Author Topic: NCL Assistant Maitre D'  (Read 1693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
NCL Assistant Maitre D'
« on: 04/July/2019 »
Pozdrav svima,evo mene posle par godina opet sa vama.Spremam se za 4-i ugovor pa rekoh da vam se javim i bar na neki nacin oduzim sa svezim informacijama.Bilo je ovde dosta dobrih saveta kad sam zapocinjao svoju karijeru na brodu pa eto stojim svakome na raspolaganju kome treba pomoc...
Ako me se neko seca zapoceo sam prvi ugovor kao Wine steward i bukvalno posle dva meseca mi je ponudjeno unapredjenje i to u drugi department.Prosao sam obuku kao waiter i kao host i na drugi ugovor se vratio kao Assistant Maitre D'.U medjuvremenu sam polozio i Court of master sommelier level 1,posto kompanija salje o svom trosku ljude,a nije zanemarljivo posto kurs na kopnu nije uopste jeftin.Sledeci korak je Court of master sommelier level 2.Nije mi to potrebno za moju poziciju ali svakako je jako cenjena stavka u Cv-ju.A jos je i besplatno.Mnogo sam naucio i sazreo za prethodna 3 ugovora,svaki tezak momenat vezano za posao gde sam dobijao takozvane "banane" sam gledao kao "Never a failure always a leason" tako da me je to sve ojacalo.
I da,ugovor za moju poziciju je 6 meseci i ja ga uvek produzujem koliko god moze...
Necu davati nikakve savete sada u ovom postu posto se drzim one "Nemojte davati savete ako vam ih niko nije trazio" zato sto moze da ispadne da pametujem,nekome je to iritantno...a i nekako sam to naucio na brodu da gledam svoja posla.
Dobro sam upucen u desavanja u baru,restoranu,kako olaksati zivot sebi na brodu...pa ako neko ima pitanja tu sam.
Veliki pozdrav svim clanovima i ljudima koji su napravili ovaj sajt.
Stojim vam svima na raspolaganju.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Assistant Maitre D'
« Reply #1 on: 05/July/2019 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Petar1987

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: n/a
Re: NCL Assistant Maitre D'
« Reply #2 on: 06/July/2019 »
Mozes li nam reci jedan radni dan AMD na NCL mislim radne sate i obaveze?Kao i na kom si brodu bio?
Dobre i lose strane te pozicije.

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL Assistant Maitre D'
« Reply #3 on: 07/July/2019 »
Do sada sam bio na Epic-u i Dawn-u.Epic je veci brod a Dawn manji,pa je samim tim bilo zahtevnije raditi na vecem brodu sto se tice obima posla.
Radni dan je od 10 do 13 sati,zavisi od rasporeda,ali posle nekog vremena prestao sam da gledam koliko radim,vec gledam da ono sto radim radim kako treba da ne moze posle niko da me smara.
Radni dan zavisi od broda,rasporeda,destinacija...neki brodovi idu na ostrvo u vlasnistvu Ncl-a,neki ne,na nekim brodovima se rotacije rade posle svakog kruza,na drugima ne menjaju mesecima...Zavisi od menadzmenta.
Uglavnom gde god da radim preko dana imam svoju sekciju o kojoj brinem i osoblje koje je pod mojom nadleznoscu.Uvece imam svoj restoran koji vodim ili radim u Main dinning room-u sa Maitre D-jem.Zaduzen sam da obucavam osoblje,edukujem ih,nadgledam,ispravljam,potpisujem time sheet,radim evaluacije,pravim rasporede,proveravam da li se radi u skladu sa public health-om,nosis se sa zalbama gostiju,odrzavam pre shift brifinge...svasta nesto...Ovako kad se pise mozda zvuci kao da je previse i da je pretesko ali onog momenta kad shvatis da je to tvoja kuca a ne Ncl-ova onda ce ti sve biti lakse i nece te boleti uvo za posao i ljude sto kasnije vodi do mnogih pozitivnih stvari za tebe i tvoju karijeru.
Na svo osoblje gledam prvenstveno kao na ljude,ne kao na brojeve...vecina njih je dosla tu da radi i zaradi,jos im samo ja trebam da im otezavam zivot...
Prednosti ima dosta...zarada,single kabina,doduse na Dawn-u je bila za dvoje,nemas fizickog rada,peru nam i peglaju stvari,sredjuju kabinu...
Mane su sto ponekad nemas vremena da se naspavas,duzi ugovori,ako nisi dobro organizovan moze ti biti stresno...
Kad sam odradio prva dva ugovora na Epic-u i kao treci dobijem Dawn ja se smorim,zeleo sam opet na Epic,znam ljude,dobri uslovi zivota...i kazem sebi pusti...ko zna zasto je to dobro...I odem na Dawn i to mi bude do sada najbolji ugovor.Tako da okolnosti oko nas se menjaju,radite na sebi i napredujte pa vam nece biti bitno koji je brod ili kompanija u pitanju.
Podrazumeva se da si sredjen i uredan jel ipak si ti supervizor,trebas biti primer drugima.Menadzere delim na dve vrste.
Prvi je gazda a drugi je lider.
Za gazdu rade uglavnom iz strahopostovanja,a lidera prate i postuju ga jer ih on vodi svojim primerom.
Kad se setim jos stvari dodacuuuu ih  :wave: