Author Topic: Abu Dhabi, Ferrari World preko Employment Power-a  (Read 21175 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tasmanian

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
pozz svima.nadam se da ne fulam temu.

veceras sam nabasao na oglas u abu dhabi, ferrari world preko employment-power.

zna li itko ista o ovome?

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: abu dhaby, ferrari world
« Reply #1 on: 09/February/2010 »
Prijatelju ja o oglasu za posao ne znam nista, ali cim si napisao "Ferrari World" pala mi je na pamet jedna stvar posto fanaticno pratim formulu 1 :banana:, pa ti mozda pomogne:

Pre zadnje trke formule 1 u sezoni 2009, sagradjena je i otvorena najmodernija i najskuplja staza u istoriji formule 1, tzv. Yas Marina Racing Circuit, koja je kostala 800 000 000 $.  Kompanija Ferrari je odlucila da bas tamo otvori tematski park, neku vrstu izlozbe svojih automobila i salon svojih najluksuznijih vozila za tajkune, biznismene, zvezde i sve ostale bogatase koji mogu da sebi priuste vozila od, lupam, 300-400 000 evra i vise, itd.

Taj prodajni salon, ogromnih razmera i nevidjenog luksuza, je nazvan Ferrari World, i izgleda impresivno:

http://www.menainfra.com/media/media-news/news-thumb/091030/Ferrari_World2.jpg
http://www.yasisland.ae/FerrariWorld_en_gb.html
http://www.sportku.com/filez/imagecache/article_image/imagez/article/ferrari-world-di-abu-dhabi-emirates-abu-dhabi-f11-1448.jpg

Kada sam gledao prenos zadnje trke F1 u Abu Dabiju (ali preko BBC-ja), bila je i reportaza o ovom objektu Ferrari World, i stvarno izgleda neverovatno. A i kako bi izgledao kad je sama staza F1 placena 800 000 000 $, a gradjena je u vreme najgore svetske recesije..... :DOtvorili su ga tadasnji vozaci u postavi Ferrarija, Kimi Raikkonen i Giancarlo Fizikela. 

E sad kakvi su to poslovi koji se tamo nude, o tome nista nisam cuo -()-

Ja znam toliko :uzdravlje:


“Go ahead, make my day”

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: abu dhaby, ferrari world
« Reply #2 on: 09/February/2010 »
Ljudi, razgovarao sam ja sa Tomislavom iz EP-a, manje vise, sve pozicije su placene oko 500$ mjesecno i imate stan i hranu, transport, avio karte.
Jedino medical staff ima oko 2500-3000 $, sto ne cudi.
Ja mislim da je to premalo novca da se ide raditi u arapsku zemlju, jos na vrlo visoku temperaturu... -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: abu dhaby, ferrari world
« Reply #3 on: 10/February/2010 »
Potvrdno! Meni je ponudjeno u Kataru u spa centru, radno mesto za 350$. Istina da je obezbedjena hrana, stan, put i put nazad posle jedne godine... Ali 350$, iste uslove imam i kuci samo za bolji novac... Lepo je otici radi avanture nikako radi novca

Offline Alfadog

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #4 on: 09/July/2010 »
 
Dear candidate
 
Thank you for your interest for the Ferrari world in Abu Dhabi.
 
 
Please, find attached inforamtion with the short job descriptions and salaries in the AED ( Arab Emirates Durham) and  the exchange rate is  1 USD = 3.67 AED .
( one average salary for entry level positions is 1550 AED equivalent of 422 USD).
 
We are not charging any application fees. The only payment you would need to pay will be up to equivalent of 100 USD for processing once you are offered a position and you had accepted the job.
All other expenses ( i.e. medical declaration, visas, joining ticket etc…) are on behalf of the Ferrari World.
 
The couples and friends would be accepted only if they are meeting requirements for the position, and if jobs available, no guaranties.
 
Employment POWER agency has a long and successful experience in placing hotel staff to UAE, with Jumeirah Resorts, Wild Wadi Resorts etc….
 
All FULL applications received by July 10 would be interviewed in Sarajevo on July 14, place of interview would be advised on our web site. (ispada da je u pitanju Radon plaza hotel)

e sad ako je ovo plata onda je premalo - ali posto sam bio na brodu znam da  ima taj sistem base salary na koju se placa porez ili tako nest - za ass. weitera ja to oko 50 dolara - a niko ne rintaci mjesec dana za 50 dolara vec na kraju su dobijali oko 1000 - 1100 dolara zbog tipsa

pridruzujem se molbama ostalih da ako neko zna nesto o svemu ovome da napise nesto  
 
 
 
 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #5 on: 09/July/2010 »
U životu nisam sreo niti čuo za osobu koja se hvalila tim poslom, dobivenim preko EP.
Mislim da su troškovi života tamo ogromni, a zarada nikakva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alfadog

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: abu dhaby, ferrari world
« Reply #6 on: 09/July/2010 »
ma ja cu otic na razgovor da vidim kako to sve stima - ako je obezbjedjen smjestaj i hrana i ako me puste bar jednom na onaj roler odo ja

Offline sanity153

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #7 on: 02/April/2012 »
zar nitko sa foruma nema neka radna iskustva iz UAE koja bi moga podijeliti sa nama koje zanima? :-))))'
Even if you’re on the right track, you’ll get run over if you just sit there.
—Will Rogers

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #8 on: 02/April/2012 »
Ma ljudi, tamo je skoro robovlasničko društvo! Bogate arapčine neće da mrdnu, i trebaju im radnici iz zemalja poput indije, kine i sličnih koji će ginuti za 100-200$!

Imam prijatelja koji je u Kataru, radi u jednom "elitnom" hotelu za platu od 400$ i TIPS samo što su tips skoro pa nikakav, kad dobije 10-15$ dnevno bude sretan poprilicno!

A sto se tice stana i hrane, tesko da se to moze nazvat itako, jer su stanovi neki kolektivni centri izdvojeni od njihovih elitnih naselja, sklepani da se u njima jedva moze zivjeti...

Plus, ugovori su na 24 mjeseca, i znaci kad odes tamo u 95% slučajeva se ne možeš ni vratiti dok ne završiš ugovor jer ti naplaćuju neke penale, odštetu za neke pare koju su oni uložili u vaš dolazak!

Mislim da ima negdje na forumu iskustvo nekoga ko je bio tamo, kako su mu uzeli pasoš i sl...

Moj savjet - tamo ne moze nikome dobro biti, posebno ljudima našeg mentaliteta, život je strašno skup, plate male, a uz to sve zakoni su RIGOROZNI!
Kod njih još uvijek postoji i bičevanje, i kamenovanje i tako dalje... Povrh svega toga morate gledati bezobrazno bogate arape koji imaju po 7 žena, 15 luksuznih auta i raditi za crkavicu... NEKA HVALA!

Offline sanity153

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #9 on: 02/April/2012 »
oh Bože  :neee: ,bitno da je meni gospodin iz ep lijepo ukazao na taj famozni Ferrari World ,kao pošto imam 19 godina da će mi super to doć kao iskustvo dok ne budem u mogućnosti zaplovit  :pad: neznam šta da kažem izgleda da sam izvisila sa sviju strana..Otići ću ja lijepo na razgovor čisto onako ,radi sebe kad sam si to već zacrtala.Izgleda da ću se morat zadovoljit poslom u nekoj prčvarnici ili ti ga finije rupi bez obzira na moje ambicije.. :nono:
Even if you’re on the right track, you’ll get run over if you just sit there.
—Will Rogers

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: abu dhabi, ferrari world
« Reply #10 on: 02/April/2012 »
Mislim da ja jako malo ljudi koji govore engleski, a spremni su raditi za $500, i još se obavezati na 2 god  :neee:
Do prije nekoliko godina su Američke firme zapošljavale Balkance u susjedstvo (Irak, Afg) na plate od $6.000. To je lova  :money:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sanity153

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Abu Dhaby, Ferrari World preko Employment Power-a
« Reply #11 on: 02/April/2012 »
eh šefe pristala bih ja i na $1000 ma čak i na $800 za neki početak,a 500 stvarno nije baš nešto,jedino pozitivno u tome kako mi se čini je da bih malo vidjela svijeta,a sad  dali  je to vrijedno toga ,pa i ne baš.   no;;; :nokti:
Even if you’re on the right track, you’ll get run over if you just sit there.
—Will Rogers

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Abu Dhabi, Ferrari World preko Employment Power-a
« Reply #12 on: 02/April/2012 »
eh šefe pristala bih ja i na $1000 ma čak i na $800 za neki početak,a 500 stvarno nije baš nešto,jedino pozitivno u tome kako mi se čini je da bih malo vidjela svijeta,a sad  dali  je to vrijedno toga ,pa i ne baš.   no;;; :nokti:

Nebi vidjela puno od svijeta ako odeš tamo. Samo Abu Dhabi. Bježala bi iz jednog klimatiziranog prostora u drugi. I ako nemaš za potrošiti, slab je to onda doživljaj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sanity153

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Abu Dhabi, Ferrari World preko Employment Power-a
« Reply #13 on: 02/April/2012 »
 oT ostajem na balkanu  oT
Even if you’re on the right track, you’ll get run over if you just sit there.
—Will Rogers

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Abu Dhabi, Ferrari World preko Employment Power-a
« Reply #14 on: 02/April/2012 »
oT ostajem na balkanu  oT

Vjeruj da je to pametno, nijednoj djevojci, a posebno nekoj od 19 godina ne bih preporucio da ide u arapske zemlje... Oni se tamo odnose prema ženama kao prema kamilama!

Npr: Ako te vide da poljubis momka na javnom mjestu, buduci da nisi njihov gradjanin, slijedi deportacija i veliko maltretiranje do deportacije, a da ne govorim o "većim prekršajima" za koje postoji i kamenovanje kao kazna...

I naravno ako se nekom šejku tamo svidiš, a ti ga otpilis, vrlo lako ti može namjestiti neki "veći prekršaj" I naravno nijedna ambasada, a posebno neka od naših država tamo nema puno uticaja, niti može štititi svoje građane od njihovih zakona...

Moj savjet bilo kome ko hoce da ide da se jakoooooo dooooobro raspita i informiše o svojim pravima i zakonima tamo, jer je to možda "raj na zemlji" za bogate šejkove, ali za radnike iz nekih siromašnih država je baš suprotno - čisti PAKAO!

I još jedan savjet: Nemojte padati na priče da su plate male jer je Tips ogroman, od toga nema ništa... U većini slučajeva dobijete ono što vam je ugovorom zagarantovano, a to je ta neka crkavica od koje jedva prezivite tamo, a nemate se kome žaliti, jer su oni pokrili svoje obaveze prema vama...