Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227617 times)

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1095 on: 03/March/2021 »
Moze. Ja prosao madjarsku granicu 25og lagano, samo pasos i to je to. Na slovackoj granici postavljeni punktovi sa policijom, nekog zaustave, a nekog ne (nas nisu). Dalje nisam isao. Po dolasku u Slovacku se ide u karantin 7 dana i posle toga radite PCR test i ako ste negativni pocinjete sa radom, a ako ste pozitivni 14 dana karantin.
Sto se posla u Ceskoj tice, imas ovde nekoliko oglasa:
https://www.svastara.rs/oglasi/poslovi/poslovi-u-inostranstvu/?catname=poslovi&subcatname=poslovi-u-inostranstvu&sort=date&city=&distance=&search_for=Ceska&page=1

Hvala na informacijama.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1096 on: 04/March/2021 »
Da, tako uvek bude, podele otkaze staroj radnoj snazi pa zaposle novu. Jer stara posada nece hteti da trpi strozija pravila, i manju platu, a i oni koji to urade prihvataju gorko. Kompanija sve to zna, zato i radi tako.
Bio si upravu da ko bilo pobedi na izborima, industrija ce da propadne.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1097 on: 05/March/2021 »
Na C-TRAC je otvorena sekcija gde se ostavlja sve vezano za vakcinaciju (kada ste je primili, gde, lot #, naziv vakcine, potvrda u .pdf ili .jpg formatu i jos po nesto).

Ko nije upucen - C-TRAC je interni sistem zaposlenih u Royalu, sekcije koje postoje su: ugovor (predugovor), background check, personnel data file, medical, visas, STCW, potvrde o neosudjivanosti i da se protiv lica ne vodi postupak, pomorska knjizica i jos neke sekcije.

Do juce ta sekcija koju sam naveo nije postojala.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1098 on: 05/March/2021 »
S obzirom da Royalov brod plovi u maju iz Izraela sa svim vakcinisanim gostima i crew memberima verovatno pitaju ko ima vakcinu i ti crew memberi ce imati prednost tj bice ukrcani prvi. Ima logike.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1099 on: 06/March/2021 »
Ko nije upucen - C-TRAC je interni sistem zaposlenih u Royalu

Royal hoce da zna vise o tebi nego sto ti znas o sebi. Taj c track ima vise o tebi nego drzava. Sta sve ljudima traze da popunjavaju, nije normalno.
Pre je bilo, pitas jel ima posla, rukujes se sa managerom i dobio si posao. Nije bilo svih ovih, background check-ova, referenci i za*****avanja.

https://www.youtube.com/watch?v=G37SBUnJP2Y&ab_channel=Norbitez

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1100 on: 07/March/2021 »
Na C-TRAC je otvorena sekcija gde se ostavlja sve vezano za vakcinaciju (kada ste je primili, gde, lot #, naziv vakcine, potvrda u .pdf ili .jpg formatu i jos po nesto).

Ko nije upucen - C-TRAC je interni sistem zaposlenih u Royalu, sekcije koje postoje su: ugovor (predugovor), background check, personnel data file, medical, visas, STCW, potvrde o neosudjivanosti i da se protiv lica ne vodi postupak, pomorska knjizica i jos neke sekcije.

Do juce ta sekcija koju sam naveo nije postojala.

Ja kad sam aplicirao 2015, nije bilo potrebno te potvrde o neosudjivanosti niti da se ne vodi postupak protiv.
Da li to sada traze i za Vizu?

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1102 on: 19/March/2021 »
Jel se to budi sezona rijecnih kruzera?  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1103 on: 19/March/2021 »
Izgleda, isto neocekivane vesti od Royala i Celebrity.
Pored Singapura i najavljenog Izraela od danas novi home portovi St.Marteen i Nassau.
U fazonu F... y... CDC ako ne das odosmo mi :hmm:

Videcemo kako ce se to odvijati...
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1104 on: 20/March/2021 »
Ulijeva nadu meni. Samo neka se nesto desava. Nadam se da ce I ovi nasi mulci nesto tako skontat. Poslali su nam neku anketu koja se tice vakcine uglavnom btw

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1105 on: 20/March/2021 »
Nama se (Carnival) sto se tice vakcina nisu uopste oglasavali, realno nisu se skoro uopste ni oglasavali  :facepalm:.
Kapiram da ce sledece nedelje posle ovih vesti od konkurentske kompanije oglasiti.
Sto se mog laickog misljenja tice kapiram da je extremno komplikovano pomeriti homeport u Nassau, St. Marteen... to mogu uraditi sa 2, 3 broda ali ne mogu se svi pomeriti po ostrvima okolo, nije to tek tako i mnoooogo kosta.
Mislim da su ovim hteli malo da izazovu CDC kao eto da pokazemo da mozemo a usput i da zarade neki dolar sto da ne :hmm:
Vreme ce svakako pokazati.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1106 on: 21/March/2021 »
Vjerovatno si u pravu, al kontam ono samo nek se nesto desava, pomjera.. ne mogu sebi pomoc, ja se odma ko dijete razveselim. Optimista je**** :p

Ko sto kazes, njima trebaju ti americki portovi opasno ali ovo prebacivanje home portova na karibe samo moze ubrzat cijelu pricu.

Inace, gledam ovih dana masa kompanija je najavila I kruzeve u uk I to sad nekad maj I juni. Onaj rccl u maju iz izraela pici I grcka I kipar. I sad je nekako vec izvjesno da ce prije mediteran I evropa pocet nego us.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1107 on: 21/March/2021 »
Bilo bi dobro da ovo uspe, valjda su sve dobro isplanirali. Jer, ako iz bilo kog razloga budu započeli pa prekinuli kruzeve moći ćemo da se pozdravimo sa brodovima na par godina.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1108 on: 21/March/2021 »
Da, isto i ja mislim mada mi nije jasno kako ce nabaviti vakcine. Pise da crew mora biti vakcinisan, videcemo kako ce to izvesti :hmm:
Ocekujem neke vesti od sutra i od Carnivala...
Nadam se da ce ovim potezom samo "pogurati" CDC sa odlukom :pop1:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1109 on: 21/March/2021 »
U ovom upitniku od ncl pita izmedju ostalog I jesmo li spremni primit vakcinu ako ih kompanija obezbijedi...

To sto vas brine ekipa svakako stoji. Ako se s**** desi vezano za virus, definitivno je cijela industrija u kur**. Ali ako su vakcine obavezne za kru I goste to se ne moze desit. Ako se desi na skroz vakcinisanom brodu, to onda dovodi u pitanje poentu vakcine I na zemlji I na svijetu cijelom. Znaci I ako se desi, to ce se pokusat objasnit na sve moguce nacine I od strane sviju, jer ne ide nikome u prilog takva reklama za vakcinu