Author Topic: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?  (Read 23050 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #195 on: 14/January/2023 »
Koliko znam, svi kojima je stiglo su podneli žalbe. Ako to slučajno ne prođe kod domaćih krimi "institucija " , mislim da treba imati plan B i C koji treba da podrže i oni koji nisu imali ništa u 2017. ali su imali kasnije pa još nisu stigli na red za pljačku. Šta mislite, koji bi trebali biti sledeći koraci? Kolektivna tužba protiv "države", Strazbur, blokade ulica zajedno sa frilenserima i ostalim nezadovoljnima, lupanje u šerpe sa prozora  :smack: ili nešto drugo? Kolektivno unajmljivanje domaćih ili stranih advokata?

Takođe, šta raditi sada? Dizanje buke u medijima, na socijalnim mrežama itd? Da li se osloniti na udruženje, koliko su pouzdani? Da ne bude kao sa frilenserima, "zastupanje" iza zatvorenih vrata. I onda dogovor o nečem suprotnom od dogovora sa frilenserima da nema pregovora oko retroaktivne naplate.

 I da li uopšte pregovarati sa krimosima ili ići putem sud, ulica, buka sa prozora itd? Mislim da se većina slaže da o bilo kakvoj retroaktivnoj naplati nikako ne treba pregovarati i da je to prvi i osnovni uslov koji niko ne sme da izda, da nema retroaktivne naplate. Kakva je situacija za sledeće godine, da li pregovarati ili im objasniti da postoje sporazumi o izbegavanju dvostrukog oporezivanja, kako pomorci nisu rezidenti, nemaju zdravstveno, penziono itd i reći krimosima da odlepršaju?

Gde komunicirati, možda na ovoj temi jer su mreže prepune botova? Možda se i ovde umnože, ali ovde ih je makar lakše otkriti jer nemaju istoriju objava a nadam se da i admin može da pomogne  :ban:

Kako napraviti pravi decentralizovani oblik odlučivanja koje nijedan pojedinac ili udruženje neće moći da namesti?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #196 on: 20/January/2023 »

Takođe, šta raditi sada? Dizanje buke u medijima, na socijalnim mrežama itd?
  I to ce trajati 2 dana...premala grupa ljudi je u pitanju da bi ikoga to zanimalo.

I da li uopšte pregovarati sa krimosima ili ići putem sud, ulica, buka sa prozora itd?

U Srbiji se kuka i motika ne dize ni za mnogo ozbiljnije stvari koje uticu na mnogo veci procenat drustva, tako da tesko da ce i za ovo da se digne.

Znam dosta ljudi koji su ogorceni na ovu vlast i koji su isli na proteste, ali dzaba se ide na ulice i pravi buka sa prozora, kad sutra sednuu kafic sa drustvom, od kojih neki rade u drzavnim firmama na uhljeb pozicijama. To su kazu prijatelji...komsije...nisu oni ljudi krivi, kriva je ova drzava i politika. Dokle god takvima krenu svi da pljuju u facu, i dok ih ne bude sramota da izadju iz kuce, nema promene. Nisu "ova drzava i politika" 500 politicara vec oko milion ljudi kojima ona odgovara.

Jos jedna bitna stvar, po gledistu prosecnog gradjanina, pomorci su ljudi koji zaradjuju dobre plate i gledaju kako da izbegnu da plate porez. Ne treba da ocekujemo podrsku ni simpatije od velikog broja ljudi, cak naprotiv.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #197 on: 25/January/2023 »
Ja mislim da je podrška u narodu ogromna, sa kim god sam pričao, podržava i pomorce i frilensere. A ima i onih koji jedva čekaju da se neki čist protest desi pa da se priključe  ::yes::

Šta mislite o ovom protestu 28.01. u 15 h? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0hFnPejnfKjyAehPPJnCGJ8zbWfSPG4CGyWYxeNM1N2x8m3tqM6AxHoBMk2VvNpcpl&id=107287697831786

Ja mislim da treba otići i ako je moguće ne dozvoljavati nikome da govori na mikrofonu. Niti nametanje i pregovaranje iza zatvorenih vrata. A posebno ne onom koji je već pogazio dogovor  sa frilenserima da nema pregovora o retroaktivnom reketu.  Treba se povezivati i organizovati međusobno, najbolje za neki protest koji nije kontrolisan.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #198 on: 22/December/2023 »
I tako, stigla resenja i za 2018u. Samo me zanima da li ima neko ko je dobio za 2017, podneo zalbu i sad dobio opet?

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #199 on: 22/December/2023 »
zanimljivo pitanje. znam osobu kojoj jos nije odgovoreno na zalbu za 2017. za sada nema nista za 2018, mada nisam 100% siguran da je bio na brodu 2018. 

krimosi pokusaju po sistemu "ako prodje prodje" :money:. ali plase se naroda i znaju da nemaju pravnu osnovu za prevaru koju hoce da izvedu. boje se narodnog suda i da ne prodju kao clanovi "rik"-a :smack:

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #200 on: 23/December/2023 »
Hvala na odg, znaci uzecu advokata kao i svi ostali

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #201 on: 28/December/2023 »
Molim. Jel moze neko da napise preporuku za advokata? Ili napise kakva iskustva su imali do sada. Moze i u inbox.

Mozda je neko i sam sacinjavao zalbu? Vidim da je jedna advokatska kancelarija stavila obrazac za zalbu na internet, bilo bi super cuti iskustva.

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #202 on: 05/January/2024 »
info koje sam dobio. Krimosi su slanjem samo u sanduče bez lične dostave prekršili Zakon o poreskom
postupku i poreskoj administraciji.
 
tako da ko je primio rešenje samo u sanduče kao što mi neki ljudi kažu, ne bi trebao da ima nikakvih problema sa rokom od 15 dana od dostavljenog "rešenja". Dakle datuma dostavljanja, a ne kada su oni poslali. Prilično sam siguran da je to još jedan odličan argument za ćeranje krimosa i do nekog međunarodnog suda ako zatreba. Pored svih ostalih validnih argumenata i zakona koji su tu.

A kome je prošao "rok" za žalbu, možda se treba raspitati o podnošenju žalbe i posle tog "roka" (koji po meni ne može da bude rok ako su prekršili zakon o dostavljanju i ako pismo nije poslato na lično uručenje), ili čak čekanju da pošalju nešto lično pa se onda pozvati i na zastarelost pored svega ostalog. Ovo nisu saveti nego samo moja razmišljanja, treba proveriti sa nekim advokatom

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #203 on: 06/January/2024 »
Ako je to nesto moralo biti licno uruceno, onda posiljatelju nedostaje dokaz da je itko ikada uopce i primio to sto su poslali, zar ne?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #204 on: 06/January/2024 »
i meni se cini da je tako, jer samo preporucene posiljke se vode sa dokazom koliko znam, a oni su izgleda vecini ili svima poslali obicno pismo :tuctuc:

Zanimljiv deo zakona:

"Ako se dostavljanje poreskog akta vrši slanjem preporučene pošiljke, poreski akt smatra se dostavljenim danom uručenja, a ako uručenje nije bilo moguće, ponoviće se slanjem poreskog akta preporučenom pošiljkom, a poreski akt smatra se dostavljenim 15-og dana od dana predaje poreskog akta pošti, bez obzira da li je bilo moguće uručenje poreskom obvezniku."

Evo i celog zakona ako nekog zanima
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_poreskom_postupku_i_poreskoj_administraciji.html

Offline maliremorker

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #205 on: 06/January/2024 »
sto se tice zakona, pitanje je i koliko je legitiman jer su ga doneli nelegitimni politikusi nakon serije pokradenih i izmanipulisanih izbora.

a cak i kada bismo se pravili da je legitiman, drugo pitanje je i da li su promene zakona koje su nastale posle 2017/2018 uopste legitimne u ovom slucaju. mada i ovakav zakon ima dosta toga sto ide u korist pomoraca

plus Ustav Srbije je uvek iznad bilo kog zakona. a mislim da su i sporazumi o izbegavanju dvostrukog oporezivanja iznad lokalnih zakona

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?
« Reply #206 on: 06/January/2024 »
I u HR se cesto dogodi da vlada u suradnji sa poreznom zaprijeti nekom gluposcu, koristeci i placajuci sve dostupne medije, koje naravno drzi pod kontrolom kao i vas Vucko, i sta se dogadja ... upecaju jako puno ljudi, koji potrce u poreznu da plate ... takav smo mi narod  ::bin-laden::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)