Author Topic: Stcw istece sredinom ugovora. Hoce li mi dozvoliti ukrcaj?  (Read 2129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Sta ako pocinjem ugovor u aprilu 2020-te,a stcw mi istece u avgustu te godine? Hoce mi dozvoliti ukrcaj?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Stcw
« Reply #1 on: 20/June/2019 »
Sta ako pocinjem ugovor u aprilu 2020-te,a stcw mi istece u avgustu te godine? Hoce mi dozvoliti ukrcaj?

Zavisi od firme, pozicije, zemlje ciju zastavu nosi brod, duzine ugovora, planirianih treninga, volje onih u kancelarijama...mozda jos par sitnica.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Stcw istece sredinom ugovora
« Reply #2 on: 21/June/2019 »
Ugovor 6 meseci,Virgin cruises,zastavu ne pise..ali sve je to teoretski samo..nisam prosao interju jos..

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Stcw
« Reply #3 on: 22/June/2019 »

E za njih bas nemam pojma ;) Saznaces od njihovih administratora sigurno.
Ugovor 6 meseci,Virgin cruises,zastavu ne pise..ali sve je to teoretski samo..nisam prosao interju jos..
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Stcw istece sredinom ugovora
« Reply #4 on: 20/July/2019 »
Ugovor 6 meseci,Virgin cruises,zastavu ne pise..ali sve je to teoretski samo..nisam prosao interju jos..

STCW, mora da ti bude vazeci za vreme celog ugovora. Sem ako ne postoji opcija da sertifikat refresh-ujes na brodu, kao npr na NCL, DCL.
Vec sad im posalji mail i rascisti to sa njima. Veoma ne ozbiljno sa njihove strane.

Zastava ce da bude Bahama.

Inace na Virgin se vec zale, barem na glassdoor-u. Management ih tera da pisu kvaliterne revizije, i neki od zaposlenih su bas to i napisali.

Inace sta su tebi rekli u agenciji kad imas interview, koji je sledeci korak, itd? I javi naravno...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Stcw
« Reply #5 on: 20/July/2019 »
Management ih tera da pisu kvaliterne revizije, i neki od zaposlenih su bas to i napisali.

Mozda bi ovo moglo biti druga tema,ali mozes li malo pojasniti ovo? Da li to znaci da radnici pisu reviziju svojih menadzera i kompanije uopste ili??

Hvala
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Stcw
« Reply #6 on: 22/July/2019 »
Prvo, pre nego sto krenemo Virgin zivi na marketingu. Ne pricam samo za Virgin Voyages, za njih ce tek ljudima da bude jasno, pricam uopsteno za Virgin brend, Mobile Records, itd.

ali mozes li malo pojasniti ovo?Hvala

Upravo to. Teraju zaposlene da pisu pozitivne recenzije.

Meni je prvo bilo cudno sto su svi komentari ocenjeni sa 5, i jos vise sumnjivije imali su veoma plasticne naslove. "Best company", "Great company culture".
Iz pouzdanih izvora znam jos od pre godinu dana da su zaposlili glavne regrutere koji uopste nisu iz cruise industrije. Otvorio si kompaniju i zaposlio ljude koji nemaju veze sa kruz industrijom?
To mi je jos tada smrdelo na to da su to oni kojima je Virgin samo odskocna daska za dalje, sto je veoma opasno, i za kompaniju i za druge zaposlene, posebno onda kada su seniori, jer kad zagusti prvi ce da zbrisu, da bi izvukli karijeru i spasli guzice.
Sto se opet poklapa sa negativnim recenzijama ljudi koji kazu da je sve izlazirano, i da su dobili posao na mufte. i da treba da zaposle ljude koji imaju passion da rade u kruz industriji.

Da se vrarimo na marketing.
Zaposljavati zenskog kapetana za prvi brod je public stunt. Jel stvarno mislis da se niko od muskaraca nije prijavio, ili da je slucajno ona bila najbolji kandidat? Nije! Morala je da bude zena, jer u svom jeku feminizma, to je dobar marketing za kompaniju.
Onaj njihov "rockstar crew", to je veca glupost od onog Royal-ovog wow employee, to tek necu da kementarisem.
Sto se tice toga koliko se ljudi nalozilo, marketing je upalio.

Virgin je samo izvikan brend, i nista vise.
Virgin Voyages ima iste sanse protiv Royal-a i Norwegian-a kao sto Virgin Mobile ima proriv Verizona ili Virgin Records ima protiv Columbia Records

Mozda bi ovo moglo biti druga tema

Bice. Sacekaj da se "rokeri" vrate sa prvog ugovora.

Uostalom, bio je vec interview za Virgin, neka se jave ljudi da kazu kako je bilo.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Stcw
« Reply #7 on: 22/July/2019 »

Upravo to. Teraju zaposlene da pisu pozitivne recenzije.

Virgin je samo izvikan brend, i nista vise.
Virgin Voyages ima iste sanse protiv Royal-a i Norwegian-a kao sto Virgin Mobile ima proriv Verizona ili Virgin Records ima protiv Columbia Records


Vidis, ovo nisam znao. Jos sam i razmisljao raditi za njih...nude OK pare.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced