Author Topic: NCL, Wine Steward  (Read 1847 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sziget

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Wine Steward
NCL, Wine Steward
« on: 30/June/2019 »
Dosao je i na mene red da ispricam pricu  :deda:

Nije nesto zanimljiva, niti sam imao problema kao neki, niti sam potrosio mnogo novca ali eto, da se cuje i moje iskustvo.

U kafani sam godinama tako da i znam dosta ljudi koji su bili ili ce ici na brod i stoga sam generalno bio upoznat sa time sta me ceka.
Za rad na brodu sam se odlucio jos prosle godine, neki septembar - oktobar (rujan-listopad) je bio ali sam se tek pocetkom januara (sijecnja) prijavio za posao Sommeliera u agenciji Employment Power - Uspinjaca.
Ubrzo sam dobio mail od gospodina Golca gde mi je rekao kako da prepravim tj ulepsam CV i to je bilo to.

Proslo je par nedelja bez odgovora i kazem ja sebi ``magarce, zasto se ne bi prijavio i kod drugih agencija?!`` i tako ja poslusam sam sebe i javim se Kouzonu i Safe Cruise-u.
Obema sam naznacio da hocu da radim sa vinom i SC mi je rekao odmah sutradan u odgovoru da oni ne salju za te pozicije ali da mogu da mi ponude Junior Waiter-a na cemu sam im se zahvalio i odbio.
Kouzon mi se javio posle tri dana i odmah mi zakazao predintervju sa njima preko Skype-a za sledecu nedelju. Prijatno me je iznenadila njihova azurnost i ozbiljnost i tada mi je moral jako skocio i sa nestrpljenjem sam cekao intervju.
Dosao je i taj utorak, ja spreman kao zapeta puska i zovu me na Skype. Devojka/zena, ime sam zaboravio se predstavlja i krece da me ispituje. E, tu sam se razocarao, pitanja su bila i***tska i nisu imala veze sa vezom (5 puta me pitala kakvo je vino Zinfandel, jel` slatko ili ne, meni nista nije bilo jasno, pokusao sam da objasnim da je to sorta ali uzalud, ista prica i za Riesling), no, rekla je da sam bio bas dobar i da ce se javiti.
I to bi bilo to od Kouzona.

Sledece nedelje, vec je bio februar, dobijam mejl od EP sa ponudom za Wine Steward-a za NCL sto ja posle kracih konsultacija sa drugarima prihvatam. Sutradan me zove Jelena da mi kaze da cu imati intervju preko Skype-a sa predstavnikom kompanije i pita me da li imam preporuke i da ih joj posaljem sto sam i uradio.
Intervju sam trebao da imam u utorak, medjutim, k****n je pomesao datume tako da sam celo jutro proveo u odelu ispred racunara preznojavajuci se ni za sta. Inace je lik Indonezanin.
Javlja se sutra indonezanin i izvinjava se i pita da li moze intervju sutra ujutru, ja kazem moze.
Dodje i taj cetvrtak, nije mi bilo svejedno, imao sam solidnu tremu.
Predstavili smo se i krenuo je sa pitanjima:
-gde si radio, pricaj mi o tim mestima
-zasto brod
-zasto bas mi i sta znas o nama
i onda je krenuo na strucna pitanja:
-koje ti je omiljeno vino i zasto
-regija Bordeaux
-regija Bourgogne
-da pricam nesto o srpskim vinima
-sta znam o americkim vinima
-sta su fortifikovana vina pa posle toga regija Porto
-sta je apelacija
-jesam li cuo za Eiswein, sta je to i da li sam probao
i to bi bilo to, lagana pitanja u odnosu na sta sam se spremao.
I da, pitao je da li imam neku diplomu somelijera na sta sam mu ja rekao da imam (imam diplomu SERSA-e) i trazio mi da je posaljem i da je ubacim u CV sa pitanjem sto nisam (a meni je Jelena skinula taj deo kada smo pravili profil na NCL sajtu za regrutaciju, zasto, ne znam), i da, to mu se jako svidelo.
Intervju je trajao 20-25 minuta i na kraju mi je rekao da ce mi se javiti i da li imam neka pitanja na sta sam ga ja pitao kako je (video negde na forumu ovo pa mi ostalo u glavi  :banana:) i to bi bilo to.

U ponedeljak (sredina februara je) mi stize mejl od NCL-a da sam prosao intervju i da mi nude posao wine steward-a! E u tom trenutku sam bio bas srecan :)
Zovem Jelenu, ona me pita da li hocu, kazem da i sutra saljemo pozitivan odgovor. Takodje mi je rekla da ce sada da me vodi kroz ceo proces i da ce se javiti uskoro.
Medjutim, proslo je skoro 2 nedelje bez javljanja.
Ovde moram da istaknem da je EP prilicno neozbiljan sto se tice redovnosti komunikacije, to im jedino zameram.
Posle par cimanja sa moje strane mi posalju u mejlu sve formulare i uputstva sta treba da radim (laboratorija, medical, vakcine, potvrda iz suda).
Posto se zadesilo da sam bio van Beograda prve nedelje marta (ozujka), druge nedelje sam sve zavrsio, 2 dana laboratorija, 2 dana medicina rada (sve se brzo zavrsava, ali kada ste debil koji lepo doruckuje pre pregleda onda bas i ne tako brzo), iscimao sam se i do suda (potvrda da se trenutno ne vodi postupak protiv tebe) a vakcine sam ostavio za posle.
Poslao sam sve Jeleni (medical mi je bio odlican), dobio odgovor da se ceka odobrenje istog od NCL-a i to je to.
Sledece nedelje sam otisao do Batuta da primim tetanus i zutu groznicu, primio samo tetanus jer zute nema (primio sam je u aprilu tj travnju) i poslao tu zutu knjizicu Jeleni i to bi bilo to, sada preostaje samo cekanje.

Prvih 2 meseca sam svake nedelje slao mejl Jeleni sa pitanjem ima li vesti (svaki put je bilo ne) da bi me to smorilo i prestadoh sa tim. Zivot ide dalje, radio sam sve vreme i manje vise zaboravio na brod.

Inace, specijalci iz Kouzona su mi se krajem marta (ozujka) javili sa pitanjem da li sam i dalje zainteresovan za brod. Brate, proslo je skoro 2 meseca od vaseg intervjua, naravno da nisam. Medjutim, specijalci se opet javljaju, samo mesec dana kasnije, sa mejlom koji je vristao URGENT gde mi kazu da su mi zakazali intervju za brod. Pitao sam ih da li su normalni i sta im nije jasno kada sam im vec rekao ne. Izvinili su se i vise se nisu javljali.

I, pre desetak dana, zvoni mi telefon, Jelena zove i kaze imamo datum! Krajem septembra (rujna), Kopenhagen, Norwegian Getaway! Pita da li moze ja bez daha odgovaram sa DA!  :yahoo:
U sledecih par dana popunim DS 160, slikam se, uplatim novce za ambasadu i sada samo cekam razgovor za vizu i let za Kopenhagen :)

Hvala svima na aktivnosti na forumu, mnogo mi je to znacilo :)
PS: ovoliko teksta nisam pisao od srednje skole, ne zamerite ako je nakaradno napisano.

Pozdrav i mirno more svima,

Sziget

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL, Wine Steward
« Reply #1 on: 01/July/2019 »
 :clapping:

Pripazi sa letom za Kopenhagen, ako budes kupovao kartu preko EP, moglo bi te kostati puuno vise nego sto jest.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sziget

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Wine Steward
Re: NCL, Wine Steward
« Reply #2 on: 01/July/2019 »
Ne brinem za to, NCL salje kartu, a i rekli su mi u agenciji u jednom od telefonskih razgovora da necu imati troskova oko karte.

Offline Perun

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL, Wine Steward
« Reply #3 on: 02/July/2019 »
Cestitam, neka je sa srecom  :)

Offline John Wayne

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Bar Waiter
Re: NCL, Wine Steward
« Reply #4 on: 10/July/2019 »
Sve što si rekao je tačno :)  zajedno smo imali intervju koji je odložen zbog dotičnog gospodina,  ažurnost im je na nivou deteta od 7 godina. Jako neozbiljni. Već smo pričali o tome ti i ja.  Srećno na brodu brate moj,  ja i dalje čekam datum. Odgovori su kao i u martu:"Još ništa ". Mislim da su jako neorganizovani i da ih treba zaboći u širokom luku(misim na EP). Još jednom srećno i ne daj se. A jaa.... Ko zna da li će biti  :banana: