Author Topic: Sezona 2020  (Read 1981 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joca bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Sezona 2020
« on: 28/January/2020 »
Scylla 2020 sezona



Da otvorimo temu za ovu sezonu.


Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2020
« Reply #1 on: 28/January/2020 »
Jel si primljen?Ja sam zavrsio bez agencije...cekam sad da dobijem brod,cuo sam da je na TAUCK najjaci tips ali da se tesko dobija,a bio je i sad intervju preko riverstar agencije. Mana je sto izgleda ne ide radni staz,a cuo sam da dominiraju Azijati...

Offline Jassah

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Receptionist
Re: Sezona 2020
« Reply #2 on: 04/February/2020 »
Zdravo svima! Da li neko od prisutnih ima relevantno skoraĆĄnje iskustvo na poziciji Recepcionera, kompanija Edelweiss Gastro, agencija River Star? Hvala puno unapred!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Sezona 2020
« Reply #3 on: 07/February/2020 »
Evo malo informacija rukijima sezone. Pa da krenemo od zarade posto to sve zanima. Istina je da se najbolje prolazi na Taucku,sad da se tesko upada i ne bas. Ima dosta ljudi koji su dosli odmah prvi put na Tauck ali ako dodjete prvo i to pogotovo na Rivijeru,pa jos odradite celu sezonu jako je tesko da vas prebace tamo posto na Rivijeri je paklen ritam i otrprilike nekih 50% ljudi sa pocetka sezone da resign.
Da se vratim na finansijski deo, kao neko ko je bio i na Rivijeri i na Taucku a iz price sa kolegama sa nemackih i spanskih brodova to bi islo ovako:
Spanski brodovi 50-100 po kruzu;
Nemacki 100+-
Riviera 120-200;
Sad tu morate da uzmete u obzir velicinu broda i duzinu kruza.
Tauck je najbolji ne samo zbog najvece svote vec sto mozete komotno da izracunate koliki ce da vam bude tip za taj kruz. Na Tauck brodovima je sve all-inclusive pa tako i tip koji se racuna broj putnika X broj dana kruza X puta 15-17 evra po putniku pa sve to podelite sa brojem posade. Na mom poslednjem brodu tip je bio u proseku 250-300 evra. Ova razlika 15-17 je takodje zbog velicine brodova, da se ne bi pravila razlika izmedju velikih i manjih brodova.
Azijata ima ali nisu svuda vecina, a i to i nije problem ako vi znate kako da se postavite sa njima pod jedan a pod dva svakako vecina su zaista korektni i kolegijalni.
Staz ide na Kipru regularno, od onog dana kad krene ugovor do trenutka dok ne napustite kompaniju.
Ako mate pitanja slobodno pisite ovde ili u pp.
Ko je na kom brodu i kad ide?
Pozdrav I nadam se da sam bio od pomici.  :uzdravlje:


Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2020
« Reply #4 on: 07/February/2020 »
Ja jos nisam dobio taj krajnji ugovor za ukrcaj cekam...pise mi thomas hardy znaci to je riviera ali to jos nije 100% sigurno,znaci onda je vrlo tesko prebaciti se ako jednom dobijes rivieru i koliko sam razumeo lakse je na tom Taucku nego na rivieri?

A taj kiparski staz ja sam mislio da to onda ne ide kao radni staz,zasto onda svi spominju da je bolji taj svajcarski ugovor i taj svajcarski staz...

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Sezona 2020
« Reply #5 on: 08/February/2020 »
Ja jos nisam dobio taj krajnji ugovor za ukrcaj cekam...pise mi thomas hardy znaci to je riviera ali to jos nije 100% sigurno,znaci onda je vrlo tesko prebaciti se ako jednom dobijes rivieru i koliko sam razumeo lakse je na tom Taucku nego na rivieri?

A taj kiparski staz ja sam mislio da to onda ne ide kao radni staz,zasto onda svi spominju da je bolji taj svajcarski ugovor i taj svajcarski staz...

Jel mi imamo prepisku na LinkedIn-u ?  :rolleyes:

Kiparski je losiji jer nemas neke stvari koje ima Svajcarski u sebi,kao sto je davanje decijeg dodatka itd...

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2020
« Reply #6 on: 08/February/2020 »
Jel mi imamo prepisku na LinkedIn-u ?  :rolleyes:

Kiparski je losiji jer nemas neke stvari koje ima Svajcarski u sebi,kao sto je davanje decijeg dodatka itd...

Da imali smo nadam se da te nisam smorio.Hehehhe nasao sam te na linkedinu  :rofl:
Pa ako ide radni staz onda je to super posto sam mislio da sa kiparskim ne ide radni staz,a deciji dodatak ne ide ni na svajcarskom ugovoru vise za radnike iz Srbije i Makedonije