Author Topic: Prvi intervju sezona 2019  (Read 1595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vava

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Prvi intervju sezona 2019
« on: 26/March/2019 »
Izvinjavam se u startu ako samduplirala vec postojecu temu. Sef neka reaguje.

Elem, nikada se nisam interesovala za rad na brodu, burazer je vec dugo u tome i natera me da se prijavim direktno kompaniji. Posaljem ja njima cv, malo nalazem iskustva, ali uz validne pecate i preporuke da sam radila po hotelima i kao sobarica, na recepciji, ocekivala sam da cu proci. Nisam slagala nista samo za trenutni posao koji radim, upravnik sam poslovne zgrade u kojoj radi vise it firmi pa sam ja nadlezna za resavanje svih sranja vezano za struju, net, ventilacione sisteme, sigurnosne brave bl bla... muski posao ali izmedju ostalog radim u racunovodstvu iste firme, i ujedno sam i asistent generalnom, kod mene u firmi me zovu zena za sve i svasta. Na brod idem zbog kesa, ne da ganjam poziciju, pa mi je malo glupo sto sam mozda lagala za tu recepciju kad bi meni bilo ok i da sam u hkp.

Sta da ocekujem od pitanja i kako da se pripremim, zakazan mi je skajp intervju sa nekom Lisom za 6 dana. Jel da se ne pravim puno pametna ili da forsiram pricu da samo hocu da budem hkp i to je to ? Engleski mi je odlican

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Prvi intervju seyona 2019
« Reply #1 on: 27/March/2019 »

poz. Ne radim na recnom brodu,niti sam ikada,niti cu,ali iz iskustva svojih nekih kolega osobe bez Iskustva rada na brodu ili u nekoj inostranoj jakoj firmi,kolektivu i jos bez EU pasosa , na te visoke pozicije NE PRIMAJU! Nasi na brodovima samo rade poslove kuvar,konobar,sobarica (cistis i spremas sobe),ako se dobro secam...
Kolika je kinta? To ne znam,ali da je velika nije.... Posao je zahtevan i dosta se radi.

Ne znam kakve su tvoje kvalifikacije za isti, i koliko godina imas i imas li EU pasos ili ne,ali ne zelim da te obeshrabrim. Samo napred pa vidi sta mozes....

Trenutno,Princess Cruises trazi rad na recepciji i/ili u Shorex-u (rad na tour desku,odgovorna za ekskurzije poutnika), plata je negde oko 1200 pocetna,svaki naredni ugovor se povecava za 150$ (cini mi se) ,i relativno se lako ulazi,jer je to veliki kolektiv i dosta ljudi odlazi ili se ne vraca na sledece ugovore,plus izlaze novi bordovi ove i sledece godine.

Iskustvo mog drugara koji je posle 4 godine na Princessu dobio otkaz, pa se potom prijavio na jednu od recnih kompanija, sa veoma tecnim znanjem Nemackog i Portugalskog jezika, nije dobio posao koji je 4 godine radio na Princessu, a to je recepcija,jer nema EU pasos...

Nasi (Srb , BiH) su zabranjeni na 80-90% kompanija,sto zbog pasosa,sto zbog nama dragih Zemljaka koji na sve nacine pokusavaju da tuze kompanije i izvuku debele pare na lazne povrede, sto zbog tuca i problema,bezanja sa broda i ostajanja u drugim zemljama itd...... Zahvalimo im se...

Pogledaj ti i druge opcije sta ti se nudi i sta bi mogla,a pitaj i brata oko te Recne Kompanije neka se raspita,primaju li nase i na koje pozicije,koja je plata i radno vreme, a to je najbitnije!
Lep pozdrav,ako imas jos neka pitanja slobodno pisi :)