Author Topic: The World Cruise Line - Residences at Sea, ima li neko iskustva?  (Read 12434 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Superman20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, The World residences at sea, Silversea
  • Recruitment Agency: Online only
  • Job Title: Bar boy, buffet attndant, assistant waiter, waiter
Pozdrav svima.

Ja radim kao asst. waiter na Worldu. Zavrsio sam jedan ugovor i sad cu na drugi.

Jedini sam iz Srbije tamo, nedavno je jedna devojka iz Beograda dosla u spa. Uslovi su odlicni, mislim da nigde u kruz industriji necete naci bolje. Brod ima od 150-200 rezidenta i gostiju . Nema embarkacija i hard timea. Prosek radnih sati oko 10. Brod ostaje u portovima i do 6 dana (prosek 2 dana po manjim portovima)

Ukoliko neko ima neka pitanja, samo napred.

 :banana:
"Per aspera ad astra"

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Da,kako si dobio posao tamo  :D

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Imam pitanje: kakve su plate za pozicije na kojima su obično naši ljudi (assist. waiter, bar waiter, purser, photo) ?? 
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Superman20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, The World residences at sea, Silversea
  • Recruitment Agency: Online only
  • Job Title: Bar boy, buffet attndant, assistant waiter, waiter
Aplicirao i prosao. Jako je rigorozna selekcija. Mogu da kazem da sam imao stece jer nisam radio na lux kompanijama, tacnije radio sam mozda za najgoru kompaniju u kruz industriji CMV. Ne xnam zaista sta im se dopalo kod mene, i dan danas je to veoma misteriozno.

Assitant waiter 2000 usd fiksno.  Brod je takav da tips NE POSTOJI iz principa sto svi ljudi zive na brodu i nema smisla da ostavljaju tips svaki dan. Nemamo kruzeve vec smo na putu u "beskraj", stalno su nam drugaciji portovi, plovidba iz mesta u mesto. Waiteri uzimaju 3500 dollara. Bartenderi isto. Asst bartender isto ko i asst waiter. Za bar waitere ne znam. Sto se tice ostalih pozicija nemam pojma jer ljudi bas nesto ne govore o platama (it's a secret) . Kao sto rekoh, jedini sam Srbin, imam jendog kolrgubiz Bosne u restoranu i to je to. Ostalo su Filipinosi, malo Evropljana (nema Ukraijinskog sljama za divno cudo) i Juznoafrikanci su tu.  Nema entertainmenta, photo department isto ne postoji, imamo samo jednu devojku koja slika tako po potrebi.

Hrana je maestralna za crew! Ja ne moram uppste da "kradem" u main galleyu nesto jer se nisam najeo za veceru. Dva puta mesecno imamo buffet za crew. Jednom smo za rucak dobili lobster bisque, ljudi su se upaljivali. Bilo je i ostriga (ko voli). Rezidenti cesto sponzorisu zurke, ima stalno besplatnog pica (heineken i corona) posto cesto imamo zurke i neke dogadjaje, ekskurzije (bili smo u Tokiju u Diznilendu) itd.... sve u svemu, bogato je s kako i nece kad sluzite samo milionere i bilionere . Jedna od najbogatijih zena na svetu zivi na Worldu, poreklom Australijanka. Ima dosta pritiska jer su jako velike pare u opticaju sto je po meni razumljivo.


Pozzz svima
"Per aspera ad astra"

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Nemamo kruzeve vec smo na putu u "beskraj", stalno su nam drugaciji portovi, plovidba iz mesta u mesto.

gotiva :)

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Blaugrane jesi na Seadreamu? Kako je tamo? Ja sam imao danas intervju, mislim da bi trebalo da prodjem..

Offline moana31

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Disney Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Guest Services Host
ja sam tamo odradila 2 ugovora kao sobarica,  I to mi je najbolja kompanija za koju sam radila. Odlicna placa, rezidenti su uvijek isti ljudi i nema smjene gostiju kao na kruzerima, pa je I manje stresno radit, pogotovo jer nema ukrcavanja/iskrcavanja, jer rezidenti dolaze kad hoce. Odustala sam od njih jer sam otisla na praksu u Ameriku, ali vratila bih se ponovno da mogu. Management I rezidento cijene posadu i nastoje da I posada vidi nesto I ima od brodskog zivota. Jedino sto je nedostatak je sto prevladava filipinska posada

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav svima.

Ja radim kao asst. waiter na Worldu. Zavrsio sam jedan ugovor i sad cu na drugi.

Jedini sam iz Srbije tamo, nedavno je jedna devojka iz Beograda dosla u spa. Uslovi su odlicni, mislim da nigde u kruz industriji necete naci bolje. Brod ima od 150-200 rezidenta i gostiju . Nema embarkacija i hard timea. Prosek radnih sati oko 10. Brod ostaje u portovima i do 6 dana (prosek 2 dana po manjim portovima)

Ukoliko neko ima neka pitanja, samo napred.

 :banana:

Ostavi "HR recruiting" email :)  Ili zaposljavanje ide strogo web apliciranjem?...
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ja sam konkurisao tamo isto za laundryman ali sumnjam da ce me zvati do sad nikakvo obavestenje nisam dobio...

Offline jandjel

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: P&O, Seabourn
  • Recruitment Agency: donald trump
  • Job Title: Bar waiter
Pozdrav,

Zanima me kako ste aplicirali za firmu, preko njih direktno ili preko neke agencije?

Hvala

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ostavi "HR recruiting" email :)  Ili zaposljavanje ide strogo web apliciranjem?...

imas na njihovom sajtu link za online aplikaciju,takodje skoro su na LinkedInu izbacili da traze radnike ako imas isti i na Allcruisejobs sajtu im se vrti oglas redovno. Ja sam svuda aplicirao ali bez uspeha,cak sam preko LInkedIn-a pisao njihovom HR iz Majamija direktno (Milan neki iz Beograda inace) ali bezuspesno. Sto ne mora da znaci da ti neces imati vise srece. Superman je moj bivsi kolega,asistent  :uzdravlje: i njega su upravo preko Linkedin-a kontaktirali,sve je moguce...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Imaju li Shorex ili bar Conciergea?

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Imaju li Shorex ili bar Conciergea?
Pitacu kolegu pa javljam.