Author Topic: Povreda ledja na poslu i naravno par savjeta 🙃  (Read 1489 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav mornari.

Kao sto sam naslov vec nagovijestava srkao sam se na poslu  :pad:
20 dana nakon promocije u Hotel Store Manager-a (Provision Master) sam u toku posla podigao teret i osjetoi jak bol u ledjima, sve ostalo se odigralo "samo od sebe", bez puno ucesca sa moje strane sam se nasao na putu kuci vec za 4-5 dana i moja karijeara a i sve sto sam do tada planirao je palo u vodu...
Savjet Nr1:Ne za*****avajte se sa ledjima!
Savjet Nr2:U slucaju bilo kakve teze povrede odmah tu i tada na brodu trazite pomoc advokata jer ce vam kompanija od prijatelja za dan postati neprijatelj.
Savjet Nr3:Trazite kopije svih nalaza, security izvjestaja na koji vi pored njihovog vidjenja morate dati i svoje.
Savjet Nr4: Trazite izjave svjedoke i snimke kamera, obavezno see "clock in-ujte" on duty ako to jeste.
Savjet Nr5: Znajte da su za vas vrata kompanije na zalost u vvecin slucajeva zatvorena, povreda ledja je klizav teren za mornare, okrenite se sebi i gledajte kako da se pravno zastitite. Ako vam treba pravni zastupnik pisite mi u inbox.
Savjet Nr6: Nasmijte se i prihvatite situaciju kakva jeste, j**** brod, zdravlje je najbitnije  ::yes::
P.S.ne postoji odsteta koja zemo nadoknaditi zivot sa ostecenom kicmom  :deda: Ali odstetu su vam i te kako duzni isplatiti jer za taj fond odvajate od lapte  :wave:

Offline Nik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Ahoy there jamaican bomboclat,

Nisi povredio kicmu dok si stigo do Provision Master tek tada  -()-

Tough luck,

Jas sam imao povredu na posao na brodu, ali nisto nisam prezeo, sad radim za drugu kompaniju ali 100% se soglasujem da preku noc oni ce da te puste niz vodu...kad sam imao prilike da vidim security report, safety officer, staff captain, department head reports kako su stizali na email na brodu...to je bilo strasno kako su u svaki moment pokusali da stave sve na moji teret. Cak sam isao na kliniku u Barcelonu (privatna, njihova skime saradzuju) i oni su pevali istu pricu. Posledice ima jos ali jbga.

Odlican savijet, ako se vec desi ne pravite gresku da ostavite tek tako...