Author Topic: Bar utility - misljenje  (Read 1515 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline klitschko123

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Bar utility - misljenje
« on: 03/July/2019 »
Pozdrav svima...

Nakon dugo razmisljanja o odabiru pozicije, odlucio sam se da to bude bar utiliy. Ja inace imam 22 godine I engleski mi je perfektan, ali zbog nedovoljnog iskustva odlucio sam da pocnem sa ovom pozicijom. Prije nego sto se javim nekoj od agencija, volio bih da cujem I neka vasa misljenja o ovoj poziciji. Iako sam citao dosta o poziciji volio bih da mi neko ko je eventualno radio na istoj kaze nesto sto mozda I nisam mogao procitati.  Kakva su pitanja na intervjuu za ovaj posao I na sta trebam da obratim paznju. Da li neko mozda ima neke skripte vezane za ovaj posao, cisto da malo procitam I da se upoznam sa materijom. Da li je tesko dobiti ovu poziciju?

Eto, ako neko moze da mi odgovori na ova pitanja, bio bih mu jako zahvalan.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Bar utility - misljenje
« Reply #1 on: 30/August/2019 »
Ne znam da li si vec odlucio, i krenuo u proces ali ja ti nikako ne bih preporucio tu poziciju. Ja sam radio na Princessu i otisao na poziciju iznad takodje bez iskustva. Ako ti je engleski dobar kao što kazes, smisli dobar cv koji ces opravdati na razgovoru sa predstavnicima kompanije, nauci koktele, internacionalna pića i likere i to je to. Zivot ce ti biti mnogo laksi i zaradjivaces dosta vise novca. Ako treba otidji i na neki kurs za barmena, naucices dosta i imaces vise samopouzdanja u sebe, a neces cekati promociju dva ili tri ugovora i kajati se sto si prihvatio poziciju pomocnika u baru. Iskreno mislim da je bolje da se sto bolje spremis kod kuce i juris sto visu poziciju. Srecno svakako sta god da odlucis! 😎

Offline klitschko123

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Bar utility - misljenje
« Reply #2 on: 30/August/2019 »
Hvala djokic11 na odgovoru. Nisam se jos nigdje javio obzirom da sam jos u fazi prikupljanja novca neophodnog za odlazak. Kazes da si ti otisao na poziciju iznad. Pretpostavljam da je to pozicija bar servera, zar ne? Mozes li mi reci odakle da naucim koktele, internacionalna pica I ostalo? Ima li neka literatura za to. Meni nije problem aplicirati za visu poziciju, nego je problem u tome sto je mene mnogo strah da ce me odbiti, jer mi je velika zelja da odem na brod, sad kad sam vec skoro pa prikupio novac. Mi u BiH I nemamo bas takvih obuka, bar koliko ja znam,a financijski mi se ne isplati ici u druge drzave radi toga. Preko koje si agencije ti isao? Ako mozes da mi odgovoris na ovih par pitanja mnogo bih bio zahvalan. Kako god, hvala na savjetu. I je tebi zelim puno srece.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Bar utility - misljenje
« Reply #3 on: 31/August/2019 »
Nema na cemu, imam ja nesto literature pa mi posalji mail adresu na pm, pa ti mogu proslediti. Ima more kompanija, Ako ne prodjes kod jedne mozes uvek da apliciras za drugu.Jeste pozicija bar stewarda ili servera svejedno. Evo bas juce je drug prosao skype interview takodje za poziciju bar servera na kompaniji Celebrity , takodje se nikad nije bavio tim poslom ranije. Ali stvarno se spremao par meseci,učio koktele i iscitavao forum takodje 😀