Author Topic: Youth staff- seasonal NCL  (Read 8110 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Youth staff- seasonal NCL
« on: 29/April/2019 »
Caoo  :plovim:
Pimljena sam za youth-sezonski. Interesuju me skorija iskustva.... koliko se radi, kakva je situacija na NCL-u?
Nista ne mogu da nadjem novije, sa iskustva su od pre dve godine otprilikee :ban:
Hvalaa unapred  :wave:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #1 on: 29/April/2019 »
slabo ko odlazi na tu poziciju poslednjih godina,cak i za Princess... ali vrv je isto sto i  poslednjih par godina,to sto si vcitala.... Znam samo da za cuvanje dece (baby-sitting) se na NCLu placa i deo novca ide onom koji je cuvao decu. dok na Princessu toga nema...

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #2 on: 30/April/2019 »
Zna li se razlog zbog kojeg slabo odlaze na tu poziciju? Znate li kako stoje sa slobidnim vremenom...mislim na port day?
Radila sam na princessu kao buffet, kontam da je bolje u svakom slucaju... -()-

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #3 on: 30/April/2019 »
I zanima me da li na ovoj poziciji pripadas Staff members, tj da li smess da se mesas sa gostima, jedes itd....(da li je kao na princessu)?  :embarrased:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #4 on: 30/April/2019 »
Pa sto si napustala Buffeta,kad zaradjujes vece pare nego Youth :D ? Inace, bivsa riba mi je radila u Youth na Princessu 5 godina, inace asst Youth manager. Plata njena kao asst manager je manja nego meni kao Senior Fotografu (u prevodu ne vise od 1400-1500,mada je i to mnogo.) znam da obican YS na Princessu nema vise od 1100 (nek je 1200) mesecno...
Zasto ne zaposljavaju? Pa jednostavno jer nase devojke nisu pogodne za to,jer nemaju prvo Fluent English (engleski kao maternji), pa su uglavnom vecina YS, Kanadjanke i po koja iz Juzne Afrike. Desi se naravno tu neka Peruanka ili Meksikanka, Ukrainka redje...
Drugo ,sam sistem rada sa decom kod nas i tamo na zapadu nije isti... Ti da bi bio YS ovde na Princess,kako mi pricaju, moras dobro da poznajes te drustvene igre ,ali ne ove Monopol i slicno,nego tako te neke pesmice njihove,brojalice,brzalice.... Nesto sto je karakteristicno za decu iz Amerike,Engleske,Aus,Canada....

To sve zavisi i od uzrasta,ali jako puno ima i pravila sto se tice te dece.... Nema pipkanja,vikanja na njih, i slicno.... YS na princessu radi do 1am,tako da .... Ima dana kada su slobodni ujutru pa tek popodne pocnu, ili uvece sto je i OK, ali se i desava,da u zavisnosti od luke ,recimo, ostane dosta dece na brodu ,pa moras da otvoris u 8 ujutro pa do 13, pa onda pauza do recimo 17 pa onda opet do 22

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #5 on: 03/May/2019 »
Pa oduvek sam zelela da odem na tu poziciju, ali nisam htela da cekam i onda sam prihvatila ono sto su nudili...naravno asst.buffet  oT inace sam i zavrsila za vaspitaca. A mislim da nije ni sve u parama.... -()-
Hvala u svakom slucaju na info.  :yeah:
Ako ima neko sa NCL-a da podeli neko iskustvoo? :run:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #6 on: 13/May/2019 »
puno cura i momaka s nasih prostora ces nac na nclu na ovoj poziciji. nebi reko da je nesto tesko. ekipa izlazi, smije se, druzi se. ugovori od po dva, tri mjeseca, nekad mjesec. bila je cura iz bosne jednom dvije sedmice samo. staff si, mozes jest s gostima. kabina ti je dupla, na malim brodovima te uglavnom stave u one insajd kabine za goste. go for it. na kojeg dabro ides?

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #7 on: 11/June/2019 »
Idem sad 16.juna na N.Escape. Uf, valjda ce biti ok :hehe:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #8 on: 11/June/2019 »
I zanima me da li na ovoj poziciji pripadas Staff members, tj da li smess da se mesas sa gostima, jedes itd....(da li je kao na princessu)?  :embarrased:
Na brodovima na kojima sam ja do sada bio, a koji su manji od ovoga na koji ces ti uskoro da se ukrcas postoje officer mess gde ti ne mozes da ides da jedes i postoje staff mess i crew mess. U dva poslednjepomenuta svi mogu da jedu. Koliko je meni poznato, ne mozes da jedes sa gostima osim ako platis veceru u restoranu. Iskren da budem, nisam nikada ni razmisljao o tome, mislim, zasto bih zeleo da jedem sa gostima :D Inace, mislim da ces biti staff. Tvoja pozicija je relativno OK, ne ubijas se od posla. Ovo ne pricam iz prve ruke jer nisam nikada radio na tvojoj poziciji.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #9 on: 12/June/2019 »
Na escapeu I inace na velikim brodovima osim epica nema staff, crew I officer messa. Svi jedu u jednom messu. Sa gostima mozes jest u gardenu ako je to ono sto pitas. Znaci mozes koristit buffet, al u specialty ristorane moras bukirat. Ko I gosti sto moraju na kraju krajeva

Offline Leela

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Children
Re: Youth staff- seasonal NCL
« Reply #10 on: 13/June/2019 »
Okii, hvala svima. Znaci sve je to isto kao i na Princessu  :clapping: :)