Author Topic: Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)  (Read 2197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TropicanaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)
« on: 23/February/2019 »
Pozdrav svima,

Nisam pronasao konkretnije informacije za BarWaitera-a, pa bih zamolio sve koji su na toj poziciji, kao i one koji znaju kako je na istoj, da malo detaljnije opisu jedan radni dan, odnosno radnu nedelju.

   -Od kada do kada je radno vreme?
   -Koliko sati se realno radi svaki dan?
   -Ima li pauza tokom radnog dana, koliko traje, kako funkcionise taj sistem?
   -Ima li situacija kada je dosadno, kada nema posla, sta radite u tom slucaju?
   -Kakav je menadzment, kako se postavljaju prema radnicima?

Ima dosta pitanja, ali konkretno sto jednostavnija i opsirnija informacija jednog radnog dana BarWaiter-a bih znacila svima nama, da bih se sto bolje organizovali i imali uvid u takav sistem rada.

I da, jos jedna stvar. Kada ste prosli sve intervjue i dobili posao, koliko ste cekali da vam jave kada se ukrcavate?

Veliki pozdrav!

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)
« Reply #1 on: 18/May/2019 »
Cao,

Ja sam prosao preko Kouzona i cekao vise od 1,5 god. plata 2100$ .

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)
« Reply #2 on: 18/May/2019 »
-Kakav je menadzment, kako se postavljaju prema radnicima?
Od ovog odgovora zavise i odgovori na ostala  pitanja koja si postavio.

Manje vise na svim brodovima je slicna procedura. Schedule u vecini slucajeva prave Fleet Bar Manageri ili ima sablon iz ofisa, e sad od menagmenta zavisi koliko ce se oni toga pridrzavati ili ce sastavljati neki njihov raspored itd. Tako da mozes dobiti odgovor na ostala pitanja, ti odes na neki drugi brod kad ono tamo sve drugacije, i raspored i pauze itd.
Takodje radno vreme niko ne moze da ti odgovori koliko je tacno . Zavisi od mnogo faktora, koji su gosti, koliko piju, lokacija broda, USPH, ima li manjak radnika ili nema, embarkation... znaci mnogo faktora.
Videces i sam kada dodje vreme, savet je da se tim stvarima ne treba opterecivati, kad ne mozes na njih da utices. poz

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)
« Reply #3 on: 18/May/2019 »
Probaću malo opširnije da ti odgovorim.

Ovde imas manje vremena za izlazak.
Radno vreme je 11 sati u proseku.Npr:08:00-11:00,12:00-14:00,16:30-20:00,20:30-23:00,pa imas manje vremena za izlazak poslepodne.Za jedan ugovor imali smo par puta day off sto znaci radis 5 sati za dan.To je bilo par kruzeva is specificno jer su otisli 3 dana za Havanu gosti,pa je ostalo njih 100 od 900.
(Na mein schiffu(Tui cruses) gde radis 10 sati: 09:00-13:00, 18:00-00:00 imas poslepodne 5 sati pauze,ali tamo zato plata manja i All inclusive kruz sto je brutalno :D Kao da radis svadbu svaki dan)
U slobodno vreme crew bar,gde imas vino i pivo da pijes,i imas besplatan net.
Menadzment te stalno pritiska,nije bitno ko je menadzer,moras uvek maximum da pruzis..

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Viking Ocean - Bar Waiter (opsirnije)
« Reply #4 on: 18/May/2019 »
I da novac..Fixna plata 2100 sto sam i pre napisao.Tips zavisi u kojem baru radis.Najbolji je explorer i living room.Ja sam najvise bio u akvavitu,prosek 100 po kruzu..A od decembra smo radili world cruise gde nismo dobijali baksis..onaj je dobio ko je ostao do kraja tj.do maja..