Author Topic: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?  (Read 23773 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #165 on: 13/January/2021 »
Da, Nova je definitivno smecarski portal, u rangu Kurira i Dezinformera. Po meni su Nova, N1, Blic i slicni mediji jos opasniji od rezimskih, jer dosta ljudi veruje da su oni kao neki opozicioni mediji. Ne bih iskljucio da je ono sto je napisano u clanku o pomorcima izmisljeno. Pre nekoliko nedelja je portal Nova preneo vest kako je na mernoj stanici Zeleno Brdo u Beogradu cist vazduh. Kada su im ekoloski aktivisti ukazali na to da se na stanici Zeleno Brdo ne mere PM cestice, koje su glavni zagadjivac, posle par dana je izasao drugi clanak kako je vazduh ipak zagadjen i oko te merne stanice. Da li je to sve bilo namesteno, da li je na pocetku cilj bila promocija novoizgradjenih  nekretnina u okolini Zelenog brda, da li je prvi clanak bio placen, ne znam. U svakom slucaju, smecari sa Nove su dobili dosta klikova na oba clanka. Moguce je da je i ovo o kruzerima plasirano radi klikova.

Oni su prvi krenuli i sa onom dezinformacijom da ce radnicima u inostranstvu da se naplacuje dupli porez, pa ih je posle javna administracija demantovala. Moze da bude i da je dezinformacija pustena da bi se videlo kako ce narod da reaguje, po pomenutom sistemu ako prodje, prodje. Pa kada su videli da su ih gastarbajteri zestoko naduvali na internetu, da znaju svoja prava, da su upoznati sa sporazumom o izbegavanju dvostrukog oporezivanja, i da im ne pada na pamet da placaju reket, uvideli su da im je bolje da ne pokusavaju od njih nista da naplate :neceici:.

Slozio bih se i sa tim da raznorazni postavljaju previse pitanja po fejsbuk grupama i komentarima na ovakve lazne vesti. Da li su neki od njih mozda botovi, ne znam. U svakom slucaju, deluje da su ovaj forum i tema jos uvek bez botova, sto je pozitivno  ;)








 

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #166 on: 13/January/2021 »
Nova nije smećarski portal a ne može nikako da bude u rangu Kurira i Informera, baš si preterao...

Pre Nove je priču o pomorcima pokrenuo Telegraf
https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3286846-frilenseri-radnici-na-brodu-pomorci-kruzer-porez

A kolega (ko god bio) koji je u komentarima na tekst sa Nove napisao da najgori konobar ima $3000 neka razmisli da li je trebalo to da napiše. oT

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #167 on: 13/January/2021 »
Nova nije smećarski portal a ne može nikako da bude u rangu Kurira i Informera, baš si preterao...

Pre Nove je priču o pomorcima pokrenuo Telegraf
https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3286846-frilenseri-radnici-na-brodu-pomorci-kruzer-porez


Ja i dalje mislim da jeste, ali svako ima pravo na misljenje. Nije to toliko ni bitno, samo sam se slozio sa covekom, a ti se samo meni obracas, a ne obojici.

Jedino mogu da se ispravim da nisu oni prvi poceli pricu, nisam znao do sada za ovaj clanak iz Telegrafa (koliko znam, jos jednog smecarskog lista ;))

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #168 on: 13/January/2021 »
Ja i dalje mislim da jeste, ali svako ima pravo na misljenje. Nije to toliko ni bitno, samo sam se slozio sa covekom, a ti se samo meni obracas, a ne obojici.

Jedino mogu da se ispravim da nisu oni prvi poceli pricu, nisam znao do sada za ovaj clanak iz Telegrafa (koliko znam, jos jednog smecarskog lista ;))
Da, nisam dobro video...moja greska. Kako god, ne valja sto se pise po medijima na ovaj nacin. Tamo je pomenuto Udruzenje pomoraca, zna li neko koje je to udruzenje?

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #169 on: 13/January/2021 »
Ok, nema frke, svakom se desi.

To je verovatno neko udruzenje botova i sendvicara :hmm: Nisam cuo da je ijedan pomorac u tom udruzenju.

Mnogi kazu da i uduzenje frilensera vodi rezimski covek. Ne znam da li je tacno, ali gledao sam snimak gde se jasno vidi kako mu inspektori daju instrukcije tokom protesta, da se ne blokiraju bitnije ulice itd. (ako vas zanima, mogu i da okacim snimak). Mozda se samo uplasio.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #170 on: 13/January/2021 »
Bio sam na protestu, i inspektor mu je rekao da nas pozove nazad jer smo blokirali raskrsnicu. Da li je rezimski covek ne znam, ali je prilicno aktivan u akcijama protiv sudskih izvrsitelja koji ljudima uzimaju imovinu...za mene je to odlicna preporuka. Naravno, ne mora nista da znaci.

A prica o "rezimskom" udruzenju je lansirana odmah, jedino sto postoje dva udruzenja i onda se ne zna na koga se misli. Oni su se pridruzili tom protestu pa su jedni pozvali na blokadu raskrsnice, drugi su trazili da se to ne radi...cirkus
 :pad:

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #171 on: 13/January/2021 »
Stvarno cirkus. Nadam se da nije rezimac. Poceo je da najavljuje blokade ulica, tako da ako to uskoro uradi sa nekim vecim ulicama, onda je to dokaz da nije.

Jel to drugo udruzenje sigurno rezimsko? Tako su mi i delovali od pocetka, ali nisam bas pomno pratio pa ne znam, pogledam kad stignem. Jesu li to oni sto su lansirali pricu o gastarbajterima po novinama?

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #172 on: 13/January/2021 »
Ne mogu da budem siguran, takve stvari retko mogu da budu 100% sigurne..za njega se pricalo da je covek rezima a peglao se sa izvrsiteljima i bio privodjen. Drugo udruzenje se posle ovog protesta ogradilo od politickih poruka (jer nas je Miran lozio da skandiramo da su ministri lopovi, itd :yeah:), to mi se uopste ne svidja.

Tako da sam za sada malo vise na njegovoj strani, ali videcemo

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #173 on: 13/January/2021 »
nikad cuo za ovo udruzenje Pomoraca, a neko moje misljenje je da mi nismo pomorci,odnosno pravi pomorci (mornari) vec ugovorci,nesto tipa :sezonski radnik. Niti smo zavrsili skolu za pomorstvo,brodogradnju itd..., niti bilo kakav fakultet ili kurs vezan za to, seamans book nemamo svi i to sto imamo to su Bermudske knjizice koje ne znam da li negde i vaze...



80% nas ovde,ako ne i vise smo sezonci: odemo na 5-7 meseci, isljakamo sta nam narede i cao, dodji juce po pare,sto bi se reklo... Dok "pomorci" su ustvari oficiri i to oni koji su placeni i za vreme odmora od mesec-dva, penziono,zdravstveno i slicno tome...

Ja koliko znam, Hrvati oficiri 2+ stripe placaju te doprinose svojoj zemlji i imaju sva prava i na kredit, i na socijalno,zdravstveno i tako dalje....

Neko moje misljenje je da je sad situacija sa koronom itekako pogodovala zlocinackoj vlasti u zemlji da se tacno vidi koliko nasih radi na brodu,sobzirom da su charterima sletali na BG aerodrom na stotine u jednom danu jos u maju 2020. Tako su lepo uvideli ko to zaradjuje "milione" a ne placa drzavi,....  -()-


Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #174 on: 13/January/2021 »
Ne mogu da budem siguran, takve stvari retko mogu da budu 100% sigurne..za njega se pricalo da je covek rezima a peglao se sa izvrsiteljima i bio privodjen. Drugo udruzenje se posle ovog protesta ogradilo od politickih poruka (jer nas je Miran lozio da skandiramo da su ministri lopovi, itd :yeah:), to mi se uopste ne svidja.

Tako da sam za sada malo vise na njegovoj strani, ali videcemo

To mu je dobra preporuka onda  :clapping:

Jel se to drugo udruzenje zove Udruženje frilensera i preduzetnika Srbije? Sada sam izguglao i nasao ih. I ranije sam mislio da su im vodje botovi, a sada kada mi kazes da su se ogradili od politickih poruka, sve vise sam siguran u to.

Pspman, u pravu si, bolje je koristiti termin sezonski radnik na brodu, da neko ne pomisli da su privilegije kao kod pomoraca. Vecina deli kabinu, i radili su krvavo za jako male pare.


Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #175 on: 13/January/2021 »
Da, to su oni. Koliko sam video, razlike su pocele kada je organizovan protest preduzetnika, i Miranovo udruzenje ga je podrzalo u poslednji trenutak, za razliku od ovog drugog. Jedan od razloga je i taj sto je Miran imao neke izjave protiiv onih koji prijavlju radnike na minimalac, ne placaju prekovremeni rad...a to su dobrim delom mali privrednici. To je sve zamrseno u 3pm, a bicu siguran (nadam se) uskoro.

A sad me zanima ovo udruzenje pomoraca, zvuci otprilike kao udruzenje planinara Vojvodine...

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #176 on: 13/January/2021 »
ok, javi kad saznas.

da, to takozvano Udruzenje pomoraca treba odmah raskrinkati.  :smack: I mene bas zanima da li je neko cuo za njih.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #177 on: 13/January/2021 »
A sad me zanima ovo udruzenje pomoraca, zvuci otprilike kao udruzenje planinara Vojvodine...

 :rofl:

Ronilacki klub Vratnik

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #178 on: 13/January/2021 »
Pa da :rofl:

Evo na brzinu - izgleda da su ok, pise da clan moze da bude svako ko ima pomorsku knjizicu izxatu u Srbiji. Ja imam dve, nijedna nije izdata u Srbiji tako da nista  :rofl: Sto je, naravno u redu posto nisam profesionalni pomorac. A najbolji deo je saopstenje:
https://www.udruzenjepomoraca.rs/post/обавештење-за-све-чланове-удружења-и-заинтересовану-јавност

Znaci, Telegraf laze kao i obicno.

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #179 on: 14/January/2021 »
:rofl:   :clapping:

Ronilacki klub planinara, botova i sendvicara.  ;)

Malo sam im istrazivao stranicu, i evo jos par zanimljivosti.

Pored pomorske knjizice izdate u Srbiji, uslov je i godisnja clanarina 2000 RSD. Dostupan i racun za donacije. :money:  :hmm:
Imaju stavku prijatelji, a jedini prijatelj im je Brodarska Skola  :rofl:
Osnivacka Skupstina im je odrzana 25.07.2019, a email adresa im je uprs2014@hotmail.com. To im je inace i jedini kontakt (uz adresu), broja telefona nema.

A ko hoce bas dobro da se ismeje, neka im procita statut. https://35e3e499-5c13-42dc-b7fa-0744321eb8c5.filesusr.com/ugd/097dd7_c75d96b85b814174a08e852b0146c3fc.pdf