Author Topic: Radni dan sobara na kompaniji Viking  (Read 3468 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Radni dan sobara na kompaniji Viking
« on: 24/May/2019 »
Veliki pozdrav svima.

Da li neko ko radi ili je radio na kompaniji Viking može da opiše radni dan sobara? Da li ste podeljeni u sekcije i koliko kabina ima jedan sobar u svojoj sekciji? Da li imate dva servisa i ukoliko je odgovor potvrdan šta se sve od vas očekuje da radite u večernjem servisu u kabinama gostiju, da li pravite životinje, da li i uveče čistite kupatila? U koliko sati otprilike završavate jutarnji, a u koliko sati završavate večernji servis? U koliko sati počinje embarkation day i do koliko sati morate da završite sve kabine u vašoj sekciji na embarkation day? Kolika je zagarantovana mesečna plata sobara na ovoj kompaniji? Nadam se da će neko odgovoriti i unapred se zahvaljujem.

Offline Vikingriver

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Viking
  • Recruitment Agency: No
  • Job Title: Housekeeping
Re: Radni dan sobara na kompaniji Viking
« Reply #1 on: 23/January/2020 »
Kako mi je ovaj forum dosta pomogao pre mog prvog ugovora prošle godine pokušaću da sto približnije odgovorim na sva pitanja.

Radni dan sobara u nekoj meri zavisi od tvog iskustva i tvoje brzine, na pocetku će biti duži od ostalih koji su već ušli u fazon. Al posle tri meseca da kažemo da je minimalno radno vreme 8 sati, a maksimalno 11 u zavisnosti od duznosti koju obavljss, koliko imaš soba i na kom si nivou. To je za 6 dana nedeljno, sedmi je embarkacija za koju ću napisati posle.

Broj kabina
U zavisnosti na kom si brodu, jer se može desiti, a desava se često da fale radnici u hk i u tom slucaju dobijaš više kabina. Da kažemo od 17-19 kabina da ćeš imati u tom slucaju.
U zavisnosti koji nivo radis, nivo trista ima vece apartmane pa zbog toga imaš manje kabina da kažemo u zavisnosti od situacije od 13-15.
Za 100 i 200 nivo prosek je nekih od 15-17 kabina

Dva servisa
Prvi servis jutarnji je najvažniji i tad u principu radis ono sto treba da odradiš za servis,
U zavisnosti od broda i hauskipera-sefa, u principu večernji servis je preje*avanje, čisto sminkanje sobe namestanje kreveta za spavanje, menjanje voda, časa... sto se tiče kupatila, menjaš peškire, i opet kazem zavisi od sefa, i od tebe dal ćeš i na koji način da peres kabinu itd, ono sto ne uradiš, sacekace te sutra. Pravljenje životinja od oeskira je zabrenjeno od ore neku sezonu.

Vreme završetka
Opet to je ne moguce reci jer zavisi od duznosti koju imaš.
U sedam pocinjes i zavisi od tvoje brzine dal ćeš završiti sobe do ručka koji je od 11 do 11:30 ili ces završiti od 1-2 i onda dok središ troli, složiš oeskire, pripremio flaše i plus dužnost posle toga. A može da se krene u zavisnosti od duznosti i u 6 ujutru ko radi recepciju, pa od sedam ovo sto sam gore napisao.
Večernji pocinje u 7 i zavrsava se do 9

Embarkation day je najgori dan u životu svakog sobara, pogotovu prvih deset puta, i nema te pripreme ni fizicke ni psihičke koja te može pripremiti na primer na to.
Opet u zavisnosti od iskustva i brzine mozes da počneš kasnije, Al skoro svi i sa iskustvom počinju onog trenutaka kad im se prva soba prazni, dobiješ papir sa odlascima i dolascima za tvoje sobe.
Tako da pocinjes u 04:00 i sa velikim trudom, pvo sad pisem za neiskusne znaci sa velikim trudom ne verujem da mozes za prvih bar 5 embarkacija da zavrsis sam do 2, do 2 mora da se zavrsi jer su novi gosti tu i čekaju da udju u sobe, sto znaci da će neko vrv da ti uleti da zavrsis sobe, i onda posto si kasno završio eventualno imaš par desetina minuta da se istusiras da pojedes nesto i kreces drugi del posla embarkacije eskort gostiju, onda nastavljaš regularno večernji servis i zavrsavas oko 9.
Trewnutne plate za nove su oko 1800 e plus baksis.
Nadam se da sam ti pomogaop

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Radni dan sobara na kompaniji Viking
« Reply #2 on: 24/January/2020 »
Jel si to preko ferona zavrsio za viking i jel si imao nekog prethodnog iskustva kao sobar?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Radni dan sobara na kompaniji Viking
« Reply #3 on: 14/March/2020 »
Jako dobar post od coveka sa Vikinga. Samo nisam shvatio šta tacno znači nivo 100, 200 i 300? Kod nas na kompaniji imamo juniore i seniore, mada nekada sekcija seniora mode da bude lakša od sekcije koju ima junior. Bio sam na obe pozicije pa dobro znam.

Za embarkation se zna da je na svakoj kompaniji za sobara jako težak, pogotovo ako imas veliku sekciju sa puno putnika, balkonima i coffee makerima. Na prekookeanskim brodovima često imas porodice kao goste i onda na embarkation day uveče, u turn down service,još moraš da pripremas i dodatne krevete, a već si premoren.

Vi na rečnim brodovima, ukoliko je tačno ono što sam čuo, nemate puno porodica i teenagera za goste? To moze učiniti ciscenje kabina daleko laksim. Opet, 19 kabina je baš dosta. Sve zavisi i koliko putnika imas i da li su to uglavnom stari. Treba napraviti 19 kreveta na embarkation. Jel imate tog dana neke pomoćnike?

Offline Vikingriver

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Viking
  • Recruitment Agency: No
  • Job Title: Housekeeping
Re: Radni dan sobara na kompaniji Viking
« Reply #4 on: 17/March/2020 »
Nisam preko ferona, imao sam EU pasos pa sam poslao cv direktno njima, javili su mi se, organizovali interviju i to je to.
 Nivoi su spratovi na brodu. 200 je sredina gde je recepcija,100 je sprat dole i 300 sprat gore.
Nzm sad o čemu pričaš za te coffee makere,
Sto se tiče promena uvece za embarkaciju eventualno se odvoji ili spoji krveet po zahtevu.
Opet ne znam na šta mislis za teenagere i porodica za goste.
Nema pomoćnika, sve radis sam i u zavisnosti od hauskipera ako si nov, i na pocetku ako bas kasnis može da ti pošalje nekog ko je zavrsis, il obično londry osobu da ti pomogne.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Radni dan sobara na kompaniji Viking
« Reply #5 on: 08/May/2022 »
Evo gledam na njihovom sajtu kako stalno traže RIVER - Trainee Stateroom Steward/ess.
Da li je netko bio na toj poziciji i i da li su vas ostavili poslije?
Sa njihova sajta: Training programs can be completed in 2-5 weeks. Upon completion, Viking will consider you for the position for which you were trained.