Author Topic: Purseri (Guest service)  (Read 109587 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chocolate

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #75 on: 05/January/2009 »
Hvala sharku i sefu na ohrabrujucim recima...  b00/

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #76 on: 07/January/2009 »
Hvala sharku i sefu na ohrabrujucim recima...  b00/
samo naprjed nemas sto izgubiti sto se iskustva tic netrba ti nigdje ja cak nisam imala nikakav cv mislim cv mi je bio ruglo zivo al sam prosla iterviju i evo me na brodu pisem  CRS i  jezim se na zvono tel hahhahaha samo hrabro i pazi nije lako .al vrjedi  :-))))'

Offline chocolate

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #77 on: 07/January/2009 »
Heh... Pa hvala na podrsci b00/ Mada, ne dvoumim se ja oko toga ici ili ne. Samo je tajming problem, ali...resice se  ;)
 :uzdravlje:

Offline ivyperson

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #78 on: 10/March/2009 »
Htjela bih zahvaliti ovom forumu na nepresušnom vrelu informacija.

Napokon sam dobila datum ukrcaja.  ::yes::  :run:  :yahoo:  :banana:

03. lipanj - Jacksonville

Moram priznati da me je malo frka collega, al ću valjda preživjeti.   :plovim:

Offline Morko

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #79 on: 17/March/2009 »
Ovo sam pitanje postavio već gdje je tema gift shop. Vaše mišljenje od ljudi koji su radili na recepciji na brodu i u gift shopu, mislite li da je bolje aplicirati za shop assistant ili za assistant purser?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #80 on: 17/March/2009 »
shop covjece!  ::yes:: ::yes:: ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline ivyperson

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #81 on: 18/March/2009 »
Ovo sam pitanje postavio već gdje je tema gift shop. Vaše mišljenje od ljudi koji su radili na recepciji na brodu i u gift shopu, mislite li da je bolje aplicirati za shop assistant ili za assistant purser?

Ja nisam puno razmišljala kad imam završen hotelijerski fax i već sam radila na recepciji. Uz to, imam fiksnu plaću, koja se ne bi trebala mijenjati, dok, koliko mi je poznato (ako nije istina, ispričavam se), u shopu je dio fiksni, a dio kao provizija od prodaje. U ovo doba krize....

Odluka je na tebi.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #82 on: 18/March/2009 »
u shopu je dio fiksni, a dio kao provizija od prodaje.

to je tacno,ali ipak...znate i sami da pocetne purser-ske pozicije ne donose ni priblizno novca i dobro zivota kao sales associate.Ruku na srce  :hekla:
i purser je puno stresniji posao,pa sjeti se kad ti je embarkation,a svi navale na tebe da te pitaju moguca i nemoguca pitanja,pa telefon zvoni,pa te vuku za rukav... :(
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Morko

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #83 on: 19/March/2009 »
Ja sam radija na recepciji dosta godina.Dobar sam šta se tiče računanja.Znam par jezika, engleski najbolje.Kolika je plaća shop assistent? Kolika purser? Oba su mi ova zanimanja interesantna. Pročita sam da se dugo čeka za gift shop i do 6 mjeseci.Ali imam 32 godine jel to kasno? Uvatilo me za ići na brod, da li je moguće uskočiti u zadnji vagon. Pišu da je granica do 35.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #84 on: 19/March/2009 »
Ja sam radija na recepciji dosta godina.Dobar sam šta se tiče računanja.Znam par jezika, engleski najbolje.Kolika je plaća shop assistent? Kolika purser? Oba su mi ova zanimanja interesantna. Pročita sam da se dugo čeka za gift shop i do 6 mjeseci.Ali imam 32 godine jel to kasno? Uvatilo me za ići na brod, da li je moguće uskočiti u zadnji vagon. Pišu da je granica do 35.

Pozdrav!
Nisi prestar,sta ti je,nedavno je moj prijatelj u 38.godini otisao na prvi ugovor u shop.Zavisi sta vise volis,mozda ti se vise svidja posao pursera,a shop ti je laganiji.Npr,na tvoj mjestu ja bih otisao do agenta ili vec kod koga si planirao i trazio poziciju International Host-ess(celebrity i royal je imaju sigurno,to znam,ali carnival nema.) i to ti je u sklopu istog deparmenta kao i purseri,ali nisi obicni purser,vec navedena pozicija,koja bi ti odgovarala,kad vec kazes da znas nekoliko jezika.Plata je duplo veca nego za startnu poziciju pursera,i iznosi oko 2500 $,sto nije lose.Sa te pozicije mozes napredovati,isto u smjeru ka Chief purser,koja je vrlo dobra i veoma placena pozicija.Dakle,telefon u sake,i zovi,ali budi pazljiv,ne prihvataj svasta od agenata koji nude samo da te spakuju da odes.Sretno  :pop1:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #85 on: 26/March/2009 »
ne znam koga ti reklamiras seaman, ALI
pa jeli bolje radit za 1500 dolara fiksne ili za 500 dolara fiksne+provizija od tare vanese ""]]
btw vise nema provizije od tare vanese, smrc

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #86 on: 27/March/2009 »
ne znam koga ti reklamiras seaman, ALI
pa jeli bolje radit za 1500 dolara fiksne ili za 500 dolara fiksne+provizija od tare vanese ""]]
btw vise nema provizije od tare vanese, smrc

ja bih volio da imam koga reklamirati,dodatne pare u dzep,ali nazalost nemam...znas nekog da trazi reklamu? :sprda:

ah,da,to je mozda tako kod vas na jadnoj Costi,mi ipak na Celebrity-u imamo malo jace goste,koji i trose...nema tara vanesa,ali dok je bila promocija Aged jewelry,ako znas sta je to,ja sam u zlatari uzeo doosta extra love,pa ti vidi.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #87 on: 27/March/2009 »
ja bih volio da imam koga reklamirati,dodatne pare u dzep,ali nazalost nemam...znas nekog da trazi reklamu? :sprda:

Da je engleski forum... mislim da bi ti starboard sam ponudio platu promotera ;)
ali ajd ozbiljno drago mi je kad vidim da neko radi nesto u cemu se nasao i sta voli

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #88 on: 27/March/2009 »
Da je engleski forum... mislim da bi ti starboard sam ponudio platu promotera ;)
ali ajd ozbiljno drago mi je kad vidim da neko radi nesto u cemu se nasao i sta voli


ma ako ces iskreno,ja bih se najvise nasao u nekom svom vlastitom biznisu...
a sto se ovoga tice,ja sam samo htio da kazem,da je posao dobar,ne zbog samog posla,nego zato sto je balans izmedju radnih sati,tezine posla,novca ,slobodnog vremena i stresa i pritiska , na veoma zavidnom nivou.Ko je bio na brodu,zna o cemu govorim. +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Purseri (Guest service)
« Reply #89 on: 27/March/2009 »
ma ako ces iskreno,ja bih se najvise nasao u nekom svom vlastitom biznisu...
a sto se ovoga tice,ja sam samo htio da kazem,da je posao dobar,ne zbog samog posla,nego zato sto je balans izmedju radnih sati,tezine posla,novca ,slobodnog vremena i stresa i pritiska , na veoma zavidnom nivou.Ko je bio na brodu,zna o cemu govorim. +U+

heh... to vazi za dosta poslova dal na brodu dal na kopnu....