Author Topic: Gift shop assistant ili Photographer ?? (dilema)  (Read 1943 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav mornari, pozdrav drugari !  :D Kako ste? Nadam se da vam ide dobro ! :D

Razmisljao sam duze vreme i shvatio sam da bih da radim neku vrstu posla na brodu koja je u staff sekciji.
U mom slucaju nije bas sve u parama pa bih radio neki posao gde bih imao i bar malo slobodnog vremena da vidim nesto kad  vec idem,a i da mi ne bude dusa u nosu 6 meseci.  :D
Govorim engleski jezik (B1-B2 nivo) i nemacki jezik (B1 nivo). Iskustva vise u radu sa ljudima imam nego sa fotografijom,medjutim vidim da ima dosta kurseva fotografije pa kontam da se i to moze nadomestiti nekako.
Kao sto i sam naslov kaze, razmisljam se izmedju ove dve pozicije.

Gift shop assistant ili Photographer ?
Kakvo je vase misljenje?   :D 




Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Gift shop assistant ili Photographer ?? (dilema)
« Reply #1 on: 01/February/2019 »
Pozdrav Jagodinac. Ja bih ti lično preporučio rad u butiku na brodu, kad si već neodlučan. Lakše ćeš proći intervju (pogotovo za Harding), i to je posao gde ćeš se lakše snaći s obzirom na iskustvo. Isto tako, dobra pozicija sa koje možeš da oslušneš šta se i kako na drugim poslovima na brodu radi (bar za posadu je majka svih informacija, ali često i unapredjenja). Gledaj da odeš na Harding, jer je zbog solidne fiksne plate bolji za start, a posle može i Dufry (preoteo Hardingu barem tri broda, 2 P&O i jedan Cunard, šire se diljem Holand Amerike), za koje sam čuo da bolje plaćaju asistente menadžera, menadžere i prodavce nakita (svedočenje koleginice koja je tamo prešla iz Hardinga). Ako imaš sreće, Harding će te poslati na manji brod sa 5-6 zvezdica, i ako te ne zapadne svetski kruz, imaćeš verovatno dosta slobodnog vremena da ''oslušneš'' tamo i ovamo...Ako ne, posle tri meseca prvog ugovora možeš tražiti tri broda iz gore pomenute klase za sledeći ugovor. A ko zna, možda ti se i veliki brodovi dopadnu. Srećno!


                                                                       ''Ako hoćete da zaradite novac, držite se onoga što umete i znate''
                                                                                                                                                       - Donald Tramp
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Gift shop assistant ili Photographer ?? (dilema)
« Reply #2 on: 01/February/2019 »
Iste pare ali je manje rada u shopu...
Nema slikanja na gangway-u po zimi i zvjezdanu

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Gift shop assistant ili Photographer ?? (dilema)
« Reply #3 on: 02/February/2019 »
Hvala najlepse ,,Plivac" na ovako detaljnom obrazlozenju.  :D

Da ,,cortomaltesepg" . To i ja nesto razmisljam takodje. Hvala na savetu!

Odlucio sam da cu probati u shop-u ipak. Fotografija mi je dalja dok sam kao trgovac vec radio,imam iskustva.
Okusacu srecu pa sta bude ,a do tada - visemesecno spremanje i ucenje. Jos samo da nadjem materijale za shop sto se mora znati  :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Gift shop assistant ili Photographer ?? (dilema)
« Reply #4 on: 27/February/2019 »
generallno je foto sad u banani,plate su mnogo bolje nego u shopu,govorim o Princessu,ali i radi se vise nego u shopu :D pa ti vidi sta ces