Author Topic: Sezona 2021  (Read 2856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Sezona 2021
« on: 22/June/2021 »
Dobio ugovor za vizu kao i dvojica mojih poznanika, sva trojica smo vakcinisani ako to ima neke veze, ali dva dana posle viking-ove ankete o vakcinama smo dobili ugovore.  Viking river pocinje se sa radom 24og jula. Ima li jos neko da je dobio ugovor?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Sezona 2021
« Reply #1 on: 16/July/2021 »
Većinom su svi stari radnici koji se vraćaju ovu sezonu i mi smo svi već dobili ugovore.   :D
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Sezona 2021
« Reply #2 on: 16/July/2021 »
Ukrcavam se 23eg jula u Beču, brod Viking Ullur.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2021
« Reply #3 on: 17/July/2021 »
Uci engleski koliko stignes. U danasnje vreme ima jako puno dobrih videa na YouTube.
I mislio sam da ces se brzo ukrcati na recni brod na poziciju utility.
Kupi dobre gumene papuce sa gumenim kramponima. Ja sam prvih mesec dana radio u običnim patikama i često sam se klizao i padao. U kuhinji je svuda voda i lako se padne.

Tvoj posao u mnogome će ovisiti od osobe sa kojom ćeš zajedno da radis i od sefa kuhinje.

Pre nego što odeš otvori devizni račun VISA electron i u banci traži da ti daju instrukcije za uplate u evrima i ponesi taj papir i daj tamo na brodu. Doduše, može banka to da ti pošalje i na email ali bolje ponesi papir. Pretpostavljam da ćeš deo plate dobijati na ruke odnosno to će biti zagarantovani bakšiš.

U Beču ćeš pretpostavljam od aerodroma do broda da uzmeš taxi. Uzmi račun za taj taxi i mislim da će ti to kompanija refundirati. Samo nemoj da zaboraviš da tražiš račun.

Do kada ti je ugovor?

Jel ti kompanija plaća avio kartu ?

Štedi novac, kada se vratiš ja mislim da bi bilo jako korisno da upišeš kurs engleskog jezika i apliciraj za bolje pozicije na prekookeanskim brodovima.

Srećno i sve najbolje.

Ja kada sam prvi put išao, nije mi baš bilo svejedno. Posle će ti odlazak na brod postati rutina.

Gde će tvoj brod da plovi?

Ja sam bio na rečnom 2015. Ukrcao sam se u Budimpešti. Plovili smo na relaciji Madjarska - Nemačka. Posle su me prebacili na drugi brod koji je plovio od Madjarske do Bugarske i od Madjarske do Nemačke.
2016. sam vec bio na prekookeanskom brodu.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Sezona 2021
« Reply #4 on: 17/July/2021 »
Uci engleski koliko stignes. U danasnje vreme ima jako puno dobrih videa na YouTube.
I mislio sam da ces se brzo ukrcati na recni brod na poziciju utility.
Kupi dobre gumene papuce sa gumenim kramponima. Ja sam prvih mesec dana radio u običnim patikama i često sam se klizao i padao. U kuhinji je svuda voda i lako se padne.

Tvoj posao u mnogome će ovisiti od osobe sa kojom ćeš zajedno da radis i od sefa kuhinje.

Pre nego što odeš otvori devizni račun VISA electron i u banci traži da ti daju instrukcije za uplate u evrima i ponesi taj papir i daj tamo na brodu. Doduše, može banka to da ti pošalje i na email ali bolje ponesi papir. Pretpostavljam da ćeš deo plate dobijati na ruke odnosno to će biti zagarantovani bakšiš.

U Beču ćeš pretpostavljam od aerodroma do broda da uzmeš taxi. Uzmi račun za taj taxi i mislim da će ti to kompanija refundirati. Samo nemoj da zaboraviš da tražiš račun.

Do kada ti je ugovor?

Jel ti kompanija plaća avio kartu ?

Štedi novac, kada se vratiš ja mislim da bi bilo jako korisno da upišeš kurs engleskog jezika i apliciraj za bolje pozicije na prekookeanskim brodovima.

Srećno i sve najbolje.

Ja kada sam prvi put išao, nije mi baš bilo svejedno. Posle će ti odlazak na brod postati rutina.

Gde će tvoj brod da plovi?

Ja sam bio na rečnom 2015. Ukrcao sam se u Budimpešti. Plovili smo na relaciji Madjarska - Nemačka. Posle su me prebacili na drugi brod koji je plovio od Madjarske do Bugarske i od Madjarske do Nemačke.
2016. sam vec bio na prekookeanskom brodu.
Ukrcavam se kao kuvar ne kao utility. Klompe koje se ne klizaju dobijamo od vikinga, samo treba ponesem nozeve. Instrukcije za slanje novca sam ubacio na svoj profil na viking portalu jos prosle godine kad sam primao platu. Engleski mi je dobar, usavrsavacu ga jos. Na okeanac necu da idem bio sam vec i na viking sam presao zbog skoro duplo vece plate. Na vikingu sve ide na racun nema tips itd to je nekad bilo. Avio kartu sam kupio sam ali mi oni refundiraju kad dodjem na brod. Dobra mi je ruta zapala od budimpeste do bukuresta sedam dana kruz. Jednom nedeljno Beograd, zivim na 20 min od porta tako da mi dobro doslo jer sam dobio bebicu pre dva meseca pa mi se ne razdvaja od nje . Do 19og novembra mi je ugovor, mozda se produzi mozda ne, ko zna.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Sezona 2021
« Reply #5 on: 17/July/2021 »


EDIT: Sad sam provalio da si ti mene verovatno pomesao sa
Nikola93 na drugoj temi 🤣. Hvala u svakom slucaju 🤣

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2021
« Reply #6 on: 17/July/2021 »
Da.
Pomesao sam te sa drugim Nikolom. On je konkurisao za recne brodove, ceka ishod...
Cudim se kako si odjednom postao kuvar 😀
Moja greska, izvini.
Uglavnom, srecno sa novim ugovorom.

Offline Nikola93

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re: Sezona 2021
« Reply #7 on: 17/July/2021 »
Uci engleski koliko stignes. U danasnje vreme ima jako puno dobrih videa na YouTube.
I mislio sam da ces se brzo ukrcati na recni brod na poziciju utility.
Kupi dobre gumene papuce sa gumenim kramponima. Ja sam prvih mesec dana radio u običnim patikama i često sam se klizao i padao. U kuhinji je svuda voda i lako se padne.

Tvoj posao u mnogome će ovisiti od osobe sa kojom ćeš zajedno da radis i od sefa kuhinje.

Pre nego što odeš otvori devizni račun VISA electron i u banci traži da ti daju instrukcije za uplate u evrima i ponesi taj papir i daj tamo na brodu. Doduše, može banka to da ti pošalje i na email ali bolje ponesi papir. Pretpostavljam da ćeš deo plate dobijati na ruke odnosno to će biti zagarantovani bakšiš.

U Beču ćeš pretpostavljam od aerodroma do broda da uzmeš taxi. Uzmi račun za taj taxi i mislim da će ti to kompanija refundirati. Samo nemoj da zaboraviš da tražiš račun.

Do kada ti je ugovor?

Jel ti kompanija plaća avio kartu ?

Štedi novac, kada se vratiš ja mislim da bi bilo jako korisno da upišeš kurs engleskog jezika i apliciraj za bolje pozicije na prekookeanskim brodovima.

Srećno i sve najbolje.

Ja kada sam prvi put išao, nije mi baš bilo svejedno. Posle će ti odlazak na brod postati rutina.

Gde će tvoj brod da plovi?

Ja sam bio na rečnom 2015. Ukrcao sam se u Budimpešti. Plovili smo na relaciji Madjarska - Nemačka. Posle su me prebacili na drugi brod koji je plovio od Madjarske do Bugarske i od Madjarske do Nemačke.
2016. sam vec bio na prekookeanskom brodu.


Ako nista drugo,bar sam izvukao koji savet :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2021
« Reply #8 on: 17/July/2021 »
Ako bi vec isao za dishwashera, zasto se ne javis agenciji Feron da te posalju na Viking? Na Vikingu su dosta dobre plate. Pa kad vec radis tezak posao neka i zaradiš.

Offline Nikola93

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re: Sezona 2021
« Reply #9 on: 17/July/2021 »
Ako bi vec isao za dishwashera, zasto se ne javis agenciji Feron da te posalju na Viking? Na Vikingu su dosta dobre plate. Pa kad vec radis tezak posao neka i zaradiš.

Poslao sam ja njima vec CV,ali traze iskustvo,kao i Viking.Jbg ozbiljna je to kompanija,mislim mogu ja da navedem u CV da imam iskustva u tom poslu,to mi je najmanji problem,ali sve se vidi ko si i sta si kad pocnes da radis.Ovako prijavim se za sugavu kompaniju,upoznati su da ce im doci neko (mozda) ko je brodove video samo na slici,nema lazi nema prevare,a Viking i ostali giganti....ima vremena,korak po korak,jos ne razmisljam o njima.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2021
« Reply #10 on: 17/July/2021 »
Samo polako. Mlad si i bice raznih prilika.

Pretpostavljam da si citajuci ovaj forum video da je verovatno jedna od najvaznijih stvari da dobro znas engleski. Sa dobrim engleskim ne treba da ides za dishwashera ni na najbolju kompaniju.

Najvaznije ti je savladati gramatiku, vokabular ces vremenom prosiriti.

Je si kontaktirao agencije Uspinjaca posao i Safe Cruise?

Offline stevche

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Sezona 2021
« Reply #11 on: 18/July/2021 »
Meni su pisali dali sam slobodan od 19 septemvra da se ukrcam na Viking Atla i dali sam primio vakcinu.Odgovorio sam im da mogu i da sam vakciniran. Trebao sam proslu godinu prvi put da odem na recni ( radio sam na okeanski) al se desila ova pandemija i sad idem prvi put kao Guest Service Agent, nadam se da necu da imam probleme i da cu da bar malo imam neku obuku.

Offline stevche

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Sezona 2021
« Reply #12 on: 19/July/2021 »
Danas sam dobio ugovor za 12 Septembra u Viena.

Offline Turizmolog

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival cruise line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Shore excursion associate
Re: Sezona 2021
« Reply #13 on: 11/December/2021 »
Cao kolega, ja bih od marta trebala na Viking Bragi- ista pozicija. Da li postoji obuka za nas koji prvi put radimo za Viking i kakav je tvoj utisak generalno o ovoj poziciji?  :D