Author Topic: Re-hiring problem sa agenciom, moram cekati 6 mjeseci  (Read 2662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Pozdrav

Poslije 6 ugovora kao bar utility Princes cruises dao sam otkaz i nisam se vracao 2 godine na brod.
Medjutim iskrslo mi je nesto za pare pa opet hocu da se vratim i odobrili su mi da mogu se vratiti.

Dobio sam rotaciju 29.3.2019 i nisam otisao jer u porodici sam ima neke probleme i poslao sam im medicinsku dokumentaciju.

Iduci mjesec su mi poslali rotaciju za drugi brod i ja sam to odbio radi problema i poslao opet medicinsku dokumentaciju na sto su oni u agenciji u napoliju rekli da je uredu i kad budem mogao da se javim.

Posto sam spreman da idem i sve ok saljem email neki dan niko neodgovara i zovem danas telefonom i kaze mi ona u agenciji da me moraju opet re-hire i da moram cekati 6 mjeseci za to iako sam sve lijepo polao dokumentaciju iz klinike i rekli su mi prije da nema problema kad budem mogao da se javim i sad me banuju 6 mjeseci kao da sam odbijao ugovor,znaci slagali su me iako sam im poslao uredno medicinsku dokumentaciju.

Sta sad da radim? najvise bi volio da se mogu direktnno obrati u main ofice od Princess c. u Americi dali zna neko email ili broj telefona,jer ovi u agenciji u napoliju prave probleme i nemoze sa njima fino covjek pricati.



Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk


Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Re-hiring problem sa agenciom
« Reply #1 on: 10/May/2019 »
Probaj da razmisljas u drugom smeru, neke stvari se u zivotu dese s razlogom. Iskreno ja da sam ti, odradio bih interview za bar waiter/ bartender poziciju za neku drugu kompaniju. Kada si odradio 6 ugovora kao bar utility, ti si vec prakticno tu i imas znaja oko svih operacija u baru tako da ces lagano proci, mozda je vreme da napravis taj mali korak napred. Sigurno ces i vise zaraditi, a pare su ti kako sam kazes glavni motiv u ovom momentu.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Re-hiring problem sa agenciom
« Reply #2 on: 11/May/2019 »
Napulj vec dugo nije agencija vec Princesov ofis za Evropu.
Oni imaju poprilicnu moc u lancu komande u Princesu, i oni sto rade rotacije u Santa Klariti prvo pitaju Napulj za dozvolu.
Naravno da u Santa Klariti (Princes kancelarija) pa potom u Sijetlu (HAL kancelarija) pa na kraju u Majamiju (korporacijska kancelarija) sedi i neko jaci, al ne verujem da ces doci do te osobe i da ces tako bilo sta postici.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Jeeves

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ja sam 2016 odradio ugovor kao buffet steward na Princess-u (isao preko Safe Cruise-a) pa su mi produzili odmor jednom (zavrsavao fakultet) a drugi put nisu hteli i posalju mi sledece:
Be kindly reminded that failing to reply to this email by next tomorrow 24 March will result in immediate dismissal, you will be closed in the system for refusal of appointment and will not be able to return for a whole year.
Kad sam kontaktirao Safe Cruise cisto da vidim kakve su mi opcije da li mogu kao new hire na tehnical poziciju, rekla mi otprilike "da to vise nije za njih i da se obratim ovima iz napulja" kraj razgovora... :) Koliko sam shvatio iz procitanog ovde na forumu u slucaju da me Princess i primi nazad to bi bilo iskljucivo u isti departman. I  to "closed in the system", ima li iko predstavu, ako bih hteo da probam na neku tehnical poziciju jesu li vrata zatvorena za sve kompanije u okviru Carnival Corporation?

Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Ja sam 2016 odradio ugovor kao buffet steward na Princess-u (isao preko Safe Cruise-a) pa su mi produzili odmor jednom (zavrsavao fakultet) a drugi put nisu hteli i posalju mi sledece:
Be kindly reminded that failing to reply to this email by next tomorrow 24 March will result in immediate dismissal, you will be closed in the system for refusal of appointment and will not be able to return for a whole year.
Kad sam kontaktirao Safe Cruise cisto da vidim kakve su mi opcije da li mogu kao new hire na tehnical poziciju, rekla mi otprilike "da to vise nije za njih i da se obratim ovima iz napulja" kraj razgovora... :) Koliko sam shvatio iz procitanog ovde na forumu u slucaju da me Princess i primi nazad to bi bilo iskljucivo u isti departman. I  to "closed in the system", ima li iko predstavu, ako bih hteo da probam na neku tehnical poziciju jesu li vrata zatvorena za sve kompanije u okviru Carnival Corporation?
a da probas sa drugim kompanijama?  Rccl...Aida...etc?

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
I  to "closed in the system", ima li iko predstavu, ako bih hteo da probam na neku tehnical poziciju jesu li vrata zatvorena za sve kompanije u okviru Carnival Corporation?

Ne, samo Princess i P&O Australia. Mozda uskoro bude i HAL ukljucen u isti sisitem, al za sada nije. Slobodno apliciraj na bilo koju drugu kompaniju u korporaciji.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Jeeves

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Hvala vam na informacijama ljudi. Sad cu da krenem da kontaktiram agencije pa kad bude kakvih novosti, izvestim kakva su ikustva bila.

Offline Jeeves

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Cisto da podelim info koju sam dobio, a to je da su sada Princess, P&O i Holland America u sistemu. To mi rece covek koji je IT menadzer na Princess-u.