Author Topic: negociant, Head Sommelier, Celebrity, Cunard, Viking  (Read 1275 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: negociant
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Celebrity Cruises, Cunard, Viking
Pozicija: Sommelier, Cellar Master (Head Sommelier)


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Nisam bas cuo celu pricu, vise sam nacuo od bivseg kolege da planira da ide na brod kao fotograf bez iskustva da otplati nagomilane dugove. Te davne 2006, pomislio sam da halucinira i zaboravio da sam ista cuo. tj nacuo. Sve do momenta kada sam odlucio da apliciram za posao licno

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Iskreno, novac, novac i samo novac. Putovao sam cesto i svuda od malih nogu, tako da mi to nije bio prioritet. Takodje, da se ne lazemo, raditi na brodu apsolutno nije isto sto i kruzirati, ako me razumete…

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Uspinjace tj Employment Powera, najvise zbog iskustva, ozbiljnosti i profesionalnosti kojom odisu. Sinisa Golac je najveci gospodin u bransi, odgovorno tvrdim

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Pozicija sommelier, opet, zbog mogucnosti neogranicene zarade putem rada na procenat od prodaje, kao i ne bas loseg dnevnog rasoreda sa potencijalno puno slobodnog vremena. Onda sam targetirao kompaniju Celebrity kao poslodavca zbog najboljeg vinskog programa u industriji.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao nekih 30 min. Krace od uobicajenog jer sam gdji Oksi govorio sve sto zeli da cuje.
Saznao sam da sam dobio posao sutradan, zvanicno, a nezvanicno sam znao odmah. U roku od 9 dana sam se ukrcao na flagship brod u floti

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Karta do Ft Loderdejla, viza, lekarski itd. Negde oko 1500 USD

 Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam imao puno vremena da se spremam i razmisljam, ali sam znao da ce sve biti bas kako treba. Doduse, saznao sam da se pridruzujem brodu na kome je kao kolega sommelier bio moj dobar skolski drug

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Svi su ucinili da se osecam kao da sam tu jako dugo i hvala svima na tome
Fizicki, trebalo mi je nekih mesec dana da se naviknem na zivot u 6oj brzini

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kao sto vec napisah, jako puno, da ne ulazim u detalje. Celebrity je jako dobra kompanija za raditi i ako mozete, nadjite se tamo

Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Naravno, head sommelier tj cellar master, kao i sve kolege cije su se stanice granicile sa mojom
Jedini izazov sa kojim mi je trebala pomoc je bio hronicni nedostatak osnovnih sredstava za rad, vinskih casa naravno. Sve ostalo sam savladao skoro instant

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Kabina jeste jako mala ali se ionako koristi samo za spavanje. Ako nisi razmazen, nije problem

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
I vise nego zadovoljan. Troskove odlaska na brod sam povratio posle prvog kruza. Mesecna plata mi nikada nije bila manja od 3500 usd. Rekord mi je bio 2800 za nedelju dana plus cash tips

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno, ja sam je dobio iako je nisam trazio. Prihvatio sam poziciju cellar mastera jer sam bio polaskan, ali iskreno, kada sam shvatio da zaradjujem manje nego kao somm, trazio sam step down.

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Jednolican i dosadan. Isti program, ista muzika stalno. Jedina svetla tacka su bili cabin partyji, eto.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ko je bio u vojsci, zna tacno. Ima bukvalno svakakvih ljudi, u svakom pogledu. Rasnom, fizickom, psihickom… Dobri, losi, zli. Srecom, drustvo moze da se odabere lako, bez brige.

Kako biste opisali putnike?
I dalje imam obicaj da kazem – Bog blagoslovio Amerikance! Kucu su mi sagradili. Karibi i UsA, prosek godina 115. U Evropi znatno mladji. Jako brzo sam naucio da ih citam kao knjigu, tako da sam uglavnom bio sampion po broju pozitivnih komentara, pogotovo ako je nagrada bila day off

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno, uglavnom sam preko dana bio Slobodan. Dosta sam koristio i opciju da besplatno ili za smesne pare idem na ekskurzije kao pratilac.

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Da, na Karibima St Lucia i St Maarten. U Evropi Barselona, LA Spezia i Kopenhagen. U USA NYC, u Juznoj Americi Buenos Aires, u Aziji Bali, Tajland.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Novac, novac, novac, prijateljstva, tj koji god fetish imali, nacice te srodnu dusu. Biti uvek u pokretu..

Opišite loše strane posla na kruzerima.
Dugi periodi u tudjini, nostalgija, konstantan osecaj da nesto ipak fali.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da i cinim to uvek i na svakom koraku, svima. Svako moze da sredi svoj zivot na kopnu ako odradi par ugovora.

Vraćate li se opet na brod?
Ne.. Osam ugovora je dosta. Mada, nikada ne reci nikada

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Na brodu mozete biti sta zelite biti. Vrlo je oslobadjajuce. Ne donosite ishitrene odluke i na konju ste ;)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Odlicna prica  :)

Koncizno a pogadja pravo u sustinu :clapping:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."