Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 226661 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #105 on: 15/April/2020 »
@Purser:
Dobro, objasnio si mi sad.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #106 on: 15/April/2020 »
Da se vratimo on-topic...

Nemojte me pogrešno razumeti, nema ovo dole veze sa mojom diskusijom sa Purserom, niti je ovo za ili protiv kompanija... ili bilo šta u tom smislu. ;D
Ovo je samo neutralno postavljen link najsvežijeg intervjua CEO Carnival korporacije. Malopre stigao na poslovni mejl, pa da podelim.
Nije da ima nešto wau specijalno da se čuje o tome šta nas čeka, ali ko ima 17 minuta vremena i volje da sluša intervju na engleskom... evo:

Carnival CEO on the cruise industry in the age of pandemics
https://youtu.be/LwgYvKo8SU8

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #107 on: 15/April/2020 »
Eto napravio sam frku i sa quote, sada melje czs ako imaju kvacicu,  oT
Ali dosadilo mi je placati dodatnih $10 mjesecno zato sto je forum na html verziji 5.2.
Ima forum jos par musica, ccsz sa kvacicom ne prikazuje u subject line, kada netko postavlja novi post, i tako ..
Nista strasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #109 on: 16/April/2020 »
Molim vas da ovo što ću sada napisati uzmete sa rezervom.
Ne volim rekla-kazala glasine, i u normalnim okolnostima ih ne bih širio. Ipak, ovo nisu normalne okolnosti. :giggle:

Dakle, brodovi su "zaglavljeni", stoje, čekaju. Tu i tamo se organizuju neki čarter letovi za ovu ili onu državu, ali i to ide jako kilavo + i kad se nešto organizuje, dešava se da bude otkazano, pre neki dan je otkazano Rumunima, Ukrajincima... mislim da su još neki letovi otkazani. I sve je teže i teže srediti da crew memberi mogu da se sa broda iskrcaju, uđu u USA, tranzitiraju do aerodroma itd. (kad govorim o USA, sad pričam o svojoj kompaniji - oba broda koja su bila u Australiji već plove ka Indoneziji i Filipinima da tamo iskrcaju posadu, svi preostali operativni brodovi su u USA lukama ili okolnim vodama).

E sad ide glasina koju sam čuo, i po meni ima smisla - kompanije će sada da se organizuju da pregrupišu posadu (kao što su Splendor i Spirit međusobno čamcima razmenile Indonežane i Filipince) i da određene brodove pošalju u određene delove sveta.

I tako... ako pričamo o nama, određeni brodovi će krenuti ka Evropi.

Još jednom - ovo su samo šuškanja iz brodskih mračnih hodnika. Da li će se to desiti ili ne, da li se to planira ili ne - ništa zvanično nisam ni čuo ni pročitao.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #110 on: 16/April/2020 »
Royal otpušta 26% radnika u SADu

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/22791-major-layoffs-at-royal-caribbean.html

Ukoliko sam dobro shvatio, radi se o premestanju call centra iz USA u neku od zemalja Azije zbog jeftinije radne snage koje je bilo davno planirano i nema veze sa pandemijom.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #111 on: 16/April/2020 »
Počelo je i zvanično - Azijati se sa susednih brodova šalju na Carnival Panoramu, koja u subotu kreće ka Aziji.
Evropljani izgleda idu na Carnival Magic.
Biće i brod za Južnu Ameriku.

To je sada izgleda to, zbog mnoštva lockdown-a, zatvorenih granica, zatvorenih aerodroma, restrikcija, problema sa čarterima itd. a već sasvim jasne slike da kruziranja neće biti mesecima, brodovi će biti iskorišćeni da razvoze besposlene crew membere po svetu, uz nadu da će se tokom putovanja rešiti sa vladama određenih zemalja da dozvole iskrcavanje.

:(

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #112 on: 16/April/2020 »
Royal je meni javio, putem automatskog maila da su svi ukrcaji za posadu odlozeni na neodredjeno. Toliko o tome.

Kad o necemu ne znas, ti ne pricas. Jer onda ispadnes glup. Krenuo si od pretpostavke koja je pogresna pa ti samim tim cela kalkulacija ne stima.
Itekako ima smisla siriti se. Jer cela kruz industrija je tek u nekoj vrsti razvoja.
Ili si ti mozda mislio da nema smisla praviti tako luksuzne kruzere? Po tvojoj logici ti bi mozda nesto poput nijeve barke, od drveta?

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #113 on: 16/April/2020 »
Pogresan citat, e je*iga. Ispravicu kasnije sad nemam vremena.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #114 on: 16/April/2020 »
To je sada izgleda to, zbog mnoštva lockdown-a, zatvorenih granica, zatvorenih aerodroma, restrikcija, problema sa čarterima itd. a već sasvim jasne slike da kruziranja neće biti mesecima, brodovi će biti iskorišćeni da razvoze besposlene crew membere po svetu, uz nadu da će se tokom putovanja rešiti sa vladama određenih zemalja da dozvole iskrcavanje.

:(

Da mi je neko pricao da se ovako nesto moze desiti i da ce multimilionski kruzeri razvoziti posadu po svetu, ja bih mu se smejao u facu i rekao da napise knjigu naucne fantastike...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #115 on: 16/April/2020 »
Danas sam opet dobio pismo od kompanije, kažu da ne znaju kada ćemo ponovo ploviti, nadaju se da će to biti uskoro, žele da zadrže sve crew membere...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #116 on: 16/April/2020 »
Nada umire posljednja.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline AleksandarBgg

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
  • Country: Србија
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #117 on: 16/April/2020 »
Realno pre Jula, Avgusta nista, do tada svi mozemo da nagadjamo bilo sta, a niko ne zna jer se nikada nista slicno nije desilo. Tako da sada svi na prinudnom odmoru, pa tada opet na barku. Jedino znam da ce prvi timovi koji odu da prodju najgore jer ce sve morati da srede za goste, kao i da cemo svi dobijati po milion novih treninga cbt-a kao i svi revenue departmenti koje ce jahati da nadoknade sve sto su izgubili. Kapitalizam u najboljem svetlu :run:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #118 on: 16/April/2020 »
Počelo je i zvanično - Azijati se sa susednih brodova šalju na Carnival Panoramu, koja u subotu kreće ka Aziji.
Evropljani izgleda idu na Carnival Magic.
Biće i brod za Južnu Ameriku.

To je sada izgleda to, zbog mnoštva lockdown-a, zatvorenih granica, zatvorenih aerodroma, restrikcija, problema sa čarterima itd. a već sasvim jasne slike da kruziranja neće biti mesecima, brodovi će biti iskorišćeni da razvoze besposlene crew membere po svetu, uz nadu da će se tokom putovanja rešiti sa vladama određenih zemalja da dozvole iskrcavanje.

:(
To je bas dobra stvar.
Davno pricalo da ce se nesto slicno desit i ovdje na NCLu. Bilo bi to bas dobro. Samo da ove gnjide odluce da im se isplati to.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #119 on: 17/April/2020 »
Royal je odložio početak operacija za 12.06.