Author Topic: Certifikati  (Read 3590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Certifikati
« on: 28/February/2020 »
Vec mesec dana ucim za CCNA, sad gledam na netu skoro svuda pisu da traze CompTia i a ne CCNA, se CCNA vodi kao bolji sertifikat ili sam ja piglu xD ... Mislim meni licno svi ti sertifikati su s****, tj nisu pravi pokazatelji znanja, bukvalno za ovaj CCNA moram subnetujem ko digitron, kakve to veze ima sa znanjem xD

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Certifikati
« Reply #1 on: 11/March/2020 »
Druze a zasto hoces da polazes CCNA? Hoces na brod kao IT ili sta?

Nikola


Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Re: Certifikati
« Reply #2 on: 14/March/2020 »
Da, hocu na brod kao IT,  smatram da je to dobra pozicija i da bi bio sposoban da jer radim.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Certifikati
« Reply #3 on: 14/March/2020 »
Pa ja ne znam da neko trazi CCNA, jesi se ti malo raspitao oko toga da li treba?
Ja sam radio na dve firme kao IT Oficir, nemam nista od strucnih sertifikata.
Cisto proveri, da ne bacas pare.

Nikola


Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Re: Certifikati
« Reply #4 on: 14/March/2020 »
kako si upao bez sertifikata na brod e imas veliko radno iskustvo ili faks?  inace su dobre plate u itsektoru, bukvalno ja bi prihvatio i internet cafe kao ulaznu poziciju bar da vidim kakav je to brodski svet :)

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Certifikati
« Reply #5 on: 15/March/2020 »
Nit sam imao neko veliko radno iskustvo, a fax tad jos nisam bio zavrsio. Jednostavno bio sam mlad, ambiciozan i uporan.
Zato ti kazem, razmisli da li ces da bacas pare na nesto sto ti mozda nikad ne zatreba. Ali naravno, dobro je biti cisco certified, ako to vec zelis.

Nikola


Offline krokodil

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: nemam posao
  • Recruitment Agency: nemam posao
  • Job Title: nemam posao
Re: Certifikati
« Reply #6 on: 15/March/2020 »
pa nemam ni ia faks a a usioro cu u 30te tako da reko da iskoristim CCNA za ulaz na brod, jer ljudi se loze na te serifikate i ako je to meni popuna  glupost, samo da prodjem iz prvog puta :)

Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Certifikati
« Reply #7 on: 24/March/2020 »
Momci i devojke...

Evo me na Carnivalu, veličanstvena Liberty. Samo ću kratko ovde napisati da sam došao zahvaljujući preporuci momka koji se predstavlja kao ZeenMC uz svesrdnu pomoć drugog momka koji se ovde zove Princ Na Belom Brodu. Obojica su divni ljudi i kolege. Dakle, dobro je ako znaš nekoga ko može da te preporuči svom menadžeru.

To je jedno. Drugo, CCNA i MCSA ne znače ništa ako nemaš iskustva i znanja. Dakle lepo je imati i mogu da ti otvore vrata. Zapravo, zagovaram posedovanje istih ali sam video dosta kolega koje imaju pregrš sertifikata a u problemu su kad se zaglavi papir u štampaču (i to ćete raditi na brodu)....

Za one koji se pitaju zašto sam relevantan da o ovome diskutujem, imam srednju školu i to mašinsku i 14 godina iskustva on-shore u sistemskoj administraciji. Sertifkati su mi svi istekli i nisam hteo da polažem MCSA jer ističe u Junu 2020 (stay informed) a CCNA nisam hteo da polažem pre broda jer znam dovoljno oko Cisco opreme (CISCO je u produkciji) da pokrpim osnovne stvari promena VLAN-a na portu itd.

Dakle, može se i bez škole i sertifikata. Ipak, KUDOS onima koji su imali strpljenja da ih polože.

Spremam jedan opširan post na temu mog dolaska na brod u kome ću izneti do detalja sve o radu u kompaniji Carnival. 

P.S. COVID-19 nas je stopirao u operacijama pa će biti pauza i u zapošljavanju ali i o tome ću reč, dve.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Certifikati
« Reply #8 on: 25/March/2020 »
Bravo Alexandar, stigao si na kruzer zadnjim vozom ..  :clapping:
Zeen, Princ ..  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Certifikati
« Reply #9 on: 25/March/2020 »
Koliko je to dobro, pitanje je. Jer sada sada svi hoce da idu sa broda prvim.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Certifikati
« Reply #10 on: 25/March/2020 »
Svi? :hmm:
Na brodu smo izolovani od zaraženih (vrlo verovatno), imamo hranu, smeštaj, relativnu slobodu - sunce, vazduh, lepo vreme, druženje uz piće i muziku... i... platu.
Odlazak znači nemanje plate ko zna koliko dugo, zaglavljenost na nekom aerodromu i slanje apela preko fejsbuka, zaglavljenost u karantinu kad se, ako se, dođe u matičnu državu.
Ja biram brod.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Certifikati
« Reply #11 on: 25/March/2020 »
ja sam isto sretan sto mi je ovo tek prvi mjesec ugovora i ne idem nigdje definitivno. uglavnom zbog para, a i ostalog nabrojanog u neku ruku...

a kad smo vec kod toga da smo izolovani od zarazenih, valjda inkubacija ovog sranja traje i po dvije sedmice i moze se tolko provest bez simptoma. mi smo bez putnika tek nekolko dana, sta znaci da jos i ne znamo jesmo li zdravi.. ja vjerujem da je sve ok, samo eto da i to ostavim ovde ko jednu od prica i mogucnosti

prava borba je vani. pricam sa starcima i ekipom i bas se brinem za njih :(

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Certifikati
« Reply #12 on: 25/March/2020 »
Svako ima svoje misljenje uvezi ove situacije.


Znajuci moral cruise kompanija i kako sikaniraju ljude, ne bih na brod. Kod njih je sve dobro do trenitka kada nije pa posada i gosti snose posledice, zarad njihovih para.

Dalje, sto se tice ugrozenosti kompanija, neka se prijave za pomoc u zemljama pod cijom zastavom plove.
Kompanije su sakupile dovoljno novaca ne placajuci porez proteklih decenija tako da sada imaju vise nego dovoljno.

A to izolovanje na brodu, kako ga nazivaju je ono sto je pogorsalo situaciju na princessu. A biti u zatvorenoj sredini koja koristi isti ventilacioni sistem, isti onaj sistem koji je bio na princessu. Zavrsice se kao i na princessu.

Offline ivandel82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Company: Soon
  • Job Title: IT sektor
Re: Certifikati
« Reply #13 on: 23/November/2021 »
Momci i devojke...

Evo me na Carnivalu, veličanstvena Liberty. Samo ću kratko ovde napisati da sam došao zahvaljujući preporuci momka koji se predstavlja kao ZeenMC uz svesrdnu pomoć drugog momka koji se ovde zove Princ Na Belom Brodu. Obojica su divni ljudi i kolege. Dakle, dobro je ako znaš nekoga ko može da te preporuči svom menadžeru.

To je jedno. Drugo, CCNA i MCSA ne znače ništa ako nemaš iskustva i znanja. Dakle lepo je imati i mogu da ti otvore vrata. Zapravo, zagovaram posedovanje istih ali sam video dosta kolega koje imaju pregrš sertifikata a u problemu su kad se zaglavi papir u štampaču (i to ćete raditi na brodu)....


Za one koji se pitaju zašto sam relevantan da o ovome diskutujem, imam srednju školu i to mašinsku i 14 godina iskustva on-shore u sistemskoj administraciji. Sertifkati su mi svi istekli i nisam hteo da polažem MCSA jer ističe u Junu 2020 (stay informed) a CCNA nisam hteo da polažem pre broda jer znam dovoljno oko Cisco opreme (CISCO je u produkciji) da pokrpim osnovne stvari promena VLAN-a na portu itd.

Dakle, može se i bez škole i sertifikata. Ipak, KUDOS onima koji su imali strpljenja da ih polože.

Spremam jedan opširan post na temu mog dolaska na brod u kome ću izneti do detalja sve o radu u kompaniji Carnival. 

P.S. COVID-19 nas je stopirao u operacijama pa će biti pauza i u zapošljavanju ali i o tome ću reč, dve.

Ocekujemo odgovor i tvoja iskustva u IT-u.