Author Topic: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.  (Read 2756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« on: 08/October/2019 »
Naime pre 2 meseca sam polomio prst na desnoj saci, pao sam na stepenicama. Doktorka sa broda mi je rekla da sacekam da splasne pa da vidimo sta cemo, prolazili su dani ali meni je bilo sve gore i gore, posle 8 dana sam otisao na X ray u Turskoj i ustanovili su da mi je kost malog prsta polomljena, dobio sam izvestaj od lekara i NOT FIT FOR DUTY ali sam ostao tako i radio sa celom desnom rukom u gipsu jos 2 meseca. Ima li materijala za tuzbu, neko sa slicnim iskustvom?

p.s Posle skidanja gipsa ne mogu da pomeram prst i kost je pomerena unazad tako je valjda zarasla.
Why Always Me?

Offline Flowjob

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Yugoslavia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #1 on: 08/October/2019 »
Kada sam imao neki problem, obratio sam se https://www.linkedin.com/in/adrianotari/

Rekla mi je za tuzbu je potrebno ili dokaz o fizichkoj ili psiholoshkoj povredi.



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #2 on: 08/October/2019 »
Kako to da su ti dali da radis ako si imao "NOT FIT"?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #3 on: 08/October/2019 »
CEO to je i moje pitanje glavno, kao sto sam rekao kompanija je ABOU MERHI CRUISES charter totalno rasulo od menadzmenta do rada itd itd. Kontaktirao sam neke advokate ali su mi rekli da ne mogu da uzmu slucaj jer brod nije stajao u Italiji ili Americi, nemoguce da ne moze nista da se uradi, inace brod je sad usidren, plovi samo od juna do oktobra godisnje.

FLOWJOB obraticu se na linkedinu, ako ima jos neko nesto neka pise.
Why Always Me?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #4 on: 10/October/2019 »
CEO to je i moje pitanje glavno, kao sto sam rekao kompanija je ABOU MERHI CRUISES charter totalno rasulo od menadzmenta do rada itd itd. Kontaktirao sam neke advokate ali su mi rekli da ne mogu da uzmu slucaj jer brod nije stajao u Italiji ili Americi, nemoguce da ne moze nista da se uradi, inace brod je sad usidren, plovi samo od juna do oktobra godisnje.

FLOWJOB obraticu se na linkedinu, ako ima jos neko nesto neka pise.


Koja je zastava broda? Ko regulise ugovor koji si imao (negde bi trebalo da pise ko ima nadleznost resavanja spora)? Koje luke ste posecivali? Zavisno od toga mozes dalje da razmisljas.

Ako su neke banana republike u pitanju za sve, onda ces tesko naci kome da se obratis. Postoji dobar razlog zasto su te kompanije registrovane tako kako su registrovane... Kod vecih se uvek nadje neka osnovica (ako ne zastava broda, onda port authority ili zemlja sedista firme, ili nesto sto su prekrsili...) i lakse je izvuci nagodbu od njih. Takodje, velike kruz kompanije izbegavaju los publicitet, pa samim tim lakse sklope dogovor da izbegnu medije.
Kod ovih malih nije bas sve tako jednostavno, cak i kad ima osnova, jako je tesko izvuci nesto.

Treba videti da li se mozes pozivati na medjunarodno pravo (proveri ILO regulacije, posebno MLC konvenciju). Ukoliko su to stvari zasticene konvencijama Ujedinjenih Nacija (mislim da jesu), onda svaka drzava mora da ih postuje, samim tim imas osnov za tuzbu. Da li ces naci nekoga ko je voljan da se ganja po sudu u Zemlji Nedodjiji, to je vec druga prica....

Ako ostanes bez opcija, mozes da probas da se obratis medijima i raznim slicnim organizacijama. Jedan od primera je Cruise Law News, dosta su citani i mozda privuku paznju kompanije...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #5 on: 10/October/2019 »
Tesko ces naci advokata. Prvo firma je znj, drugo, nije ti greskom amputirana ruka ili noga ... Boli advokate uvo za pravdu. Ako nije velika lova u pitanju, samo ce te otkantati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #6 on: 11/October/2019 »
Tesko ces naci advokata. Prvo firma je znj, drugo, nije ti greskom amputirana ruka ili noga ... Boli advokate uvo za pravdu. Ako nije velika lova u pitanju, samo ce te otkantati.

Na zalost, mislim da je Sef u pravu, ali da sam na tvom mestu, ja bih skupio sav materijal, skucao mejl i uputio na sto vise adresa (kako advokata tako i drugih koji grade karijeru boreci se protiv kruz industrije). Mozda se neko zainteresuje.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lom prsta, NOT FIT FOR DUTY.
« Reply #7 on: 11/October/2019 »
Hvala na informacijama, u toku sam sa ovim pa cu videti sta ce biti. Pisacu ovde ako ima pomaka za mozda neke buduce slucajeve ako ih bude bilo.
Why Always Me?