Author Topic: Da li kompanije kada proveravaju CV kontaktiraju vašeg trenutnog poslodavca?  (Read 1918 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Veliki pozdrav svima koji čitaju forum. Zainteresovao sam se malo za rad na brodu možda na ovoj kompaniji Viking međutim ja sam trenutno zaposlen i zanima me sledeće: ukoliko pošaljem svoj CV agenciji koja radi za Viking kako bih aplicirao za posao na kompaniji Viking da li će oni proveravati moj CV? Ukoliko će proveravati verodostojnost mog CV-a na koji način će to raditi? Da li to znači da će agencija kod koje sam aplicirao za posao na bilo koji način kontaktirati mog trenutnog poslodavca? Ne bih voleo da moj trenutni poslodavac sazna da se raspitujem za drugi posao.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Meni licno u 3 kompanije niko nije proveravao, opet napominjem ONI znaju da je pola preporuka lazno ali im je vazno da cete da radite 12 sati 7 dana do kraja ugovora.
Why Always Me?

Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ja nisam mislio da lažiram CV već da stavim ono što je istina, ali ne bih voleo da agencija koja regrutuje kontaktira mog trenutnog poslodavca na bilo koji način jer će u tom slučaju moj trenutni poslodavac da zna da tražim i neki drugi posao a ko zna kako sve to može da se odrazi na tretman mog sadašnjeg poslodavca prema meni.

Pretpostavljam da ukoliko napišem da trenutno radim za neku kompaniju X agencija koja se bavi regrutovanjem traži od mene (ne od kompanije X za koju ja radim) neki papir da to dokažem?

Da li neko zna kako ide ovaj proces?

Da li je neko od vas nekada menjao kompaniju za koju radi dok je još uvek bio zaposlen?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Standardna je praksa da se proveravaju samo reference koje su date (ako se uopste proveravaju). Dakle ako ti das kontakt osobe koja moze da se kontaktira, onda se ta osoba kontaktira.
Nema smisla da oni random zovu tvoje firme iz CV-a, pogotovo ne trenutnog poslodavca, bez tvoje dozvole. Svaki iole normalan regruter to zna.

Sad, ako se neka budala nadje pa odluci da proverava na tako nemoralan nacin, jbg...sta da ti kazem, svakakvih i njih ima.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ima smisla to što si napisao. Hvala na odgovoru.