Author Topic: NCL vc Princess  (Read 4799 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: NCL vc Princess
« Reply #15 on: 24/November/2020 »
Ja imam onu malu petty officer kabinu (sa vecim krevetom, odvojenim wcom, ali bez prozora)  i plata mi je 2800, sto je ujedno I druga najslabije placena menadjerska pozicija u floti na NCLu. Broadcast manager je u pitanju. Jedino slabija plata je ona recreation supervisora kolko sam skonto. Ne znam sad tu hijerarhiju u guest servicu, al vidim da svi assistat manageri, gs supervisor, normala gs manager imaju kabine s prozorima.

Sto se tice tih restoranskih privilegija, otprilike je ko sto je pspman naveo za princess

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: NCL vc Princess
« Reply #16 on: 24/November/2020 »
zavisi koji oficiri?

Da tu si upravu, i ja sam postavio previse opsirno pitanje. Izvini.

Ali u svakom slucaju ovo sto si i ti naveo, Assistant Crew Manager, ili L&D u okviru HR-a. Kako je u HR-u?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: NCL vc Princess
« Reply #17 on: 25/November/2020 »
Ali u svakom slucaju ovo sto si i ti naveo, Assistant Crew Manager, ili L&D u okviru HR-a. Kako je u HR-u?

Sto se tice Assistant Crew Managera on ima jedan stripe. E sad, to nije pozicija koju radi odabarni ceo zivot (da tako kazem) nego taj se rotira na svakih nekoliko meseci,nekad i ceo ugovor odradis,zavisi kako se pokazes i kako te gotive ovi iz Crew Office i glavni... On takodje moze biti i Admin officer i FDS (front desk supervisor) zavisi sta mu zapadne, i jos sta je bitno 1 stripe i vise imaju kabinu sa porthole (prozorom) ;) ali nije nuzno da imaju i veliki krevet. Dok recimo 1 stripe Inzenjer ima i porthole i veliki krevet :)

L&D je isto officer status, nekad dobiju i pax cabin,ako ima koja slobodna...  Za HR nemam nekih informacija,oni su jako tajanstveni :) samo znam da su jaki koliko i kapetan ;)

Jos da napomenem da svi od pola strajpa pa na gore imaju Cabin Stewarda, momka ili devojku (uglavnom momci) koji dva puta dnevno sredjuju kabinu... Prosle godine sam i ja pozeleo da mi kabinu sredi neko ko zna,a ne da placam Fikusa ili Indijca da mi "kao macka repom" po kabini i to je to. NE ne.... 60$ sam mu davao mesecno,lizao je svaki ugao kabine. Namestao krevet,uniforma,WC,djubre,usisavanje tepiha, ma sve... i dosta znaci kada imate nekog ko ce to da radi makar jednom dnevno...