Author Topic: Posao u IT sa 43 godine  (Read 6395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Posao u IT sa 43 godine
« on: 10/April/2019 »
Pozdrav svima

Moze li mi neko reci  da li mogu aplicirati za rad na brodu ako imam 43 godine i dosta iskustva u IT sektoru? Tipa instaliranje softwera,hardvera Comptia+ Wifi,ruteri,switcheri itd.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #1 on: 10/April/2019 »
Itekako, apsolutno nikakav problem, čak ti je i prednost. Pozdrav od 43-godišnjaka iz IT-a na brodu (trenutno na odmoru na Kubi gde nema interneta pa ne mogu detaljnije da kucam). :wave:

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #2 on: 10/April/2019 »
Pa super onda  :) Pitao sam jer kao pricaju da ako ides prvi put na brod granica do koje zaposljavaju je 35 eventualno do 40 godina. A cekaj ti si otisao na brod sa 43 ili sa mozda manje?  :wave:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #3 on: 10/April/2019 »
Pa super onda  :) Pitao sam jer kao pricaju da ako ides prvi put na brod granica do koje zaposljavaju je 35 eventualno do 40 godina. A cekaj ti si otisao na brod sa 43 ili sa mozda manje?  :wave:

Zaboravi tu pricu za IT, Technical, Deck...to ne vazi.
To je za hotelsko "front of house" osoblje najvise zastupljeno... Za strucne pozicije (bez uvrede za ove predhodno navedene) se slabo gleda na godine. Cak i za konobara na primer je bilo izuzetaka, pogotovo kad je covek strucnjak sa iskustvom u toj oblasti.

Starosne granice te od 35god i slicno su u sustini za one pozicije na koje mozes dovesti bilo koga, bez obaveznog predhodnog znanja i iskustva, dati mu nekakav trening i pustiti ga da radi.
Tu je pogodno da to bude mlada, zdrava osoba koja moze da rinta kao konj.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #4 on: 10/April/2019 »
Hvala za info. :yeah:

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #5 on: 24/November/2019 »
Wolfns ako zelim aplicirati za IT sto znaci za entry level poziciju,da li je bolje da zavrsim kurs Microsoft administratora ili Linux administratora? Predpostavljam da je ovo prvo, jer se radi sigurno sa Windowsom.

                                                                    Pozzzz

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #6 on: 24/November/2019 »
Koliko ja znam, Windows je zastupljeniji...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #7 on: 12/December/2019 »
Da Windows je zastupljen na brodu koliko sam proguglao malo. Mada i dalje se pitam da li imaju Linux servere na brodu isto.Mozda ovi noviji porinuti brodovi imaju. Jer fakticki kad bi zavrsio za Windows admina tu se mogu obicno samo zaposliti u nekoj firmi gde bih odrzavao korisnicke racune i resavao vezano za hardver.
A linux administrator je zastupljeniji u nekim vecim kompanijama sto se tice hostinga, i ono sto bas trazim je remote poslovi. 

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #8 on: 13/December/2019 »
I mene isto interesuje, hteo bi da pocnem i ja kurseve za It, pa bi ucio nesto sto bi mi neki dan pomoglo da dobijem posao na brodu ko IT

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #9 on: 13/December/2019 »
Triki pozzzz


Pa da,ja isto zelim sto najbolje da se informisem vezano za to. Jer negde sam citao da imaju i linux servere,sto znaci mesano imaju Wndows i linux. Ali ipak smatram da treba zavrsiti neki kurs za Windows admina jer je to ono sto prvo traze,e sad sto se tice Linux admina moze biti samo plus. Valjda ce neko napisati nesto opsirnije, i kako im prolazi jedan dan. I naravno koji su sistemu najtrazeniji kako bi mogli da znamo na koji kurs da pucamo.  :clapping:

Offline dejanmcse

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #10 on: 21/December/2019 »
  Dobro vam jutro saborci, evo ukratko sto se tice IT posle 43-ce iz moje trenutne pozicije. Ja za sedam dana punim 44 i prvi mi je ugovor za kompaniju gde sam sad, tako da starosna granica nema veze, jedino sto neko rece za pozicije gde ces da rintas po ceo dan. A prvi put sam otisao na brod sa 38 i isto su mi rekli da je max 35 godina, tako da ako im treba neko za tu poziciju zvace te i to brzo naravno ako ispunjavas njihove zahteve. Ja od kako sam poslao mail proslo je mozda tri sata i HR iz head offica je odgovorio i ponudio mi uslove i objasnio proces. Da kazem da sam sa 38 poceo za Princess i da imam MCSA,MCSE i Hyper-V sertifikate od Microsofta, sto je za kompaniju za koju sada radim- NCL- required minimum je MCSA, jer je sve skoro Microsoft. Cisco je samo plus, a ostalo Micros, Fidelio isto tako, jer se ni ja nisam susretao ranije sa poslednja dva, radili smo sa Shipstarom. Sto se tice Linuxa, bar ovde, ima Cent i Red Hat, ali pristup tome je sveden na minimum, sve se radi sa shoreside remote. Trenutni ima nas pet-sest koji smo prvi ugovor sa Balkana, i dva-tri System Mgr koji su dugo ovde. Ostalo Indija i Filipini, ima cak i jedan Turcin :)    Razlog prelaska je naravno novac i drugaciji sistem rada, jer na Princesu IT spada pod hotel department, ovde je pod Deck Dept i prvi sef iznad je Staff Capt, a ne neko iz Customer servica. Da se radi radi se, sve zavisi koliko ima posla. Turnaround obicno oko 12+ sati, ostalo zavisi, da li si oncall ili runbook ili SOX sto u vecini slucajeva meni zapadne, ali bar se nauci kako se radi. Neki put se desi da popodne nema posla pa onda ubijas vreme kako znas :)
Za sada toliko, odoh pripreme za sutra da pocnem, turnaround day :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #11 on: 23/December/2019 »
 :clapping: drzi se starino
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #12 on: 05/January/2020 »
Otprilike sve firme traze neke sertifikate sem moje, nemam jednog jedinog sertifikata.
Po mom misljenju u IT svetu najbolje se "samoedukovati". Bar je u danasnje vreme to izvodljivo, sve informacije su dostupne.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #13 on: 05/January/2020 »
  Dobro vam jutro saborci, evo ukratko sto se tice IT posle 43-ce iz moje trenutne pozicije. Ja za sedam dana punim 44 i prvi mi je ugovor za kompaniju gde sam sad, tako da starosna granica nema veze, jedino sto neko rece za pozicije gde ces da rintas po ceo dan. A prvi put sam otisao na brod sa 38 i isto su mi rekli da je max 35 godina, tako da ako im treba neko za tu poziciju zvace te i to brzo naravno ako ispunjavas njihove zahteve. Ja od kako sam poslao mail proslo je mozda tri sata i HR iz head offica je odgovorio i ponudio mi uslove i objasnio proces. Da kazem da sam sa 38 poceo za Princess i da imam MCSA,MCSE i Hyper-V sertifikate od Microsofta, sto je za kompaniju za koju sada radim- NCL- required minimum je MCSA, jer je sve skoro Microsoft. Cisco je samo plus, a ostalo Micros, Fidelio isto tako, jer se ni ja nisam susretao ranije sa poslednja dva, radili smo sa Shipstarom. Sto se tice Linuxa, bar ovde, ima Cent i Red Hat, ali pristup tome je sveden na minimum, sve se radi sa shoreside remote. Trenutni ima nas pet-sest koji smo prvi ugovor sa Balkana, i dva-tri System Mgr koji su dugo ovde. Ostalo Indija i Filipini, ima cak i jedan Turcin :)    Razlog prelaska je naravno novac i drugaciji sistem rada, jer na Princesu IT spada pod hotel department, ovde je pod Deck Dept i prvi sef iznad je Staff Capt, a ne neko iz Customer servica. Da se radi radi se, sve zavisi koliko ima posla. Turnaround obicno oko 12+ sati, ostalo zavisi, da li si oncall ili runbook ili SOX sto u vecini slucajeva meni zapadne, ali bar se nauci kako se radi. Neki put se desi da popodne nema posla pa onda ubijas vreme kako znas :)
Za sada toliko, odoh pripreme za sutra da pocnem, turnaround day :)


Hvala na brzom odgovoru. Da,znaci ipak je Windows zastupljeniji,sto je i normalno. Mozes li nam malo opisati tvoj radni dan. Znaci ono tipa kad ustajes,od cega pocinjes.Da mozda ne koci net, da li je usao neki virus. Ali ono me prvenstveno interesuje da li si ti vise lociran u toj kancelariji gde je sam Windows server tj. sistemi ili si ono pola pola tamo i gde je internet caffe za putnike. Kad bi mogao jedan radni dan da opises i naravno ono najbolje kad si slobodan,znaci koliko sam cuo kad je brod u luci onda si free sve dok ne isplovi itd.  Ako mozes taj neki opsirniji opis tvog radnog dana.

                                      Thanks buddy :wave:



Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Posao u IT sa 43 godine
« Reply #14 on: 06/January/2020 »
https://kompjuteras.com/obican-radni-dan-na-brodu-u-ocima-it-jevca/

Evo bloga koji sam ja pisao pre dve god. To je otprilike to...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk