Author Topic: Mein Schiff-TUI Company,,Restaurant trannie,,  (Read 1267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vaske706

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav , moj prvi ugovor na kompaniji Mein Schiff.
Odlučio sam se za njih jer sam u školi učio Njemacki, a u agenciji su mi rekli da su bolji uslovi,pa reko aj da pokusam.
Na brod sam otišao sa ciljem da zaradim veliku lovu da kupim neku nekreninu, da napredujem i sve ostalo što se odnosi na brodski život.
Tek kad odeš tamo vidiš da nije tako.
Intervju je bio u oktobru otišao sam u decembru na brod.intervu nije bio težak klasična pitanja gdje si radio, opisi jela.
Plata je 1080e fixsno i nema prekovremenih sati, radiš u Buffet koji se zove Ankelmanplatz i sve je inkluziv, znači dolaze gladni gosti ti cistis kad isprljaju.
Klasika imaš svoju stanicu,dodje gost sa već izabranom hranom sjedne,pojede ti pitaš da li je gotov, sakupljas tanjire i nosiš u galley gdje se pere.
Posao nije težak, šefovi su korektni, ne skače niko po glavi.Sef ti neće nikad doći i reći ajde brže.
Šta su mane, prvo slaba lova , drugo ne može se brzo napredovati.
Znači ako dodješ tamo kao Trannie, iznad tebe je Junior koji radi u restoranu kao konobar ali samo piće, pa je još iznad tebe restaurant Waiter koji radi sa hranom.
Tebi treba 2-3 ugovora da odradis da bi dobio promociju za Juniora, posebno ako si sa Balkana, nas nešto ne vole.
Velika nepravda što se tiče promocije, što će prije promociju dobiti neko ko je iz Tunisa, Turske, jer većina šefova je iz Turske pa guraju svoje.
Slaba je hrana , sve imaš jesti a ništa nema, neukusno.

Šta je dobra strana: slobodno vrijeme na prijemjer radiš doručak i večeru sve ukupno zna nekad biti 7h radnih a max 10h.
Znali su nekad davati day off radiš samo večeru.
Dobra strana je što neće niko reći ajde radi i ako sporo radiš nadje ti lakši posao, tako uvijek bude sa neradnicima- bolje prodju.
Neće te niko poslati kući, prosto treba im radnika.

Ako možete ne idite kao Tannie pozicija, polomi se čovjek noseći velike trejeve i tanjire.

Lijep pozdrav


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока