Author Topic: Rehire problem - NCL (request denied?!)  (Read 3957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Rehire problem - NCL (request denied?!)
« Reply #15 on: 11/January/2020 »
Jel ima neko informaciju za NCL i uopste za kruz industriju kako li se zavodi blacklist, jel pod brojem pasosa i naravno id brojem zaposlenog? Da li to kompanije uopste ne koriste jmbg za upis zaposlenog?

Koliko ja vidim, u ugovoru mi samo stoji broj pasosa od tih licnih podataka. A u USA samo koriste SSN.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rehire problem - NCL (request denied?!)
« Reply #16 on: 11/January/2020 »
Ne moze to nitko znati, osim visoko rangiranih regrutera.
Logicno bi bilo da se kandidat za takvu listu zavodi po imenu i prezimenu, te godinom rodjenja. Nista drugo nije potrebno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rehire problem - NCL (request denied?!)
« Reply #17 on: 19/January/2020 »
Jel ima neko informaciju za NCL i uopste za kruz industriju kako li se zavodi blacklist, jel pod brojem pasosa i naravno id brojem zaposlenog? Da li to kompanije uopste ne koriste jmbg za upis zaposlenog?

Koliko ja vidim, u ugovoru mi samo stoji broj pasosa od tih licnih podataka. A u USA samo koriste SSN.

Broj pasosa ti je povezan sa crew ID/MAPS ID znaci ono sto ti je na crew key card kartici pisalo 018.... ili 019.... zavisi kad si prvi put dobio ugovor. Na osnovu tog MAPS ID, sve stoji u MAPS-u sto se reflektuje u Fidelio sistem. Mogu da te pretrazuju po MAPS ID, imenu i prezimenu.
Znaci u MAPS-s je sve, tvoja adresa, broj telefona, emergency contact, tvoja pozicija, plata, aerodrom, evaluation i tako dalje.Ukljucujuci i bilo koji verbal i/ili written warning MAPS koriste scheduleri sa NCL, Regent i Oceaniu, jer jer to NCL Holding.Ti ako si dobio tri written w automatski si DNR a ako su bila samo tri verbal w. (bivsi ROD) onda je to jedan written sto nije dovoljno da te stave na DNR listu. Ali ... kompanija u bilo kojem momentu sa ili bez najave moze da prekine tvoj ugovor ili da ti ne ponudi drugi, kraj price. Ta tri u nizu njema je dokaz da je tvoj performans pao, da li je tu bilo jos nesto to ne znam. Jedan primjer je taj sto pola radnika iz Indije, na nizim pozicijama se jednostavno nije vratilo jer su ih stavili na DNR zbog toga sto su moguci "skakaci" odnosno imali smo nekoliko indijaca koji su ostali u US, a svi su dosli na brod preko iste agencije. Crew memberi koji su godinama radili za NCL, u baru, restoranu, kuhinji su jednostavno stavljeni na DNR i kraj price. Kada se pogleda u MAPS samo pise "DNR-Possible absconder".
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "