Author Topic: Purseri (Guest service)  (Read 109604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LandHo!

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #15 on: 17/May/2008 »
Hm, hm.

E ja sam sad ve

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #16 on: 22/June/2008 »
evo, danas sam presao jos jedan korak ka konacnom cilju - ukrcaju... bio sam kod agentice u uredu i rjesio sam taj famozni wonderlic test engleskog jezika koji su nedavno uveli kao obvezu za pursere. naime radi se o poprilicno laganom testu koji provjerava znanje engleskog jezika, no takodjer provjerava i logicko zakljucivanje, sposobnost apsorpcije procitanog i sl. uglavnom, pise se 20 minuta, na standardan americki nacin - posebna je knjizica sa pitanjima i ponudjenim odgovorima i poseban je list papira na koji se zacrnjuju odgovori(pise se sa famoznom No. 2 pencil ;) ). poprilicno je jednostavan, i svakome tko se prijavljuje za tu poziciju(za koju se podrazumijeva naprednije znanje engleskog jezika) ne bi trebao predstavljati problem. uz koncentraciju ih 20 minuta je sasvim dovoljno za rjesavanje 50 pitanja. jedini je potencijalni problem za kandidate sa ovih prostora nacin rjesavanja koji nije uobicajen kod nas - to zacrnjivanje odogovora na posebnom komadu papira. dosta su sitna slova, gusto su poredana i mora se paziti da se ispuni tocno onako kako je opisano inace racunalo nece moci prepoznati odgovor i racunati ce se kao netocan. jos jedan  je problem sto je taj test eliminirajuci, odnosno - dok se ne polozi nema nista od ugovora. moze se ponovno polagati, no ni to ne ide u nedogled. a prolaz je na 80%. i da, nema varanja. drugim rjecima, agentica me motrila k'o sokol i provodila njihova pravila do zadnjeg slova jerbo cu taj test morati na collegu ponoviti...a samo jedan posto ispod onoga sto sam napisao u danasnjem testu moze dovesti do iskrcaja sa broda zbog sumnje u varanju na testu..naravno, razultat postignut veci od onoga danas je itekako dobrodosao  :D (mada, ruku na srce, i nemas puno manevarskog prostora kada ti je prag prolaza 80%  ;) ).

i da, jos jedna potvrda nedoumica koje su se provlacile u zadnje vrijeme... purseri ne kupuju svoju uniformu. vise komada i kombinacija uniformi ih cekaju na brodu-prvo dnevne uniforme, a tokom collega se mjeris i dobivas i nocnu uniformu posebno krojenu po tebi. to je info od 1st pursera na carnivalu koja je trenutno na odmoru i vraca se za tjedan dana. dakle, nema one brige koja je mene osobno najvise mucila - kopanja po netu i trazenja gdje i kako kupiti uniforme. jer u zadnje vrijeme sam na raznim forumima(uglavnom stranim) i na face-u nailazio na kontradiktorne informacije. dakle, jednom za svagda - budu

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #17 on: 23/June/2008 »
Mozes l ireci koja su obicno pitanja bila na wonderlicu? ;D
.

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #18 on: 23/June/2008 »
cuj; konkretnog se pitanja ne mogu sjetiti - uglavnom su pitanja tipa sto od ponudjenog najtocnije opisuje podcrtanu rijec u recenici.... citanje tekstova i odgovaranje na njih se moze ciniti tesko ali su pitanja strasno lagana kada se uzme u obzir da odgovor na pitanje ti pise u tekstu iznad pitanja  oT oT oT

uglavnom, svima bi preporucio da si za vjezbu malo rjese testove na ovoj stranici : http://www.4tests.com/exams/exams.asp - u gonjem desnom uglu su ispiti za college; pa predzadnji na popisu " TOEFL". to je najblize wondelic testu sto ce se naci na netu. i fakat bi svima, i onima koji moraju rjesiti wonderlic i onima kojima nije obvezan, preporucio da ga rjese - cisto radi samoprovjere znanja jezika koji nam svima treba na brodu :)

 :uzdravlje:

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #19 on: 23/June/2008 »
Tnx Zoki za ovu informaciju ovo mnogo znaci ;D :uzdravlje:
.

Offline angie

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #20 on: 24/June/2008 »
Carnival osigurava uniforme za pursere

mixi

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #21 on: 26/June/2008 »
Evo me sa svezim informacijama,
bio sam na razgovor za poziciju purser u BG 24.06. agencija EP iz Zagreba. Ono sto je za mene bilo pogubno a sto bih hteo podeliti sa Vama je to da se prvo radi test wonderlic, koji za one koji su malo ili nedeovljno ucili engleski jezik VELIKA prepreka. naime ko ne polozi test automatski je ispada sa pozicije i nema nikakvog razgovora, jer je to uslov uslova! Ja sam bio u toj nadam se maloj grupi koja nije prosla test. Priroda posla mi je takva da dnevno pricam engleski po nekih pola sata - sat. Ali ga nisam ucio u skoli. Gospodin koji je trebao da radi razgovor mi je rekao da prvo pogleda test i onda saopstio da ima lose vesti. Rekao sam mu da sam to i ocekivao i lagano smo usli u diskusiju i nakon nekoliko minuta je zakljucio da ja stvarno imam super konverzaciju, ali pravila su pravila, te da za bilo koju drugu poziciji nece biti nikakvih problema. O samom wonderlic-u bilo je reci na forumu ali ako neko ima neko pitanje tu sam.
Moj zakljucak i savet da ako nemate fluent engleski (mada je meni fluent govor) bolje birajte drugu poziciju, jer nema muvanja i sl.
Vidimo se na nekom brodu nekada... (ja sam onaj lepi ass. ovoga ili onoga)
pozz
mirno more mornarice i mornari

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #22 on: 26/June/2008 »
tocno, doista daju puno paznje tom wonderlicom testu... to im je sada neki novi djir ""]]. uglavnom nije toliko tezak, provjerava tvoje snalazenje u tom jeziku; odnosno u kojoj mjeri vladas tim jezikom da npr. mozes razmisljati na engleskom i voditi neke misaone monologe na engleskom. takodjer provjerava snalazenje i razumijevanje...sve je to manje-vise ok; ali vrijeme je ono sto te zezne - ima ga jako malo. ja sam imao 50 pitanja i 20 minuta za odgovoriti... oT oT. ako polozim mogu se sam sebi  ="" i s veseljem cekati  :plovim:.

 :banana:



p.s. ti vraga sto mi se svidaju ovi novi smajlici :yahoo:  :yahoo:

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #23 on: 02/July/2008 »
evo stigli su i dugo ocekivani rezultati wonderlica... prosao jesam i to je jedino bitno, :yahoo: :yahoo: a zbog samih zahtjeva testa i nisam mogao dobiti nizak rezultat. :run: :run: ugl. za sve one koje to ceka na pursersoj poziciji rezultat mora biti 80%+ razine znanja 3. za konobare i stewarte ce se zahtjevati razina znanja 2 a za entry level pozicije razina znanja 1. za sada provjeravaju samo pursere( -()- ) ali kako saznajem moglo bi se na carnivalu uskoro primjenjivati testovi za sve pozicije za koje se prijavljujete.

 :plovim: :uzdravlje:

Offline Dreamer

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #24 on: 07/July/2008 »
Drustvo bok,

Da li netko zna gdje se u Zagreb gradu mogu kupiti postene bijele muske cipele, bas za purser uniformu.
Danas sam trazio i trazio, pa nista nisam nigdje nasao:(
Ako ima kakav savjet, jako bi me veselilo..

Pozzz

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #25 on: 08/July/2008 »
savjet; barem sto su meni dali...ne kupuj nista dok ne dodjes na brod. tamo imas bas onakve kakve trebaju biti; kazu da su i udobne a nisu ni skupe. takodjer u Ft.Lauderdale, Florida ima shop sa robom za takve stvari pa baci malo oko http://www.antibesyachtwear.com/ ali najbolja preporuka sto sam ja dobio i od agentice i od tipa koji je vodio intervju(a i pise ti u onoj knjizici za pursere) je da pricekam da dodjem na brod i da pakiram sto manje stvari moguce :) :plovim:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #26 on: 12/July/2008 »
ja sam snimio u Ilici super bijele cipele, ali boli glava od cijene  :nono:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline VladoS

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #27 on: 26/August/2008 »
Drugari,

Vec sam postirao moje razmisljanje tj.nedoumicu ali mi niko nije odgovorio.Tacnije,nesto sam se sam uvjerio ali me interesuje,obzirom da sam iz Crne Gore,kojoj mi je agenciji najbolje da se obratim??? Interesuje me mjesto pursera jer mislim da shodno mom trenutnom poslu to najbolje odgovara.
Radim u jednom Best Western Hotelu kao recepcioner i asistent menadzera prodaje.Hotel ima 4* zvjezdice i Premier klasu.Imam trogodisnje iskustvo,tecan engleski jezik i rad na Fidelio programu koji se vidim trazi za ovu poziciju.Da li mi to daje malo vece sanse da me pozovu?!

Nadam se da ce mi neko ovoga puta odgovoriti jer iako se u svim postovima mogu naci odgovori na gotovo sva pitanja,nedoumici nikad kraja.

Hvala   -()-

anusska

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #28 on: 27/August/2008 »
VladoS tu na forumu imas anketu - preko koje agencije se zelim zaposliti, predlazem ti da je pogledas  +U+

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #29 on: 27/August/2008 »
ne znam za crnu goru; pronjuskaj malo po forumu mozda naletis na nesto. ali mozes i u srbiju na razgovor; preko EP ili mozda u makedoniju...cuj, sto se toga tice mozes i hrvatsku :). mislim da ako ozbiljno mislis se uvaliti u to da si mozes priustiti malo mobilnosti(nije kritika; samo konstatacija). ako se ne varam; u zagrebu je americka ambasada za ovaj dio europe pa ces kako god trebati u hrvatsku. ako ides preko hrvatske agencije imas izbor employment power(EP) iz zagreba ili moja topla preporuka A priori iz Rijeke - ja sam preko nje isao za pursera i proslo je iznimno dobro. od dana javljanja agentici do rukovanja sa tipom na razgovoru i dobivanja posla je proslo manje od 2 tjedna. istina, ja sam imao srece pa je razgovor bio relativno brzo ali svako toliko se organiziraju razgovori pa ne bi trebao puno cekati. isto tako imas mogucnost vlastite prijave za posao preko njihovih(carnivalovih npr) stranica i s tvojim referencama isto tako postoji mogucnost da dobijes posao... na tebi je da malo prekopas po netu; okrenes par brojeva i odlucis sto ti je najbolja varijanta za doci na brod  i dobiti morsku bolest :D. trenutno nemam vremena; zurim na posao za par minuta, ali navecer cu prekopati malo po linkovima mozda ti budem mogao iskopati stogod sto bi ti moglo koristiti. ugl. sretno!  :plovim: