Author Topic: Junior Waiter-Princess  (Read 4340 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline DiscoMile90

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Job Title: Junior waiter
Junior Waiter-Princess
« on: 16/January/2020 »
Veliki pozdrav svima, nov sam na forumu kao i na brodu. :) Prosao sam glavni intervju za Junior waitera na Princessu, sad cekam da dobijem garantno pismo, pa da odradim lekarski, vizu i nadam se u nekom relativno kratkom periodu pocnem da radim. :) Posto ce mi ovo biti prvi ugovor, normalno je da me sve zivo interesuje u vezi posla i zivota na brodu. Tako da ako neko iskusan sa te pozicije ili jednostavno zna nesto o tome sta konkretno radi Jr. Waiter,(cuo sam i dosta procitao o tome na netu, jos i pre nego sto sam se prijavio, ali opet iz prve ruke je najbolje..), stvarno bi mi dosta znacilo da napise recenicu, dve.. Neki savet, neku informaciju, bilo sta..unapred hvala! :)

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #1 on: 18/January/2020 »
Ja sam radio na princess-u, u kuhinji ali znam sta radi junior waiter. Imaces Waitera koji ce da te salje u kuhinju po porudzbine. Moras da budes brz da gost ne ceka, nosices nekada i po 10 tanjira na posluzavniku, stalno ces da budes u zaostatku sa vremenom i verovatno nervozan uvek zbog toga. Nikada nista nece ici glatko i imaces i problem i sa kuvarima nekad i sa tvojim supervizorima. Moraces da znas da se snadjes kad udjes u kuhinju, budi dobar sa kuvarima cak i kad nisu zasluzili. Pomiri se sa time da radis 14 sati dnevno i da nista me funkcionise kako ocekujes i nemoj mozak opterecujes time nego vreme prolazi plata leze na racun, samo tako ces biti zadovoljan. Ako se budes nervirao sto tvoj waiter ne radi kako treba itd nece biti dobro po tebe, prihvati stvari kakve jesu i guraj tako.  I uvece kad zavrsis sa poslom odes u crew mess da veceras, nemoj da pricas o poslu, i nemoj kao i svi konobari da ponavljas koliko si imao dvojki, cetvorki (stolovi) itd... niko ne voli slusa konobare uvece kada svi pocnu ponavljaju u glas a niko ih ni ne slusa sta su sve radili. Ako imas neko konkretno pitanje tu sam. Pozdrav

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline DiscoMile90

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Job Title: Junior waiter
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #2 on: 19/January/2020 »
Mozda sam trebao prvo da se raspitam o poziciji ovde pre nego sto sam se prijavio :D Salim se, hvala ti na informacijama, svakako da znaci, bar da se koliko toliko psihicki pripremim. Verujem da nisam svestan sta me ceka ali nadam se da sam spreman. :) Valjda ce biti ( mada pretpostavljam  da i to zavisi od osobe do osobe), tolerantniji u pocetku, brzo ucim ali sigurno da treba svakom prvih par dana ili nedelja da udju u masinu...Neki savet mozda da glava ostane jaka? :) Tebi je u kuhinji sigurno isto bio pakao..Da izlazim redovno sa broda, posecujem crew bar, nadjem neku ribicu? Sve to zajedno? XDD poz

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #3 on: 20/January/2020 »
Tolerancije mozes imati u pocetku od nekih ljudi, a opet od nekih drugih neces, rade tu godinama ni ne zanima dal ti je prvi ugovor prvi dan itd. Sve u svemu slegne se to na svoje sve, neces znati gde bijes u pocetku ali polako sastavices se na kraju. Da glava ostane zdrava moj ti je savet da svaki dan pomislis da si ti tu da zaradis i da odes kuci, ne opterecuj mozak svoj glupostima sa posla svakodnevno. Danas te nervira jedna stvar, sutra druga a ti se ne opterecuj time mnogo, misli kako je gotova smena (pa makar i dva sata kasnije nego inace) i to je jedan dan manje. Izlazi napolje da ne odlepis, ja sam skoro svaki dan izlazio, jedino nekad kad bas na oci ne mogu gledam pa moram spavam haha. Drugacije je tamo nego bilo gde gde si radio ranije. Brod je nesto specijalno. Nadji pozitivce neke da se druzis sa njima. Idi u bar ali nemoj da se lesis od alkohola svaki dan XD. Ne znam sta jos da ti kazem, najbitnije je NEMOJ DA SE NERVIRAS, jer svaki dan ces imati neki problemcic i to znaj da si ocekivao i prihvati to opusteno skroz. Meni je to jedan drugar rekao kada sam dosao na brod prvi dan a ja sam to čuo ali nisam slusao, tako da sam odlepio prvi ugovor, drugi sam posle lagano 7 meseci boli me uvo, USPH DEEP CLEANING SVAKI DAN- ma moze i dva puta dnevno NO PROBLEM

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline DiscoMile90

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Job Title: Junior waiter
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #4 on: 20/January/2020 »
Xaxa, znaci tako, hladna glava, raditi sta ti se i kako ti se kaze i samo pozitiva :) Dacu sve od sebe da bude tako, opusten sam lik po prirodi mada to sto kazes, brod je nesto drugo, novo i drugacije, videcemo. Hvala ti puno na savetima dosta si mi pomogao, a verujem i jos nekome ko ide prvi put i ovo cita, dosta znace bilo kakvi saveti i informacije, pogotovo takvi, stvarno. Javim se ovde kada zapalim, da javim kakvo je stanje i sta se desava. ;) XD

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #5 on: 24/January/2020 »
  I uvece kad zavrsis sa poslom odes u crew mess da veceras, nemoj da pricas o poslu, i nemoj kao i svi konobari da ponavljas koliko si imao dvojki, cetvorki (stolovi) itd... niko ne voli slusa konobare uvece kada svi pocnu ponavljaju u glas a niko ih ni ne slusa sta su sve radili. Ako imas neko konkretno pitanje tu sam. Pozdrav

E za ovo bih glave skidao, ne postoji ni jedan brod niti jedna situacija a da oni ne laprdaju  o tome ko je koji sto dobio,dosao ,dobio karamelu,bananu,ronzatu.. i slicno.... Alo bre koga to zanima!?

Anyway, cestitke na prolazu nadam se da ces pisati gde i kada ides na brod,mozda se i sretnemo ko zna.... Rece ti Nikola sve glavno,nemam sta da dodam,osim da probas da nadjes neku ribicu i da sto vise vremena provodis sa njom... Od nasih bezi sto dalje, ne od svih ali od 90% nasi su ti najgori na brodu. Kad kazem nasi ubrajam sve iz EX YU .
Nemoj mnogo da se lesis u baru,osim ako se neki povod nadje,tipa zurka il se nesto "slavi". Princess nije onaj Princess od pre nekoliko godina i onakav kakav ga ja pamtim od pre 5,6,7, godina... Sve se promenilo na gore i ide jos gore.... tako da samo opusteno i ne opterecuj se sa Filipincima i slicno

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #6 on: 25/January/2020 »
Da ti jedan Junior odgovori. Na brodu sam pa cu u kratkim crtama.
U toku dana mozes raditi dorucak i rucak u restoranu a la carte ili mozes biti na horajzonu koji je bafet.
Radi se od 10 sati do 12, ne 14 kako napisa neko gore.
Uvece tvoj posao je kao sto je receno donosenje hrane i pica do stanice. Poliranje pribora, priprema vode i svega u medju sitingu.
Moze biti stresno moze biti dobro, zavisi od konobara ako je organizovan.
Plata je oko 1600 + - koji dolar. Oko 55 po danu, zavisi od prodaje.
Tips zavisi gde radis ako je traditional sa istim putnicima bude od 50 do 200 po kruzu. Vuce ka manjoj cifri. Ako si anytime onda zaboravi. Od 50 do 100 za mesec dana.
Eto ukratko, ako te bila sta konkretno zanima pitaj.
Probacu da odgovorim u sto kracem roku ali na brodu sam pa uzmi to u obzir.

Pozdrav

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #7 on: 26/January/2020 »
Da ti jedan Junior odgovori. Na brodu sam pa cu u kratkim crtama.
U toku dana mozes raditi dorucak i rucak u restoranu a la carte ili mozes biti na horajzonu koji je bafet.
Radi se od 10 sati do 12, ne 14 kako napisa neko gore.
Uvece tvoj posao je kao sto je receno donosenje hrane i pica do stanice. Poliranje pribora, priprema vode i svega u medju sitingu.
Moze biti stresno moze biti dobro, zavisi od konobara ako je organizovan.
Plata je oko 1600 + - koji dolar. Oko 55 po danu, zavisi od prodaje.
Tips zavisi gde radis ako je traditional sa istim putnicima bude od 50 do 200 po kruzu. Vuce ka manjoj cifri. Ako si anytime onda zaboravi. Od 50 do 100 za mesec dana.
Eto ukratko, ako te bila sta konkretno zanima pitaj.
Probacu da odgovorim u sto kracem roku ali na brodu sam pa uzmi to u obzir.

Pozdrav
Na kom si brodu? Verovatno neki manji organizovaniji. Kad si na royalu ili regalu pa kad alegro na deck 6 radi do 22 i 30 i vi primite gosta u 22 i 25 pa ide redno predjelo jelo dezert itd pa kuhinja onda radi do 23 i 30 a ti brate moj cekas jos pola sata da ga ponudis kafu caj i da izglancas escajg pa posle ponoci zavrsis. Ne da ne radis 10-12h, nego i 15 nekad. Ja decku objasnjavam sta da ocekuje, nije poenta da mu govorimo da ce da radi 10,12h i onda dodje prvi kruz dobije neke baksuzne goste i glavi svako vece. Nije sve tako crno, ali hocu mu objasnim da se ne nervira kako god bude. Jer svaki dan sam gledao konobare naše kako vriste i kukaju i nerviraju se. I tako stalno, ne mogu se pomire sa tim kako funkcionise. 

EDIT: ostatak si mu lepo objasnio

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #8 on: 26/January/2020 »
Na kojoj to kompaniji radis 15 sati? Timesheet violation je jedno od najvecih prekrsaja koji postoje, krsenja timesheet-a je nesto za sta je licno kapetan odgovoran, a ne verujem da ijedan kapetan je spreman da rizikuje posao zbog gosta koji dodje u 22:25.
Govorim kao neko ko je radio na trash all inclusive mainstream party cruzeru, odnosno kao neko ko ima iskustva sa trashom. Timesheet je jedina stvar zbog koje je ceo menadzment mog ureda bio u teskoj panici, kad god neko nesto sje*e.

Ukratko, ne sirite dezinformacije, najvise mozes raditi 14 sati, ako si radio vise - greska je do tebe sto nisi javio da imas toliki overtime a posebno tvog supervizora sto nije to sprecio.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #9 on: 26/January/2020 »
E za ovo bih glave skidao, ne postoji ni jedan brod niti jedna situacija a da oni ne laprdaju  o tome ko je koji sto dobio,dosao ,dobio karamelu,bananu,ronzatu.. i slicno.... Alo bre koga to zanima!?

Princess nije onaj Princess od pre nekoliko godina i onakav kakav ga ja pamtim od pre 5,6,7, godina... Sve se promenilo na gore i ide jos gore.... tako da samo opusteno i ne opterecuj se sa Filipincima i slicno

 Sto je toliko veliki turnover? Sta se promenilo?

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #10 on: 26/January/2020 »
Na kojoj to kompaniji radis 15 sati? Timesheet violation je jedno od najvecih prekrsaja koji postoje, krsenja timesheet-a je nesto za sta je licno kapetan odgovoran, a ne verujem da ijedan kapetan je spreman da rizikuje posao zbog gosta koji dodje u 22:25.
Govorim kao neko ko je radio na trash all inclusive mainstream party cruzeru, odnosno kao neko ko ima iskustva sa trashom. Timesheet je jedina stvar zbog koje je ceo menadzment mog ureda bio u teskoj panici, kad god neko nesto sje*e.

Ukratko, ne sirite dezinformacije, najvise mozes raditi 14 sati, ako si radio vise - greska je do tebe sto nisi javio da imas toliki overtime a posebno tvog supervizora sto nije to sprecio.
Na princessu mozes maksimum 13h radis po  pravilu i ne smes duze od 6h bez pauze. U hodnicima imaju touchscreen televizori gde upisujes za prethodni dan koliko si radio. Ako uposes vise od 13h izadje ti violation i tvoj supervizor ima problem. Ides kod njega u office da prepravis ILO (tako se zove to sto popunjavas na princesu na tim TV koliko si radio). Mozes ti da isterujes pravdu da ides kod HR i sta ti znam, ali ne ide ti u korist da glumis pravednika i da isterujes svoje. Posle ce te kroz druge stvari zeznu.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #11 on: 26/January/2020 »
Sto je toliko veliki turnover? Sta se promenilo?

Od kad su se spojilki sa Holland American i platil isilne kazne milionske za ispustanje otpada u more, Princess ide dole i sve dublje tone. Radnici odlaze,plate su smanjene vecini, |kvalitet| putnika je spao u odnosu na prethodne godine, Kvalitet samog zivota za crew je opao u smislu da su barovi sad sve vise prazniji,nasih je sve manje,a i sami ljudi koji dolaze u bar su neinteresantni, zvucnik je zabranjen da unosis u bar da pustas muziku,sve staje u 1am (do pre neku godinu nikog nije bolelo uvo sta radis i gde i koliko ostajes u baru),a danas tacno u minut sve se gleda... Mi "stariji" to vidimo i osetimo razliku...

Ali da ne bi spamovali ostalo,ako imate pitanja pitajte na poruku ,a moze i ovde ako se MOderatorima svidi da nas ne kazne :)

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #12 on: 27/January/2020 »
Radim na Sky Princessu koji jeste royal klasa. Na manjim brodovima se i manje radi.
Ipak pricamo o gostima koji u 5 popodne formiraju liniju za veceru. Do 9 nema nikog u restoranu. Svi vec spavaju.

Radim u anytime i trenutno sam rucak. Prosek mi je 10 sati sada. Kada sam suport to se popne na 11 11.5 sati isto kao i full dining.
Ko radi u traditionalu dodaj na to da ostaju duze sat vremena.

Pozdrav

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Junior Waiter-Princess
« Reply #14 on: 27/January/2020 »
Radim na Sky Princessu koji jeste royal klasa. Na manjim brodovima se i manje radi.
Ipak pricamo o gostima koji u 5 popodne formiraju liniju za veceru. Do 9 nema nikog u restoranu. Svi vec spavaju.

Radim u anytime i trenutno sam rucak. Prosek mi je 10 sati sada. Kada sam suport to se popne na 11 11.5 sati isto kao i full dining.
Ko radi u traditionalu dodaj na to da ostaju duze sat vremena.

Pozdrav
Dobro je tebi onda. Ne znam dal si radio na drugim brodovima i koji ti je ugovor. Kod mene su konobari kukali svako vece, i dosta njih zaglavi uvece. Ja sam radio u cold kitchen na deck 6 isto ti je i na royalu kao tu a moj drugar bio zaduzen za kafe aparate one u main galley i on ostajao dosta puta do pola 12 dok vi ne posluzite desert. Ne znam sta radi Sky i koja mu je ruta i kakvi su gosti. Bio jedan drugar Pera waiter svako vece sam ga istusiran i spreman cekao u crew mess do pola 12 da jede pa na pivo odemo hahhahaha.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока