Author Topic: sezona 2020  (Read 3589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deckokojiobecava

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ncl,msc, tomson, princess, holland america, viking
  • Recruitment Agency: employment power zagreb, feron
  • Job Title: photographer, utility cleaner
sezona 2020
« on: 30/November/2019 »
dobio poziciju utility cleaner, ima li jos neko da je ovoliko lud oT

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: sezona 2020
« Reply #1 on: 30/November/2019 »
Zasto?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: sezona 2020
« Reply #2 on: 30/November/2019 »
Cemu?  :smack:
Bilo bi ti lakse da zasiljis kolac, zakopas ga da nakoso viri iz zemlje,  zaletis se i skocis na njega.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: sezona 2020
« Reply #3 on: 30/November/2019 »
je****...i dan danas se kajem sto sam izabrao to...i cistac na okeancu je verujem bolje od dishwasher na reci....i da ti nisi samo diswasher nego i cistac...

Offline deckokojiobecava

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ncl,msc, tomson, princess, holland america, viking
  • Recruitment Agency: employment power zagreb, feron
  • Job Title: photographer, utility cleaner
Re: sezona 2020
« Reply #4 on: 30/November/2019 »
sad je gotovo, sto se mora nije tesko :airquotes:

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: sezona 2020
« Reply #5 on: 02/December/2019 »
Kada si imao intervju? Ja sam imao 18og za commis de cusine.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: sezona 2020
« Reply #6 on: 15/January/2020 »
Jel dobio neko ugovor? Ja sam dobio, ukrcavam se 22og aprila na Viking Vili. Sad zavrsavam vizu i ostale dokumente

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: sezona 2020
« Reply #7 on: 30/January/2020 »
Da li ide neko na poziciju CHEF DE RANG?

Offline Kumruzvelt

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
  • 1
    • View Profile
  • Country: US
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: WAAB
  • Job Title: .
Re: sezona 2020
« Reply #8 on: 10/May/2021 »
Cemu?  :smack:
Bilo bi ti lakse da zasiljis kolac, zakopas ga da nakoso viri iz zemlje,  zaletis se i skocis na njega.

Izvini jesi ti radio na toj poziciji ili se samo trudis da budes duhovit?Ako nisi radio to a komentarises, to je otprilike kao kad bih ja na osnovu voznje iz gradskog prevoza pricao kakav je posao vozaca autobusa.Cak i da jesi radio taj posao za istu kompaniju da li je nesto tezak posao ili ne, stvar je subjektivnog dozviljaja.Ono sto se tebi cini tesko mozda nekom nije.Za nekog je tesko da sedi u kanecelariji a nekom nije tesko da kopa u rudniku.Nisu svi istih sposobnosti i kompetencija.Nekome odgovara bas takav posao gde ne mora da komunicira sa gostima i pravi vestacki kez sezdeset puta na dan.Ako nisi kadar dati pravu informaciju i pomoci onda nemoj ni odmagati i obeshrabrivati ljude.
1

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: sezona 2020
« Reply #9 on: 11/May/2021 »
Nikome ne odgovara biti utility na brodu. Zato je potrebno odgovarati i obeshrabrivati ljude koliko je god to moguce.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kumruzvelt

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
  • 1
    • View Profile
  • Country: US
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: WAAB
  • Job Title: .
Re: sezona 2020
« Reply #10 on: 11/May/2021 »
Nikome ne odgovara biti utility na brodu. Zato je potrebno odgovarati i obeshrabrivati ljude koliko je god to moguce.

Ne mozes ti da znas sta kome odgovara a sta ne.Ima ljudi koji nisu komunikativni, nemaju iskustva, ne govore dobro engleski i kojima je upravo utility najbolja ulaznica za brod.
1

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: sezona 2020
« Reply #11 on: 11/May/2021 »
Sve su to stvari koje se mogu naučiti uz malo truda za mesec dana, naročito niko ne bi trebalo da se štreca zbog engleskog. Ako se već skupi hrabrost da se ode na komad čelika na vodi, može malo i da se mrdne d*** i koliko-toliko nauči engleski. Bežati od utility-a po svaku cenu, nema ničeg dobrog u lomljenju kičme za male pare.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: sezona 2020
« Reply #12 on: 11/May/2021 »
Bio sam utility gallery na recnom brodu 2015.
Ja sam znao i tada engleski dosta dobro medjutim baš sam stajao jako loše finansijski. Pojavio se oglas agencije Safe Cruise, hitan ukrcaj, javio sam se i nakon 5 ili 6 dana sam se u Budimpesti ukrcao na brod. Jako dobro se sećam tog dana. Bilo je leto, bilo je jako vruće i ubijala me glava. Dolazim na aerodrom ujutro, kažu mi da je otkazan let. Šta da radim, zovem agenciju, ali je rano, oni još ne rade. Bilo mi je ponuđeno da uzmem druge neke letove ali ja ne znam kada brod napušta Budimpeštu. Vidim broj telefona hotel direktora i pošaljem mu SMS. Nakon par minuta mi je odgovorio da ce biti u redu ukoliko dodjem malo kasnijim letom.

Inače bih hteo da kažem da sam imao dosta dobru saradnju sa Safe Cruise.

Za 4 meseca i 4 dana sam zaradio blizu 7.000 evra. Sa tim novcem sam posle lako otišao na prekookeanske brodove.

Pozicija je jako teška, mentalno i fizički. Radi se oko 14 sati dnevno. Nekada je tempo bas žestok, nekada i ne toliko.

Ljudi iz agencije Safe Cruise su mi jasno i nedvosmisleno naglasili da je jako teško raditi na poziciji utility galley. Na momente sam imao utisak da zele da me obeshrabre.

Kada sam prešao na drugu poziciju ništa mi nije bilo teško.

Imam dobrog prijatelja koji je bio hotel utility na prekookeanskom brodu, a posle se prebacio u kazino. On je isprva prihvatio tu poziciju zbog slabog engleskog.

Generalno, nema sumnje da treba izbegavati poziciju utility iz veoma očiglednih razloga, ali postoje situacije kada postaje racionalno da se i prihvati ta pozicija. Nekada i nemaš puno izbora.

Ako bas ne morate, ne idite na poziciju utility. Ukoliko ste u mogucnosti upisite kurs engleskog i odredite treninge za kazino ili aplicirajte za shop.

Ja i dan danas ponekada uveče učim engleski iako već 6 godina najveći deo dana koristim engleski i živim na engleskom govornom području. Odem na internet i obnavljam i vežbam gramatiku. Imam kolege i koleginice sa Balkana koji neretko od mene traze uslugu da umesto njih obavim neki telefonski poziv na engleskom. Oni ne uce engleski, lenji su da to rade i ne vide nikakav problem u tome.

Vidim sada da je neko komentarisao da je bolje biti i utility hotel na prekookeanskom neko utility galley na recnom brodu. Lakse je biti hotel utility, ali se dva puta manje zaradi.

Postoji i opcija da se ode na Aljasku i čisti riba. Javlja mi se drug iz Makedonije, zaradi oko 4.000 dolara mesečno. Radi od 12 do 16 sati. Doduše, ovih dana ima i slobodne dane.

Onda se sa tim novcem može odmoriti par meseci i upisati odgovarajuće kurseve i treninge i obezbediti sebi neku dobru poziciju na brodu.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: sezona 2020
« Reply #13 on: 12/May/2021 »
Bravo za post. Jako poucno i smisleno objasnjeno za ljude koji razmisljaju o tom poslu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."