Author Topic: Purseri (Guest service)  (Read 108162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #150 on: 25/November/2009 »
Bez veze ti je da sad napustas kompaniju i da agentima dajes pare opet, sto se pursera tice, manje vise ti svagdje isto, a pogotovo je dobro na Carnivalu...
Vidi, ako hoces da kontaktiras Carnival Head office, evo ti adresa: "Madrid, Steven (Shipboard Personnel) (CCL)" <SMadrid@carnival.com


Sretno ! :deda:

Pa, hm, ja kompaniju vec napustila... u avgustu..   :nono: Bas zato bih isla direktno sad preko Carnivala, tacnije sledece godine. Crew Purser je mnogo laksa varijanta, Purser koji radi sa gostima je sasvim nagrabusio - zato sam i digla ruke od toga   -()- U svakom slucaju, hvala na adresi, probacu tako!  :D
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #151 on: 25/November/2009 »
Pa, hm, ja kompaniju vec napustila... u avgustu..   :nono: Bas zato bih isla direktno sad preko Carnivala, tacnije sledece godine. Crew Purser je mnogo laksa varijanta, Purser koji radi sa gostima je sasvim nagrabusio - zato sam i digla ruke od toga   -()- U svakom slucaju, hvala na adresi, probacu tako!  :D

Ti vidi, ali bilo ti je lakse mijenjati department na brodu, nego iz nova sad aplicirati...
Nego, nemoj previse biti sigurna da ce te i uzeti nazad...jer u mom slucaju, kad sam prije 3 godine radio za njih, cak sam ja dao otkaz,nisam ga dobio...pa nece sad da me uzmu, samo kazu ''no longer able to be rehired''...
A prije su za dosta ljudi koje su sami otpustili, slali im nove ugovore kad zatraze kasnije, ali sad je strogoca...sad nece ni nas sto smo ih samo napustiti....razmisli o tome ;D
 :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #152 on: 25/November/2009 »
Ti vidi, ali bilo ti je lakse mijenjati department na brodu, nego iz nova sad aplicirati...
Nego, nemoj previse biti sigurna da ce te i uzeti nazad...jer u mom slucaju, kad sam prije 3 godine radio za njih, cak sam ja dao otkaz,nisam ga dobio...pa nece sad da me uzmu, samo kazu ''no longer able to be rehired''...
A prije su za dosta ljudi koje su sami otpustili, slali im nove ugovore kad zatraze kasnije, ali sad je strogoca...sad nece ni nas sto smo ih samo napustiti....razmisli o tome ;D
 :deda:

vrati se na GSA poziciju i promeni department ikao si navela licne razloge primice te ponovo imac mail za konfirmaciju na paririma i  na EOL letteru millim da ide confirmcrew@carnival il tako nesto
aj raspitam se jos
ja odo sad na dje nedjelje u dry dock pa necu biti online vjerovatno sve je nesto upitno ocel biti vode je upitno hahahh
pozzzzzz

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #153 on: 26/November/2009 »
vrati se na GSA poziciju i promeni department ikao si navela licne razloge primice te ponovo imac mail za konfirmaciju na paririma i  na EOL letteru millim da ide confirmcrew@carnival il tako nesto
aj raspitam se jos
ja odo sad na dje nedjelje u dry dock pa necu biti online vjerovatno sve je nesto upitno ocel biti vode je upitno hahahh
pozzzzzz

Uhhh, hvalahvalahvala!! pa to sam i ja nesto kontala, procena mi je bila na kraju ugovora skroz dobra.. a vec znam da radim u onom programu..zato sam mislila da ce moci lakse da me ubace kao crew pursera, jer je to isti deparment.. iscimala sam sve zive koje znam da su na brodu, da mi saznaju bilo sta, valjda ce biti neke vajde :)) A za vodu ce vam objaviti na vreme, nista ne brini :P
Adio!
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #154 on: 26/November/2009 »
Mislim da nemas sta izgubiti ako se javis direktno, mada sumnjam u uspjeh.
Na tvom mjestu, ja bih napravio rez i probao preko druge agencije, i u drugu kompaniju.
Troskove ne mozes izbjeci, sve u zivotu kosta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #155 on: 28/November/2009 »
Uhhh, hvalahvalahvala!! pa to sam i ja nesto kontala, procena mi je bila na kraju ugovora skroz dobra.. a vec znam da radim u onom programu..zato sam mislila da ce moci lakse da me ubace kao crew pursera, jer je to isti deparment.. iscimala sam sve zive koje znam da su na brodu, da mi saznaju bilo sta, valjda ce biti neke vajde :)) A za vodu ce vam objaviti na vreme, nista ne brini :P
Adio!

pa sad MSA se odvaja od Guest service departmenta
nisu stvari kao prije
sad ako ides na emergency break sama placas kartu u oba smjera
]bezzezze
i ima to jos svasta novog u GS departmentu
sad forsiraju na detaljima dizu Gs na nivo hahhah
olovljavanje gst sa imenom i sl LEX je novi
i sea miles vise nepostoji
ukinuli ih

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #156 on: 28/November/2009 »
sad ako ides na emergency break sama placas kartu u oba smjera

Pa naravno, ja ne znam da je ikad ikoja kompanija placala za necije prohtjeve odlaska na emergency break ili tako nesto...

detaljima dizu Gs na nivo hahhah
olovljavanje gst sa imenom i sl

Pa kod nas na Celebrity-u traze da se sprijateljavas sa gostima odmah od prvog dana, tj.prve sesije tzv. ''Open house''
za goste, i sutra te pitaju pred gostima da li ste se upoznali, i hoce da znas ime gostiju i sto je najgore da svi gosti koje sluzis znaju tvoje ime... b00/
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #157 on: 28/November/2009 »
olovljavanje gst sa imenom i sl LEX je novi

ma bilo je t i pre na Carnivalu, da goste oslovljavas imenom, HD nam je stalno ispirao mozak o tome kako oni to vole i da je to "a must" za guest services :-/
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #158 on: 20/January/2010 »
Evo da se javim sa friskim informacijama!

Naime, bio sam na treningu i interviewu koji je organizovala agencija Safe Cruise i prosao sam! :yahoo: :banana:
Sto se mene tice Mr. Sorbi je ispao bas OK lik...
Na treningu koji je bio organizovan u hotelu Nacional bilo je samo nas troje koji smo konkurisali za mesto Junior Assistant Purser i svi smo prosli!
Janos i Zoltan iz Gastro Guarda su vodili trening i stvarno su ispali maksimalno OK!
Zoltan je odvala od coveka! :rofl:

Cekam jos samo confirmation letter iz LA.

Toliko sam cekao da odem preko Kouzona, a evo preko Safe Cruise agencije sam sve uradio za manje od mesec dana!

veliki pozdrav za Seamana i tsunami1984!

It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #159 on: 20/January/2010 »
Evo da se javim sa friskim informacijama!

Naime, bio sam na treningu i interviewu koji je organizovala agencija Safe Cruise i prosao sam! :yahoo: :banana:
Sto se mene tice Mr. Sorbi je ispao bas OK lik...
Na treningu koji je bio organizovan u hotelu Nacional bilo je samo nas troje koji smo konkurisali za mesto Junior Assistant Purser i svi smo prosli!
Janos i Zoltan iz Gastro Guarda su vodili trening i stvarno su ispali maksimalno OK!
Zoltan je odvala od coveka! :rofl:

Cekam jos samo confirmation letter iz LA.
Toliko sam cekao da odem preko Kouzona, a evo preko Safe Cruise agencije sam sve uradio za manje od mesec dana!

veliki pozdrav za Seamana i tsunami1984!





Naravno, kolega Tinchy je briljirao! Trebali su ti odmah dati visu poziciju, zasluzujes je, majke mi.
Mi krecemo jos malo iz BG-a, a kolega tsunami1984 je otisao jutros...ma ludilo.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #160 on: 11/March/2010 »
Tinchy, kako je bilo na interjuU?
Je l' Mr.Sorbi scary one or not?  :rolleyes:
Ljubi me majka!

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Odg: Purseri (Guest service)
« Reply #161 on: 11/March/2010 »
Ti vidi, ali bilo ti je lakse mijenjati department na brodu, nego iz nova sad aplicirati...
Nego, nemoj previse biti sigurna da ce te i uzeti nazad...jer u mom slucaju, kad sam prije 3 godine radio za njih, cak sam ja dao otkaz,nisam ga dobio...pa nece sad da me uzmu, samo kazu ''no longer able to be rehired''...
A prije su za dosta ljudi koje su sami otpustili, slali im nove ugovore kad zatraze kasnije, ali sad je strogoca...sad nece ni nas sto smo ih samo napustiti....razmisli o tome ;D
 :deda:

Imam pitanjce -()-! Prijatelj mi je radio za CCL ali dvije godine nije išao, s tim da im se javio mailom da ima ozbiljnih obiteljskih problema pa ne može doći. Koordinator mu je odgovorio i sve ok.
Meuđutim, saad bi nazad na brod na istu poziciju (bartender) i opet im je poslao mail, ali već 2 tjedna nitko ne odgovara. Da li se oni svakako jave i ako te odbiju???
I još jedno pitanjce: ako bi sad aplicirao za drugu kompaniju npr. Royal C., a u CCL-u je stekao poziciju bartendera..da li može s istom pozicijom (bartendera) aplicirati ili opet mora od waitera početi?
hvala

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #162 on: 19/March/2010 »
Ja idem na intervju 25og za pursera pa cu ti reci kad zavrsim!
Ljubi me majka!

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #163 on: 22/March/2010 »
Ja idem na intervju 25og za pursera pa cu ti reci kad zavrsim!

OOdlično, hvala ti i sretnoooo!!

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Purseri (Guest service)
« Reply #164 on: 11/April/2010 »
MOLIM Vas za pomoć !!! Reci te ima ko kakva pitanja koja se pojavljuju na interview-a za pursere ??? Sorry sefe ne mogu naci nista kad idem pod search ? ako ikako moze kako pomoci bio bih Vam zahvalan , u srijedu je interview !!!  =""