Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227545 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1020 on: 23/January/2021 »
I ako se pokvari čip!
 :deda:

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1021 on: 23/January/2021 »
 Namaju kineske cip. To samo americke :waiting:

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1022 on: 23/January/2021 »
A jbg
 :(

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1023 on: 23/January/2021 »
Ne znam za te čipove, al internet brži nikad nije bio. Puno pozdrava za brata Sija.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1024 on: 24/January/2021 »
https://www.yahoo.com/news/norwegian-cruise-line-require-crew-151500231.html?guccounter=1

Evo, konacno konkretno. Znaci ne planira se pocet u maju, to je definitivno. Vjerovatno nikako ove godine. Vidim ne zuri im se. I nece bit vakcinisanje na brodu. Nesto ne znam jesu li se filipini poceli vakcinisat uopste?
Sad nesto kontam kolku ce ulogu u moc odigrat te njihove filipinske I indijske agencije kojima je stalo da rade. Hoce li u jednom trenutku te vakcine postat dostupne ko prioritet ljudima koji treba da rade. Mislim hoce li inace te agencije moc osigurat vakcine da ih podijele prije nego sto posalju ljude.. I hoce li to bit uopste potrebno, jer ne vidim ja da je kompanijama nesto hitno da pocnu. Pocet ce kad citav svijet isprima ove cipove...
Znali smo mi svi da ce ovako bit jelde. Nema se sta kruzat, a svijet u kur**. j**** ga, tako je kako je. Bilo bi I debilno pocet sad plovit. Nije jos vrijeme

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1025 on: 24/January/2021 »
Kao sto smo i pretpostavljali crew ce morati na vakcinaciju. Meni je logicnije da se to na brodu obavi samo zbog toga sto nemaju svi vakcine u svojim zemljama ali ajde videcemo.
Nije ni ova info "uklesana u kamenu" ko zna koliko ima istine u textu mada meni ne smeta ja sam svoju vakcinu ponosno primila bez straha od rogova, cipova i ostalih gluposti.
Po mojoj proceni jesen/eventualno sledeca godina za kruz ako ikada bude, nesto mi ne izgleda obecavajuce.
Svakako se polako navikavam na cinjenicu da nikada vise ne vidim brod, nije smak sveta.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1026 on: 24/January/2021 »
Nije smak, al vidjecemo ga. Ko sto kazes jesen, al vjerovatnije iduce godine. Cestitka ma cipu, jos jedan I ti si good to go :)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1027 on: 24/January/2021 »
Smarate ljudi sa tim cipovima :facepalm:
Svi cete juriti da primite kad shvatite da necete moci nigde bez nje pa cete se "cipovati" samo tako :waiting:
Da nema ovih drustenih mreza ne bi se toliko gluposti nacitali  :facepalm: u sve se ljudi razumeju pa i u nauku :hmm:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1028 on: 24/January/2021 »
Smarate ljudi sa tim cipovima :facepalm:
Svi cete juriti da primite kad shvatite da necete moci nigde bez nje pa cete se "cipovati" samo tako :waiting:
Da nema ovih drustenih mreza ne bi se toliko gluposti nacitali  :facepalm: u sve se ljudi razumeju pa i u nauku :hmm:
Niko nece moliti za vakcinu. To ako ti molis ond govori u svoje ime. Svako ko hoce da primi vakcinu istu moze uredno da primi.
Ljudi bi da zatvaraju, da ogranicavaju, da izopstavaju ljude koji nisu ili se nece vakcinisati jer eto to je tako. Tesko je malo ukljuciti mozak pa skapirati da postoji jedan ne mali broj ljudi koji ne smeju da prime vakcinu zbog alergija i nekih drugh stvari. Sta sad. Treba ih zatvoriti jer bez vakcine nemaju ti ljudi sta da traze u avionu, pozoristu.... neverovatno je sta sve ljudima padne na pamet. A sto je najgore nije iskljuceno da se uvede neki vid ogranicenja, neki covid pasos i to ne kao medicinski vec kao putni dokument.
Uzivaj malo vise i malo manje vodi kampanju za vakcinaciju. Bice lakse i tebi a i druhima.
Ziveli :uzdravlje:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1029 on: 24/January/2021 »
Ja uopste ne vodim nikakvu kampanju za vakcinaciju  ali imam pravo da kazem sta mislim o ljudima koji su protiv vakcine bez ikakvog valjanog razloga.
Apsolutno nije ok da se navode razlozi tipa ugradice ti cip, ko zna sta je unutra i sta ce se desiti sa nama ako istu primimo...
Ukoliko se ne bavis strukom koja je usko vezana za istrazivanje i proizvodnju iste NE MOZES da znas tako da ukoliko ne zelis da je primis ne moras ali ne pricaj o cipovima
 :facepalm:
Ja nemam nista protiv ljudi koji ne zele da je prime ali aman kakvi cipovi, kakve gluposti...
Ja sam primila vakcinu svojevoljno i nema nikakve veze sa brodom, prosto moja odluka i postujem svakog ko ne zeli da je primi ali ne mogu da slusam neosnovane price o cipovima jer nemaju smisla.



"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1030 on: 24/January/2021 »
Ljudi bi da zatvaraju, da ogranicavaju, da izopstavaju ljude koji nisu ili se nece vakcinisati jer eto to je tako. Tesko je malo ukljuciti mozak pa skapirati da postoji jedan ne mali broj ljudi koji ne smeju da prime vakcinu zbog alergija i nekih drugh stvari. Sta sad. Treba ih zatvoriti jer bez vakcine nemaju ti ljudi sta da traze u avionu, pozoristu....

Ovo sto si ti napisao nema nikakvog smisla!

Ljudi koji se iz medicinskih razloga ne vakcinisu nikada nisu bili diskriminisani i isto kao sto mozes imati potvrdu o vakcini, tako mozes imati potvrdu o nemogucnosti primanja iste. Niko nece, niti namerava da njima bilo sta brani, upravo obrnuto.

Sve prica o vakcinaciji velike kolicine ljudi i odrzavanja kolektivnog imuniteta (covid ili bilo sta drugo) na velikom nivou je velikim delom da bi oni bili zasticeni. Da ne postoje te grupe, realno bi bolelo ljude uvo da li ce se neko vakcinisati ili ne. Ako sam ja vakcinisan npr., onda me nije briga da li je neko drugi vakcinisan (nije bas 100% tacno, ali u principu rizik mi je znatno smanjen). Ako se neko zarazi, sam je kriv. Ali ljudi koje si naveo ne mogu da biraju, dakle oni se onda zaraze tudjom krivicom i zbog toga se vrsi pritisak da se svi koji mogu vakcinisu i preuzmu taj mali i neznatan rizik kako bi zastitili te grupe od velikog rizika. Neki su ljudi sebicna stvorenja, pa ako to "ko hoce da primi" ne bude dovoljno, onda ce biti ogranicenja (za one koji izborom nece vakcinu, ne za one koji ne smeju), sto je sasvim OK.


 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1031 on: 24/January/2021 »
Ovo sto si ti napisao nema nikakvog smisla!

Ljudi koji se iz medicinskih razloga ne vakcinisu nikada nisu bili diskriminisani i isto kao sto mozes imati potvrdu o vakcini, tako mozes imati potvrdu o nemogucnosti primanja iste. Niko nece, niti namerava da njima bilo sta brani, upravo obrnuto.

Sve prica o vakcinaciji velike kolicine ljudi i odrzavanja kolektivnog imuniteta (covid ili bilo sta drugo) na velikom nivou je velikim delom da bi oni bili zasticeni. Da ne postoje te grupe, realno bi bolelo ljude uvo da li ce se neko vakcinisati ili ne. Ako sam ja vakcinisan npr., onda me nije briga da li je neko drugi vakcinisan (nije bas 100% tacno, ali u principu rizik mi je znatno smanjen). Ako se neko zarazi, sam je kriv. Ali ljudi koje si naveo ne mogu da biraju, dakle oni se onda zaraze tudjom krivicom i zbog toga se vrsi pritisak da se svi koji mogu vakcinisu i preuzmu taj mali i neznatan rizik kako bi zastitili te grupe od velikog rizika. Neki su ljudi sebicna stvorenja, pa ako to "ko hoce da primi" ne bude dovoljno, onda ce biti ogranicenja (za one koji izborom nece vakcinu, ne za one koji ne smeju), sto je sasvim OK.


 
Ako nadjes jedan podatak ili neku obajavljenu studiju koja kaze da vakcinisani ljudi ne prenose virus onda si u pravu 100%. Ali problem je sledecim. Primanjem vakcine se ne stice sterilisani imunitet odnosno, da pojasnim, kad primis vakcinu, bices siguran jer neces moci da razvijes tezu klinicku sliku ali ces i dalje biti zarazan po okolinu kao asimptomatski prenosilac...

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1032 on: 24/January/2021 »
Ja uopste ne vodim nikakvu kampanju za vakcinaciju  ali imam pravo da kazem sta mislim o ljudima koji su protiv vakcine bez ikakvog valjanog razloga.
Apsolutno nije ok da se navode razlozi tipa ugradice ti cip, ko zna sta je unutra i sta ce se desiti sa nama ako istu primimo...
Ukoliko se ne bavis strukom koja je usko vezana za istrazivanje i proizvodnju iste NE MOZES da znas tako da ukoliko ne zelis da je primis ne moras ali ne pricaj o cipovima
 :facepalm:
Ja nemam nista protiv ljudi koji ne zele da je prime ali aman kakvi cipovi, kakve gluposti...
Ja sam primila vakcinu svojevoljno i nema nikakve veze sa brodom, prosto moja odluka i postujem svakog ko ne zeli da je primi ali ne mogu da slusam neosnovane price o cipovima jer nemaju smisla.
Ako ne kapiras da se malo zezamo onda imas veci problem od korone. Ali cip ce ti pomoci sigurno, nista ne brini. :run:
Salimo se malo, msm bar ja, eto da pricam u svoje ime i da ne govorim za druge...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1033 on: 24/January/2021 »
Ako nadjes jedan podatak ili neku obajavljenu studiju koja kaze da vakcinisani ljudi ne prenose virus onda si u pravu 100%. Ali problem je sledecim. Primanjem vakcine se ne stice sterilisani imunitet odnosno, da pojasnim, kad primis vakcinu, bices siguran jer neces moci da razvijes tezu klinicku sliku ali ces i dalje biti zarazan po okolinu kao asimptomatski prenosilac...


Nisi me razumeo ili se nisam dobro izrazio. To sto si rekao je tacno, da i dalje mozes biti prenosilac. Poenta je u tome da ako nema domacina, virus nema kako da zivi i izumire ili se svodi na male kolicine. Svakako si ti kao vakcinisana osoba moguc prenosilac i mozes biti zarazen u sustini, ali nemas toliku priliku da dodjes u kontakt sa virusom jer on nema dovoljno domacina da bi opstao i sirio se. Vakcina sustinski ne stiti direktno te ljude koji je ne prime, ali smanjuje statisticku sansu da virus dopre do njih. Ne govorim o koroni, vec uopsteno.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1034 on: 24/January/2021 »
Ako nadjes jedan podatak ili neku obajavljenu studiju koja kaze da vakcinisani ljudi ne prenose virus onda si u pravu 100%. Ali problem je sledecim. Primanjem vakcine se ne stice sterilisani imunitet odnosno, da pojasnim, kad primis vakcinu, bices siguran jer neces moci da razvijes tezu klinicku sliku ali ces i dalje biti zarazan po okolinu kao asimptomatski prenosilac...

Koji je izvor za ovo?