Author Topic: kako ide spajanje porodice u Irskoj ?  (Read 7116 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Da li neko možda može da mi da informaciu kako ide spajanje porodice u Irskoj odnosno pitanje je sledeće: ukoliko ja kao hrvatski državljanin odem da živim i radim u Irsku da li moja zakonska supruga, koja nije državljanka neke evropske zemlje, može da dođe u Irsku da živi i radi zajedno sa mnom?

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: kako ide spajanje porodice u Irskoj ?
« Reply #1 on: 16/May/2019 »
Moze, ali mora da aplicira i ceka odobrenje, sto moze da potraje...
Moj kum se vencao u maju prosle godine, podneo sve papire krajem maja i evo jos ceka. Rok je godinu dana za odluku, ali evo to ce da prodje za 10 dana a jos uvek ni pisma ni razglednice od imigracionog. Ona sedi i ceka u Novom Sadu, on radi u Dablinu... 
Kazu mu preko telefona da je trenutno jako puno ljudi u procesu apliciranja za vize, dozvole i ostalo i da jednostavno ne stizu.


No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: kako ide spajanje porodice u Irskoj ?
« Reply #2 on: 06/December/2021 »
Moze, ali mora da aplicira i ceka odobrenje, sto moze da potraje...
Moj kum se vencao u maju prosle godine, podneo sve papire krajem maja i evo jos ceka. Rok je godinu dana za odluku, ali evo to ce da prodje za 10 dana a jos uvek ni pisma ni razglednice od imigracionog. Ona sedi i ceka u Novom Sadu, on radi u Dablinu... 
Kazu mu preko telefona da je trenutno jako puno ljudi u procesu apliciranja za vize, dozvole i ostalo i da jednostavno ne stizu.
Slično je jos uvek s tim sto neki ljudi zahtjevaju turističku vizu i onda kada dodju u Irsku podnesu zahtev da ostanu.