Author Topic: Na kojoj je kompaniji najveca plata na Front desk-u?  (Read 12643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Na Vikingu Front Dest (oni ga zovu Explorers Desk) ima 2300 dolara platu. Udruzeno je Shore Ex i Recepcija pa radis sve; desk, dispatch ekskurzija, nocne smjene...
Rotirate se svako 2 tjedna.
Radilo se max ali stvarno max 10 sati.
Raspored su pravili Guest Services Manageri i uglavnom je bio dvokratno, ako bas nisi imao srece ili ako nisi miljenik ponekad "zakacis" trokratno radno vrijeme.
Mozda se nesto promijenilo zadnji godinu ipo kako ne radim za njih ali ne previse.
Dobra plata.....a dosta rada sa svim tim rotiranjima, malo odmora....

Mene takodje zanima ova pozicija...no u agencijama se podvlaci da su kompanije jako zahtjevne...

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Dobro sad sam zbunjen, nigde nije sjajno de facto, ali hajde da kazemo ovako ovde je zeznuto zbog tog tog i toga, a ovde zbog ovoga. Viking ima dobru platu u odnosu na Princess, a sta je sa treninzima, da li nakon intervjua rade treninge tipa upoznavanja nacina rada na programu sa kesom i ostalo ili ides odmah u vatru? 🤔

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Normalno Viking ima svoj sistem za keš,to je dio hotelskog sistema(slicno kao fidelio).Ako si radio/la prije u hotelu sa novcima i valutama,nece te biti tesko jer je samo interfejs drugaciji.
Stvar je u tome da je viking top kompanija,na samom vrhu.To znaci da uzimaju samo kandidate koji su provjereni(tako barem kazu nase agencije).Najbolji nacin da se dodje do Vikinga jeste face2face ili Kouzon(koji ce vam naplatiti za par glupih treninga i stcw kod njih u makedoniji).
Sto se tice plate,plata je ok ali nije prevelika.Npr. internacional GSA ima toliko,GSA na carnivalu ima 2100$,GSA na HAL-u ima 2800$.Za ove pozicije ti treba drugi strani jezik,iskustvo A to ti isto treba za Viking.
Ja sam radio na shorex desk-u i znam da je posao lak(bez uvrede drage kolege shorex-ovci ali je posao mnogo laksi od posla na front desk-u)
Nekad se mora ranije ustat i treba biti fit jer se dosta hoda i to je to.
Bitno je upadnes pa ces sve tamo naucit.Najgore sta ti se moze desit jeste los prvi appraisal