Author Topic: Pomoc oko odabira posla  (Read 2347 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline UxonZZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pomoc oko odabira posla
« on: 01/March/2019 »
Pa ovako dolazim iz Srbije trenutno sam 4godina srednje skole tj maturant zavrsavam za Tehnicara masinske energetike i planiram odmah po diplomiranju aplicirati za rad na brodu kako bih skupio sto vise novca za dalji zivot i planove,moja zelja je da radim neki posao u pogonu broda ako je moguce kao pomocnik majstora naravno ako je to moguce i ako primaju ljude bez iskustva naravno ako to nije zanima me koji je najplaceniji posao na brodu za nas novajlije,hvala u napred svima na pomoci  :-))))'

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pomoc oko odabira posla
« Reply #1 on: 02/March/2019 »
Mislim da ne mozes pre 21 godine eventualno ako bi hteo neki department gde nije ukljuceno rad sa picem mozda i mozes pre 21...na recne mozes i sa 18...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pomoc oko odabira posla
« Reply #2 on: 03/March/2019 »
na nclu mozes ispod dvadeset i jedne. dobijes karticu gdje ti je ime podvuceno crvenom da se zna da ne mozes pivu uzet u kru baru. to je jedina restrikcija ja mislim

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pomoc oko odabira posla
« Reply #3 on: 03/March/2019 »
Pa ovako dolazim iz Srbije trenutno sam 4godina srednje skole tj maturant zavrsavam za Tehnicara masinske energetike i planiram odmah po diplomiranju aplicirati za rad na brodu kako bih skupio sto vise novca za dalji zivot i planove,moja zelja je da radim neki posao u pogonu broda ako je moguce kao pomocnik majstora naravno ako je to moguce i ako primaju ljude bez iskustva naravno ako to nije zanima me koji je najplaceniji posao na brodu za nas novajlije,hvala u napred svima na pomoci  :-))))'

kad napunis 21 onda mozes ,gde oces.... Vidi da skupis neko iskustvo do tada. Da bi bio neki oficir i radio posao vezann za te masine i slicno,to se mora ici u neku skolu brodarsku i slicno, ili raditi dosta godina dugo na brodu da bi bio unapredjen u tako nesto,. Moj ti je savet da dodjes recimo kao elektricar ili slicno,i tu polako steces iskustvo, Plata je oko 2500 mesecno, radi se do 5,6 msesci ugovor,nekada su i kraci, svaki overtime (prekovremeni) se placa dodatno

Offline lolabane

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pomoc oko odabira posla
« Reply #4 on: 13/June/2020 »

Pitanje za one koji imaju iskustvo, da li je bolje biti somelijer ili fotograf? Sta je bolje placeno? Hvala unapred na odgovorima.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pomoc oko odabira posla
« Reply #5 on: 13/June/2020 »
Ne postoji univerzalni odgovor na to pitanje. Ono što je meni bolje ne mora značiti da je i tebi, i obrnuto.
Sommelierstvo sa forografijom nema veze.
Nije isto biti Sommelier na TUI-ju i Sommelier na Oceaniji, to veze nema jedno s drugim.
Razmišljaj o kompanijama i plaćama i gdje je više $ tu idi. Ugovori prođu, na kraju je jedino $ što ostaje.