Author Topic: Zucna kesa?  (Read 1462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Zucna kesa?
« on: 06/February/2020 »
Cao zanima me verovatno cu uskoro ostati bez zucne kese, pa hmm ako neko zna e me to diskfalifikuje za brod? Mislim nemanje zucne kese nema nikakvog specijalnog efekta, samo valjda trebam manje da jedem masno...   E mogu legalno da odem kod doktora ili moram ih prevarim posaljem drugara ili tako nesto?


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zucna kesa?
« Reply #1 on: 06/February/2020 »
U formularima za lekarski pregled nema stavke gde treba da se štiklira da li kandidat ima ili nema žučnu kesu. ;D

Međutim, ima da se navedu operacije, bolnička lečenja i slični relevantni događaji... tu je već pitanje koliko je mudro prećutati uklanjanje organa.

Verovatnoća da ti se javi neko ko je bio u identičnoj situaciji, pa zna da li istina prolazi ili ne... mala je. Verovatno si prvi ovde na forumu, možda i šire.

Mislim da je najbitnije da li se u rezultatima analize krvi i urina može videti nešto po tom pitanju... od toga ti zavisi dalja taktika...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zucna kesa?
« Reply #2 on: 06/February/2020 »
Vjerovatno mozes.
Ja se ne sjecam da su mi provjeravali jel imam jaja, znaci mozes na brod i bez jaja, ali koliko je to pametno ne znam ..  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Zucna kesa?
« Reply #3 on: 06/February/2020 »
A na primer ako sam bolovao od maligne bolesti da li moze da se precuti da ne saznaju?

Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Re: Zucna kesa?
« Reply #4 on: 06/February/2020 »
pa zar we za medicinski me radio ultrazvuk abdomena,, ja misli m da he o aj ortak sto he isao da su my snjimali pluca ili tako nesto. Problem he u time sto ako rare ultrazvuk abdomens videce da mi fali oragan :) , inace bez zucne kese we zivi bez problems bukvalno to on a sluzi da se u njoj skupe te kisline pa omda odjednom istresu, bukvalno ako nemas zucnu kesu jetra se prilagodi promeni doziranje I vozi .. bukvalno samo  modes da se proseres ako jedes mnogo masno...

edit: bio mi ukljucen budjavi autocomplate na fonu al kontam da ste skontali sta sam hteo reci

Pojenta je sto realno ne bih imao nikakvih problema prakticno al ne znam da li bi me odbili zato
sto nisam po PSu. Vidim da su ovde odbijali ljude za svakakve stvari, predpostavlajm da bi bilo sigurnije
da ih prevarim, jedino ne znam da li bi onda ispo problem tipa na brodu mi odrade slucajno ultrazvuk pa
bude decko nestao ti organ aj kuci

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zucna kesa?
« Reply #5 on: 07/February/2020 »
Ako dođeš na brod sa "ne baš tačnim" medicinskim izveštajem, sve dok to nije nešto što može golim okom da se vidi, možeš godinama da radiš bez brige.
Jedino što tada može da ti se obije o glavu je da ako se nešto, ne daj bože, desi, pa moraš kući na lečenje... kompanija bi ti uskratila i nadoknadu troškova lečenja i mogućnost povratka na posao... a ne bi imao ni osnova za tužbu, jer si u samom startu podneo lažnu medicinsku dokumentaciju i time ti se svaki zahtev prema kompaniji pobija.

Što se ultrazvuka tiče, meni ga nikad nisu radili, mada ne znam da li je tako za svaku kompaniju. Ali jesu radili rendgensko snimanje pluća... tu se, ako se ne varam, baš i ne mogu videti unutrašnji organi... mada moje laičko oko se ionako čudi lekarima što oni tu uopšte nešto i vide. -()- :giggle:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zucna kesa?
« Reply #6 on: 07/February/2020 »
Nisam cuo da je ikad radjen ikome ultrazvuk...
Opet, ako negde ima neko pitanje koje bi im to otkrilo, ne valja da lazes iz dole navedenih razloga.

Za koju bi se ti kompaniju prijavljivao? Da vidimo da li nesto moze da se sazna...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced