Author Topic: Holland America Line, basic salary zvuci premalo 690 $ ?  (Read 3987 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darce

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ponudena mi e pozicija fotograf na Holland America Line.
Dali je nekoj vec bio i dali neko zna nesto vise o zaradu jer basic salary zvuci premalo 690 $ ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pitanje za Holland America Line
« Reply #1 on: 26/October/2019 »
Malo je i bice sve manje, jer kinezi bi rado bili fotografi i za $300.
Sve su zarade na kruzerima u padu jos od 80ih godina proslog stoljeca, osim onih poslova za koje su se ljudi skolovali u pomorskim skolama po 4 i vise godina [navigatori, inzinjeri, masinisti ...]
Prvih godina kruzerske industrije balkanci su konobarenjem uzimali i po $6.000 na mjesec, neki i vise. Bilo nekad, sad se spominjalo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline remaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pitanje za Holland America Line
« Reply #2 on: 29/October/2019 »
Ja sam ti menadzer trenutno na hollandu i ne bih ti nikako preporucio da dolazis ovde, plata max 1200, aljaska 7 dana iz Seattle mozes i do 2k ali samo 2 broda rade taj run. Ako bas nemas drugih opcija onda je ok, ali ja se iskreno kajem sto sam ikad krocio u foto department. Blago receno je katastrofa...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
jer basic salary zvuci premalo 690 $ ?

Zato se zove "basic".... Ostalo je na proviziju. Problem je sto sada svi imaju kameru/aparat sa sobom ili na telefonu. Slabije se kupuju slike. Ja i sto imam izradjenih slika nemam pojma gde su, siguran sam da mnogi imaju taj problem. Dakle, kompaniji se fotografi isplate onda kada umeju te slike i da prodaju.

690$ ti je plata da budes fotograf, ostalo je da budes prodavac, pa koliko zaradis...to je neko moje vidjenje..

Ja sam ti menadzer trenutno na hollandu i ne bih ti nikako preporucio da dolazis ovde, plata max 1200, aljaska 7 dana iz Seattle mozes i do 2k .....
Nisam vise u toku sa desavanjima van tech i nautike, ali i na Princesu je slicna plata. Neka me ispravi neko ako ima sveze informacije.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Princess srlja u propast. I dalje su plate bolje nego bilo gde na kruzerima, ali vec godinama pricaju o promeni plate, smanje ju, i sl... pocetna je 1200 plus komisija, i dalje postoje leveli ali promocija nema vec godinu i po dana ....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
"ali promocija nema vec godinu i po dana .... "

... sto bi moglo znacit da nitko od senior fotografa ne zeli napustiti svoj posao, pa se zato ne otvara pozicija, drugim rijecima, posao je odlican  :-))))'

Quote
Princess srlja u propast
Jeste, srljaju toliko da izbacuju dva nova broda, Sky Princess & Enchanted Princess, to je siguran znak propasti  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Nemoj da te neko cuje da si rekao daje posao fotografa na princesu odlican. Nikad mizernije ljude nisam video. Ocajni.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa dobro nek idu onda na Holland i rade za $690.   :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Princess srlja u propast.

Nadzivece oni i tebe i mene...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Slicno je i sa Carnivalom...
Kompanija kao kompanija zaradjuje novce,nikad bolje nije poslovala.
Ali uslovi za crew su sve gori i gori kao i uslovi za goste.Pitajte crew ili goste kako je bilo prije 10 godina?
 Sad je fokus na jeftine kruzeve,goste,Drink Pakete isl.
Samo jeftino

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Foto departmenti na kruzerima su relikt proslosti. Ne vidim kako zarade kintu kad svi putnici imaju kamere na mobitelima. To je imalo smisla u doba Titanika, i eventualno do pocetka osamdesetih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Foto departmenti na kruzerima su relikt proslosti. Ne vidim kako zarade kintu kad svi putnici imaju kamere na mobitelima. To je imalo smisla u doba Titanika, i eventualno do pocetka osamdesetih.

Mnoge stvari na kruzerima su relikt proslosti. Primer su i formalne veceri, formal dining room, shuffleboard...mnoge stvari. Zato i opstaju, jer dosta ljudi dolazi bas zbog toga, da bi osetili taj duh proslosti.

Naravno, kao sto je cortomaltesepg rekao, sada se stavlja sve veci fokus na drink pakete i jeftine kruzeve, samim tim se izbacuje taj tradicionalni element, sto ce polako potisnuti fotografe sa vecine operativnih linija, ili ih makar dovesti u neki drugi plan.

Kompanije se sire sve vise, pa ce tako Carnival korporacija zavrsiti godinu sa 107 brodova ako se ne varam. Treba to napuniti kako gostima tako i posadom. To im za sada polazi za rukom zato sto obaraju cene, nude zabavne sadrzaje, all inclusive pakete i slicno, a izbacuju te relike proslosti.

Uvek ce postojati brodovi cija je ciljna grupa upravo ona kojoj je stalo do tradicije, ali posto takvi putnici mozda mogu da napune 20 brodova Carnival-u, al sigurno ne 100+, tesko da ce buducnost za fotografe biti svetla.

Cisto da se razumemo, ja jako cenim taj zanat i zaista smatram da bilo ko sa mobitelom ne moze da konkurise kvalitetu dobrom fotografu, ali uzmite u obzir i kvalitet tih fotografa. Koliko je samo na ovom forumu proslo "fotografa" koji su prvi put uzeli profi aparat u ruke kad su dosli na brod? Ja ih znam barem 20 licno. Neki su vremenom postali stvarno odlicni, da se razumemo, ali opet je doslo novih 100 koji nemaju pojma.
Gomila fotografija koje budu izlozene na onim panoima ne lice ninasta i nisu konkurencija onome sto moze da se napravi sa mobitelom, tako da je razumljivo da posao opada, a samim tim i plate.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Princess u sustini ne zna kako da napravi pare od fotigrafija.kad to kazem, mislim kako da to ucini na najbolji nacin. Oni hoce da prave pitu od gov**a.
Uzmimo recimo msc kao primer. Skontali da fotkanje gangwaya ne donosi neke big zna velike novce, stvara red pri izlasku i izludjuje goste. I oni ga ukinu. A fotografi i bez njega od commission a za 7 dana 90eura.
Imaju odresene ruke da fotkaju kklako hoce, pomeraju svetlo...
A princes... Ako taknes svetlo ode glava...
U princesu je sve u pricanju i kenjaju i prodaji muda za bubrege..

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
A moram odhovoriti i na to kako karnival ima 107 brodova i to treba napuniti.
Situavija je takva da kruz industrija trenutno ima vecu potraznju za kruzevima nego sto su ima kapaciteti.
Da imaju mogucnost, svaka kompanija bi napravila jos recimo, 10 brodova. Zasto ne mogu? Ograniceni su brojem brodogradilista. Tako da, situavija jos nije takva da se  kolju za svakog gosta.
Izvor: Jan Swartz CEO princeesa

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
A moram odhovoriti i na to kako karnival ima 107 brodova i to treba napuniti.
Situavija je takva da kruz industrija trenutno ima vecu potraznju za kruzevima nego sto su ima kapaciteti.
Da imaju mogucnost, svaka kompanija bi napravila jos recimo, 10 brodova. Zasto ne mogu? Ograniceni su brojem brodogradilista. Tako da, situavija jos nije takva da se  kolju za svakog gosta.
Izvor: Jan Swartz CEO princeesa

Apsolutno tacno. Carnival ima porucenih 20+ brodova vec, ali da, ne moze se izgraditi tako brzo, niti napuniti posadom, niti upravljati tolikom kolicinom odjednom, a putnika ima.
Ono sto se ovde pominjalo je to da za tih 107 brodova (i sve ostale na svetu) ima putnika zato sto su cene niske i na kruz se ne ide vise u balskim haljinama vec u sorcu i japankama.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced