Author Topic: dermatitis, bih li zbog toga mogao pasti na lijecnickom pregledu?  (Read 1594 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slightlymad

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: musician
Čitam neki bzvz članak u kojem žena spominje kako je prestala raditi na brodu jer je dobila dermatitis.

Inače mi se ponekad javlja crvenilo na području vrata, a koje nije ni previše vidljivo. To imam već najmanje 15 godina, jedina dijagnoza koju imam je atopijski dermatitis. Crvenilo se javlja stvarno rijetko, u svakih nekoliko mjeseci, najčešće nestane samo od sebe bez primjene kreme.

Može li netko podijeliti kakva saznanja ili iskustva o tome bih li zbog toga mogao pasti na liječničkom pregledu.


Hvala


Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: dermatitis
« Reply #1 on: 25/April/2019 »
Ako imas zelju, ako to nije veliki problem, kao sto kazes i osecas  se dobro i sposoban si da radis, ako te to ne ometa da svakodneno funkcionises onda ne bi trebalo da bude problema.
Bilo je ljudi sa veoma izrazenom psorijazom, pa su radili.
A sto se medicala tice mozes pasti samo ako ti navedes to kao problem.
Probaj da izbegnes da radis medical u tom periodu kada se to pojavi da doktoru ne zapadne za oko.
Naravno na medicalu to ne spominjes kao problem, i to je sve.
Ako, pak tebi to predstavlja problem onda svakako nemoj da ulazis dalje u pricu. 
Pozdrav!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: dermatitis
« Reply #2 on: 25/April/2019 »
da pogodim: citao si/la onaj clanak o kruzeru, gde je izneseno podosta lazi i preterivanja D: ?

Ne verujem da dermatitis moze da utice na rad,pogotovo ako je tu negde na vratu ili slicno?

Offline slightlymad

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: musician
Re: dermatitis
« Reply #3 on: 01/May/2019 »
Ako imas zelju, ako to nije veliki problem, kao sto kazes i osecas  se dobro i sposoban si da radis, ako te to ne ometa da svakodneno funkcionises onda ne bi trebalo da bude problema.
Bilo je ljudi sa veoma izrazenom psorijazom, pa su radili.
A sto se medicala tice mozes pasti samo ako ti navedes to kao problem.
Probaj da izbegnes da radis medical u tom periodu kada se to pojavi da doktoru ne zapadne za oko.
Naravno na medicalu to ne spominjes kao problem, i to je sve.
Ako, pak tebi to predstavlja problem onda svakako nemoj da ulazis dalje u pricu. 
Pozdrav!

Ok, shvaćam! 

Puno hvala na savjetu!


Offline slightlymad

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: musician
Re: dermatitis
« Reply #4 on: 01/May/2019 »
da pogodim: citao si/la onaj clanak o kruzeru, gde je izneseno podosta lazi i preterivanja D: ?

Ne verujem da dermatitis moze da utice na rad,pogotovo ako je tu negde na vratu ili slicno?

Ne vjerujem ni ja, ali ne znam koliko su rigorozna pravila, pa sam odlučio ipak pitati.

Da čitao sam onaj neki članak o promiskuitetnosti na brodu i svašta, "Ispovijest bivših radnika..." ili tako neki naslov :)