Author Topic: Breveti za hotelsko osoblje?  (Read 1360 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Breveti za hotelsko osoblje?
« on: 22/January/2020 »
Nedavno sam prošao selekciju za MSC cruises, hotelsko osoblje (nemam ni pomorsku školu ni fakultet). Oni su me spojili s lokalnom agencijom s kojom moram nastaviti aplikaciju, srediti sve papire. Međutim, rekli su mi da osim liječničkog, cjepiva i slično trebam položiti i brevete (Basic Training, Security Awareness i Passenger Ship Safety) koji koštaju sve skupa oko 10000kn (cca 1400 eura). Gledam po ovom podforumu i ne vidim da je itko drugi tko je išao u hotelski department trebao polagati ove brevete. Jesam li ja nešto pogriješio ili su se u međuvremenu pravila promijenila? Nadam se da netko zna jer je ovo poprilično velika svota novaca koju trenutno nemam i ne bih htio trošiti ako nije baš nužno potrebno (za neke druge kompanije možda).

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Breveti za hotelsko osoblje?
« Reply #1 on: 22/January/2020 »
Da nazalost svi clanovi posade moraju izvaditi ,STCW training course, also known as Ship training, certification and watch keeping course, which is a mandatory training for all seafarers.Bez tog certifikata nemos na brod . Nazalost Europski Kruzeri ne daju STCW obuku kao Ameri tipa Carnival RCCL .Nego cerifikate vadis sam o svom trosku nazalost .Po mome jeftinije ces izaci sa Amerikancima ,tu placas let i vizu C1 D1 ,medical itd .

https://www.allcruisejobs.com/career-advice/basic-requirements/

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Breveti za hotelsko osoblje?
« Reply #2 on: 22/January/2020 »
Dakle da se strpim još malo i probam sa Celebritijem? (preko Kouzona sam za njih aplicirao)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Breveti za hotelsko osoblje?
« Reply #3 on: 22/January/2020 »
Bolje ces proci sa Celebrity cruise line nisu nesto Italijani dobri na glasu naj Costa I MSC .

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Breveti za hotelsko osoblje?
« Reply #4 on: 22/January/2020 »
Znam da nisu, ali kako za Celebrity cekam samo na intervju s regruterom vec 5 mjeseci, a preko MSC-a sam direktno aplicirao i prosao za 2 tjedna, mislio sam ici na MSC. Sad sam u nedoumici, morat cu sam sa sobom porazgovarati. Tebi u svakom slucaju veliko hvala  :uzdravlje: