Author Topic: troškovi odlaska na rijecni brod?  (Read 1821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bic123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
troškovi odlaska na rijecni brod?
« on: 23/January/2020 »
Pozdrav svima.
Zanima me koliko novca mi je potrebno da bih otišao da radim na riječnom brodu?
 Nemam iskustva nikakvog, niti znam njemački ( engleski odlično govorim), pa ću otići da radim kao dishwasher.
Znam da će mnogi reći da ne idem to raditi, da je teško, da je robija i sl., no ja drugog izbora nemam.
Otići ću kao dishwasher, odraditi ta 4 mjeseca, pa ću zatim probati aplicirati na prekookeanski, na neku početnu poziciju u restoranu. Mislio sam odmah otići na prekooakeanski, no ispostavilo se da mi treba mnogo više novca nego što sam mislio, pa mi ne preostaje ništa nego ovako to odraditi. Čuo sam da je mnogo manje para potrebno za odlazak na rijeku, ali nigdje nisam mogao naći o kojoj se otprilike cifri radi. I još jedno pitanje, ako neko zna, kolika je otprilike plata na riječnom brodu za dishwashere?
Negdje  sam vidio da je oko 1000 eura. To je za mene sasvim ok cifra, ako je tačna ta informacija.

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #1 on: 24/January/2020 »
Meni je za okeanac trebalo manje od $500 za odlazak, s tim sto mi je od toga kompanija vratila 300.
Ne znam gde si cuo da ti treba manje za recni.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #2 on: 24/January/2020 »
Kasno ti je aplicirati za recni sad, sezona samo sto nije pocela. Apliciraj lepo za okeanski odmah. Kao prvo manje vise treba ti isto para, za okeanski ti je skuplji lekarski i viza americka je 160dolara naspram 75eur za nemacku vizu koja ti treba za recni. Za okeanski na vecini kompanija oni ti placaju kartu dok na recnom moras sam pa ti refundiraju. Znaci razlike neke velike u troskovima nema. Stisni se koji mesec, pozajmi i idi na okeanski. Ako oces u restoran moj ti je savet Princess, oni imaju najvece plate u restoranu, relativno brzo ces da odes, oni ti placaju kartu avionsku itd. Sad ako zapnes za par meseci ces biti na brodu vec. Pozz

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #3 on: 24/January/2020 »
Moj savet isto sacekaj zaradi negde i na prekookeanski,mani se dishwash,ja sam dishwash i najgora je pozicija ne savetujem ti. Jeste manji su troskovi ja sam sad lekarski za recni zavrsio za nekih 20 evra dok je za prekookeanski mnogo skuplje. Takodje troskovi putovanja nisu skupi ako negde ides u Linc,Slovacku i slicno kombijem ces da izadjes mozda 50-60 evra.

Plate dishwashera variraju od kompanije do kompanije,najmanje su tako oko 1000-1200 evra na primer na a rosa kompaniji i slicno nekim losijim kompanijama,na scenicu je 1650 evra,viking oko 1850 slicno i na uniworldu ali traze EU pasos,na crystalu je oko 2000 evra i otprilike toliko i na avalonu,plate jesu dobre ali posao je krvnicki,bolje nadji neki gospodski posao na okeancu pa makar i housekeeping cuo sam da sobari kasnije izlaze oko 3000 evra na okeancu,a toliko na reci neces moci da zaradis,

jedino sto na reci ide staz ali i to ne na svim kompanijama i takodje vecina tih boljih kompanija traze EU pasos npr.uniworld,crystal,viking,avalon....

Offline bic123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #4 on: 24/January/2020 »
Bas zbog toga sto je plata preko 1000 eura, ja I zelim da radim taj posao. Volio bih da pocnem na rijecnom jer je kraci vremenski period rada, a I ne daj Boze da sta bude, uvijek mi je lakse da se vratim kuci iz Evrope, nego iz Amerike ili Australije. Mozes li mi reci xa koju ti kompaniju radis, te da li si ti EU drzavljanin? Preko koje agencije si aplicirao?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #5 on: 24/January/2020 »
Ne znaci sto je blize da ce ti biti lakse to sam i ja mislio pa sam se prevario i povredio na recnom,ovo mi je treca kompanija,gledaj kompaniju na kojoj ide svajcarski radni staz. Bio sam na G&P ali G&P se ugasio.

Sve tri kompanije sam do sada nasao bez agencije iako nemam EU pasos.

Mozes da probas i scenic online na njihovom sajtu da apliciras primaju odredjen broj ljudi bez EU pasosa.

Nazalost za neke kompanije moras preko agencije za viking primaju bez EU pasosa ali samo preko ferona,seachefs isto samo preko safecruise,a rosaa mozes online,scylla/edelweis gastro mozes preko agencije river star iz Smedereva ili online,riveradvice isto preko riverstar ili ferona ali trenutno ne primaju dishwashere bez EU pasosa,riseday kompanija isto preko ferona trazili su perace ali nije svajcarski ugovor.

Uniworld,crystal zaboravi ako nemas EU pasos ja sam pokusavao vise puta ali bezuspesno...

Offline bic123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: troškovi odlaska na rije?ni brod
« Reply #6 on: 24/January/2020 »
Hvala donshone na komentaru. Lijepo si I opsirno sve pojasnio. Mnogo mi znaci.