Author Topic: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu  (Read 2212 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Imao bih jedno pitanje, nadam se odgovoru od nekoga. Naime, ukoliko ste radili medical i u okviru laboratorijske analize vrednosti nekih parametara su malo povišene da li će u tom slučaju obavezno biti ponovljena laboratorijska analiza? Ukoliko će biti ponovljena laboratorijska analiza, da li se radi kompletna laboratorijska analiza ili samo analiza za parametre koji odstupaju od referentnih vrednosti? Hvala na odgovorima.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #1 on: 24/June/2019 »
Ponovio sam trazene analize i nakon svega u krvnoj slici su sve vrednosti bile u okviru referentnih vrednosti, a sto se urina tiče, jedna vrednost je bila jako malo povisena nakon čega su me poslali kod urologa da napravim snimak. Urolog je napravio snimak, sve je u najboljem redu i preporuci mi je da pijem malo vise tecnosti i da ponovim analizu urina, sto sam i uradio. Nakon ponovljene analize urina sve vrednosti su bile u okviru zadatih, nije bilo nicega sto odstupa.

I pored toga, kompanija NCL mi je poslala jedan papir koji sam potpisao kako sam sam odgovoran za svoje stanje i obavezujem se da cu poneti dovoljno lekova da imam za ceo ugovor. Ukoliko mi nestane lekova i zatrazim lekove od njih opni ce to naplatiti. E sada, ja sam to potpisao i slazem se, ali ne znam kakve lekove oni ocekuju od mene da ponesem ukoliko su doktori rekli da je sa mnom sve u najboljem redu i da mi ne trebaju nikakvi lekovi?! Da li ce neko proveravati kada stignem na brod da li sam poneo lekove ili ne? Urolog mi je rekao da mi je tarapija "tečnost", dakle da pijem vode. Snimak je dobar, nalaz je uredan, ne treba mi lečenje. Može li ko da mi pomogne oko ovoga? Dakle, da li sam obavezan da ponesem nekakve lekove ili je dovoljno to što nikakve lekove neću tražiti od kompanije?

Offline Passoword0000

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #2 on: 24/June/2019 »
Koliko ja razumem sve to, to je njihovo ogradjivanje od bilo kakvih troskova.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #3 on: 24/June/2019 »
Koliko ja razumem sve to, to je njihovo ogradjivanje od bilo kakvih troskova.
I meni se tako čini, ali bih voleo da budem siguran.

Meni nikakva terapija nije propisana i potpuno sam zdrav. Ukoliko su mi leukociti bili MALO povišeni, a potom na ponovljenom testiranju su bili "normalni" odnosno nisu više bili povišeni, kakvu terapiju mogu da imam?

Znam da kada dodjemo na brod popunjavamo onaj upitnik gde moramo da navedemo koje lekove smo poneli sa sobom i ne bih zeleo da me ljudi iz medical tima pitaju "gde su tebi lekovi koje treba da pijes?".

Offline Passoword0000

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #4 on: 24/June/2019 »
I meni se tako čini, ali bih voleo da budem siguran.

Meni nikakva terapija nije propisana i potpuno sam zdrav. Ukoliko su mi leukociti bili MALO povišeni, a potom na ponovljenom testiranju su bili "normalni" odnosno nisu više bili povišeni, kakvu terapiju mogu da imam?

Znam da kada dodjemo na brod popunjavamo onaj upitnik gde moramo da navedemo koje lekove smo poneli sa sobom i ne bih zeleo da me ljudi iz medical tima pitaju "gde su tebi lekovi koje treba da pijes?".

A da trazis od doktora da ti izda neki papir " terapija dala uspesne rezultate i nema potrebe za daljim koriscenjem medikamenata"

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #5 on: 24/June/2019 »
A da trazis od doktora da ti izda neki papir " terapija dala uspesne rezultate i nema potrebe za daljim koriscenjem medikamenata"

Dovoljno im je to sto je potpisao uglavnom. Nisam cuo da je neko pitan zasto nije poneo lekove. Uglavnom treba da ih prijavis kada ih imas, a ne kada ih nemas :)

Ako bas navale, reci im da ces kupiti bocu viskija cim otvori bar. Dokazano da smanjuje leukocite. Taman ti to moze biti izgovor ako te ikad uvate mortus pijanog...

Salu na stranu . Njima je bitno da oni ne moraju da vode brigu o tebi. Cak i ta cena lekova nije problem nego sama obaveza da ti ih pruze, kao i potencijalni slobodni dani, dalja lecenja, letovi i slicno.

Budi svestan da to sto si potpisao njih samo oslobadja odgovornosti za bilo kakvo lecenje vezano za to tvoje stanje ustanovljeno pre dolaska na brod. Sve sto je van okvira toga i sto ne moze biti direktno uzrokovano time je i dalje nesto za sta oni snose troskove lecenja, eventualnog bolovanja i nedajboze evakiacije sa broda i sl.

Jako je bitno da je to specificirani jer su troskovi lecenja u hiljadama dolara, a evakuacije u desetinama hiljada (iako US coast guard ne naplacuje helivac za US gradjane uglavnom, za strance to nije uvek slucaj)

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #6 on: 25/June/2019 »
Otišao sam danas do lekarke kod koje sam radio medical i ona je rekla da mi nikakvi lekovi nisu trebali ni pre, da mi nikakvi lekovi ne trebaju ni sada. Ja sam ju zamolio da mi napise recept za lekove koji bi se mogli koristiti u slucaju da imam stanje koje kompanija predstavlja da imam, odnosno da sam imao (jer sam radio dodatne analize i nalazi su potpuno uredni). Lekarka je napisala dva recepta, ali je rekla da ona licno misli da nema potrebe da nosim nikakve lekove na brod. Ne znam sada ni sam da li da uzmem te lekove, pa onda nakon sto dojem na brod ih bacin nakon 7 ili 10 dana. Totalno su me zbinili, a uskoro krecem na daleki put...

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #7 on: 26/June/2019 »
Ne znam sada ni sam da li da uzmem te lekove, pa onda nakon sto dojem na brod ih bacin nakon 7 ili 10 dana. Totalno su me zbinili, a uskoro krecem na daleki put...

Cela frka nastala oko dobijanja lekova, sad hoce da ih ne ponese ili da ih baci...
Ma stavi ih u neki levi dzep u torbi i neka putuju sa tobom, je l' ti traze hleba? A i da traze, besplatan je na brodu...
Ja bi ih ostavio u koferu sa sve receptom dokle god plovim, pa makar istekli
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #8 on: 14/March/2020 »
Poneo sam lekove, niko mi ih nije trazio, niti me bilo sta u vezi toga pitao. Zavrsio sam ugovor i vratio se sa lekovima koje sam poneo.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Povišene vrednosti parametara u krvi i urinu
« Reply #9 on: 16/March/2020 »
Poneo sam lekove, niko mi ih nije trazio, niti me bilo sta u vezi toga pitao. Zavrsio sam ugovor i vratio se sa lekovima koje sam poneo.

Ma tako je najlakse...
Ja imam pumpicu za astmu u torbi uvek i svake dve godine je bacim u smece i kupim novu. Trebala mi je jednom u 15 godina, al neka je...ne smeta.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced