Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227401 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1035 on: 24/January/2021 »
Smarate ljudi sa tim cipovima :facepalm:
Svi cete juriti da primite kad shvatite da necete moci nigde bez nje pa cete se "cipovati" samo tako :waiting:
Da nema ovih drustenih mreza ne bi se toliko gluposti nacitali  :facepalm: u sve se ljudi razumeju pa i u nauku :hmm:

Ovo sam se ja za*****avo za cip. Nisam glup. Samo ti cestito na vakcini. Zao mi je sto nisi skontala za*****anciju

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1036 on: 24/January/2021 »
Oprastam ti :D
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1037 on: 24/January/2021 »
Koji je izvor za ovo?
Mislim da nije tesko izguglati te vesti koje govore o tome. Ja sam, ako se ne varam, pre par dana nasao na bbc. tu vest.

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1038 on: 24/January/2021 »
Nisi me razumeo ili se nisam dobro izrazio. To sto si rekao je tacno, da i dalje mozes biti prenosilac. Poenta je u tome da ako nema domacina, virus nema kako da zivi i izumire ili se svodi na male kolicine. Svakako si ti kao vakcinisana osoba moguc prenosilac i mozes biti zarazen u sustini, ali nemas toliku priliku da dodjes u kontakt sa virusom jer on nema dovoljno domacina da bi opstao i sirio se. Vakcina sustinski ne stiti direktno te ljude koji je ne prime, ali smanjuje statisticku sansu da virus dopre do njih. Ne govorim o koroni, vec uopsteno.
Mislim da sam razumeo sta si hteo da kazes i prvi put.
Ja sam ovde samo reagovao na to da neko forsira pricu kako cemo svi trcati/moliti da primimo vakcinu a da sve koji ne prime treba izopstiti.... sto je potpuna glupost ali dobro.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1039 on: 24/January/2021 »
Mislim da nije tesko izguglati te vesti koje govore o tome. Ja sam, ako se ne varam, pre par dana nasao na bbc. tu vest.

Vesti koje sam našao se svode na to da za sada ne može da se tvrdi da li će i koliko biti moguće prenositi virus posle vakcinacije. Takođe, ne pozivaju se ni svi izvori na iste vakcine, naročito ne na kinesku koja se većinom daje u Srbiji. Istraživanja su u toku, i jedino oko čega se svi slažu je da je rano za rezultate pošto se sa vakcinacijom tek počelo.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1040 on: 24/January/2021 »
Koliko ja znam - oni koji su se do sada vakcinisali su primili rusku i kinesku vakcinu.
Ja sam se prijavio za americke, i jos uvek nisam pozvan.

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1041 on: 25/January/2021 »
Vesti koje sam našao se svode na to da za sada ne može da se tvrdi da li će i koliko biti moguće prenositi virus posle vakcinacije. Takođe, ne pozivaju se ni svi izvori na iste vakcine, naročito ne na kinesku koja se većinom daje u Srbiji. Istraživanja su u toku, i jedino oko čega se svi slažu je da je rano za rezultate pošto se sa vakcinacijom tek počelo.
Evo trce kompanije da krenu u kampanju sa recima primite nasu vakcinu i necere moci da se zarazite ali cete i dalje moci da zarazite druge.
Pre nego sto je otpocela vakcinacija valjda su radjene neke studije sa tim istim vakcinama. Znaju oni vrlo dobro sta nudi vakcina i zato i ide prica da mora da se drzi distanca, da se nose maske i dalje i zato lebdeci prica da mora da se gradi fabrika u Srbiji za proizvodnju vakcina jer je vrlo verovatno da ce nam vakcine biti potrebne godinama dok se ne pronadje lek koji zaustavlja virus 100%.
Msm, ja bih bio najsrecniji da ja gresim tj da grese ovi sto pisu da vakcina ne sprecava sirenje zaraze vec obolevanje.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1042 on: 25/January/2021 »
Evo trce kompanije da krenu u kampanju sa recima primite nasu vakcinu i necere moci da se zarazite ali cete i dalje moci da zarazite druge.
Pre nego sto je otpocela vakcinacija valjda su radjene neke studije sa tim istim vakcinama. Znaju oni vrlo dobro sta nudi vakcina i zato i ide prica da mora da se drzi distanca, da se nose maske i dalje i zato lebdeci prica da mora da se gradi fabrika u Srbiji za proizvodnju vakcina jer je vrlo verovatno da ce nam vakcine biti potrebne godinama dok se ne pronadje lek koji zaustavlja virus 100%.
Msm, ja bih bio najsrecniji da ja gresim tj da grese ovi sto pisu da vakcina ne sprecava sirenje zaraze vec obolevanje.

Znači, nemaš izvor za ono što si napisao?
 :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1043 on: 25/January/2021 »
Od izvora uvijek vode dva putica :p

Offline Zinedin Zidan

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Job Title: Housekeeping

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1045 on: 25/January/2021 »
https://direktno.rs/korona/329874/vakcina-korona-virus-kovid.html

E, hvala. Izgleda da je tekst preveden odavde:
https://www.bbc.com/news/uk-55784199

moguće da je Vedran mislio na to. A originalni tekst je ovde:
https://www.telegraph.co.uk/politics/2021/01/23/vaccine-has-given-us-hope-still-need-follow-rules/

Glavni deo je ovo:
Really importantly, we do not yet know the impact of the vaccine on transmission of the virus. So even after you have had both doses of the vaccine you may still give Covid-19 to someone else and the chains of transmission will then continue. If you change your behaviour you could still be spreading the virus, keeping the number of cases high and putting others at risk who also need their vaccine but are further down the queue.

Znači, i on se slaže sa ostalim naučnicima da još ne mogu da daju jasan odgovor. Uskoro će moći, samo je još rano. Ovo je verovatno samo mišljenje koje bi za sada trebalo da deluje preventivno pošto u Izraelu koji je najdalje otišao sa vakcinacijom još nema velikog pada broja zaraženih.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1046 on: 25/January/2021 »
Evo, MSC opet pocinju da plove jednim brodom... ima nade.

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1047 on: 25/January/2021 »
E, hvala. Izgleda da je tekst preveden odavde:
https://www.bbc.com/news/uk-55784199

moguće da je Vedran mislio na to. A originalni tekst je ovde:
https://www.telegraph.co.uk/politics/2021/01/23/vaccine-has-given-us-hope-still-need-follow-rules/

Glavni deo je ovo:
Really importantly, we do not yet know the impact of the vaccine on transmission of the virus. So even after you have had both doses of the vaccine you may still give Covid-19 to someone else and the chains of transmission will then continue. If you change your behaviour you could still be spreading the virus, keeping the number of cases high and putting others at risk who also need their vaccine but are further down the queue.

Znači, i on se slaže sa ostalim naučnicima da još ne mogu da daju jasan odgovor. Uskoro će moći, samo je još rano. Ovo je verovatno samo mišljenje koje bi za sada trebalo da deluje preventivno pošto u Izraelu koji je najdalje otišao sa vakcinacijom još nema velikog pada broja zaraženih.
Trba nekad malo citati i izmedju redova ;)
Uzdravlje pa ce valjda ubrzo sve ovo biti proslost...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1048 on: 26/January/2021 »
Treba nekad I redove citat :D

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1049 on: 26/January/2021 »
Treba nekad I redove citat :D
I sta kazu u tim redovima? Ako moze pojasnjenje za nas koji citamo izmedju redova? :party: