Author Topic: Cunard Strengths based interview, kako je se to odvija ? sta kako?  (Read 2041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cobratix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Cabin steward
Pozdrav ,

Interesuje me jel neko imao Strength base interview I kako je se to odvijalo ? sta kako?  Imam intervju za par dana za poziciju Housekeeper (Deck/Night/Crew) pa cisto da se malo bolje spremim
Hvala


https://ibb.co/yYDGYKx

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #1 on: 13/July/2019 »
Pozdrav ,

Interesuje me jel neko imao Strength base interview I kako je se to odvijalo ? sta kako?  Imam intervju za par dana za poziciju Housekeeper (Deck/Night/Crew) pa cisto da se malo bolje spremim
Hvala


https://ibb.co/yYDGYKx
Napisacu ti kako je bilo u mom slucaju, meni su ovaj papir poslali nekoliko dana pred intervju da popunim, sam inervju je bio podeljen na dva dela, tehnicki(baziran na poziciju) i ovaj strenght . Regruter mi je rekao da je ovaj strenght samo ako prodjem prvi (tehnicki deo) i takodje je rekao da ne utice na dobijanje posla. Nakon tehnickog intervjua koji je bio 40min,  dolazi na red  ovaj sto si pomenuo, dakle meni je regruter citao jedno po jedno pitanje, pa me je pitao zasto sam bas to zaokruzio i da naevdem neki primer. npr Zasto si initiative? navedi mi neki primer, zasto si reliable navedi primer? uglavnom da obrazlozis sve sa papira zasto si sta zaokruzio...

Offline cobratix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Cabin steward
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #2 on: 14/July/2019 »
Aha znaci tako ide to sa ovim tick sheet-om sto su poslali . A reci mi taj drugi deo intervju-a sto se tice tehnickog dela jel imas mozda neki savet ? Ja sam bio odradio prvo preko SparkHire-a one-way inteview gde snimas svoje odgovore na pitanja pa sada ovaj deo sa ovim tick strength questionnaire

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #3 on: 14/July/2019 »
Pa tehnicki deo  je prvi deo i odma na pocetku mi zena rekla da to moram da prodjem da bi uopste radili taj drugi deo, sva su pitanja vezana za poziciju i za posao, ja sam aplicirao za bar bilo je bas dosta pitanja, u mom slucaju vina, likeri, viskiji, piva, kokteli, sastojci, procedure itd.
I tu verujem da te nece pitati nista oko Cv-a gde si sta radio, jer si to manje vise rekao na one-way intervju, nego ce ici odma na pitanja vezana za posao.
Budi spreman ja sam imao oko 45 pitanja, sve je citala sa papira.
I nakon tog dela je dosao ovaj drugi deo gde sam sa regruterom pricao o ovim pitanjima koja si okacio, misljenja sam da i to jako utice na dobijanje posla, tako da sve sto navedes samo budi spreman da obrazlozis zasto si bas to svatio i da das neki primer. Npr na ovo prvo pitanje Achieving su me pitali zasto sam to stavio, ja odgovorio i odma je usledilo pitanje da dam neki primer kada sam nesto postigao u zivotu. I tako do kraja, mislim da nije toliko tesko, bitnije je svakako taj prvi tehnicki deo.

Offline cobratix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Cabin steward
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #4 on: 14/July/2019 »
Pa tehnicki deo  je prvi deo i odma na pocetku mi zena rekla da to moram da prodjem da bi uopste radili taj drugi deo, sva su pitanja vezana za poziciju i za posao, ja sam aplicirao za bar bilo je bas dosta pitanja, u mom slucaju vina, likeri, viskiji, piva, kokteli, sastojci, procedure itd.
I tu verujem da te nece pitati nista oko Cv-a gde si sta radio, jer si to manje vise rekao na one-way intervju, nego ce ici odma na pitanja vezana za posao.
Budi spreman ja sam imao oko 45 pitanja, sve je citala sa papira.
I nakon tog dela je dosao ovaj drugi deo gde sam sa regruterom pricao o ovim pitanjima koja si okacio, misljenja sam da i to jako utice na dobijanje posla, tako da sve sto navedes samo budi spreman da obrazlozis zasto si bas to svatio i da das neki primer. Npr na ovo prvo pitanje Achieving su me pitali zasto sam to stavio, ja odgovorio i odma je usledilo pitanje da dam neki primer kada sam nesto postigao u zivotu. I tako do kraja, mislim da nije toliko tesko, bitnije je svakako taj prvi tehnicki deo.


Vazi hvala puno buraz , videcu za dva dana kako bude bilo :D

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #5 on: 14/July/2019 »
Np, srecno i javi kako je bilo! poz

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Cunard Strengths based interview
« Reply #6 on: 06/February/2020 »
rekao da ne utice na dobijanje posla.

?