Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227579 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1125 on: 21/March/2021 »
Slazem se, sva sreca ja sam u toj grupi sto nisam morala ali ako ne bude nista uskoro moracu.
Do danas je u USA vakcinisano bar 1 dozom  81,415,769 ljudi. Po mojoj proceni za 2 meseca bice 50% stanovnista (165,000,000).
Nije bas da je toliko sporo ako si mislio na USA.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1126 on: 21/March/2021 »
Aljaska je ok ja mislim... drugar mi je otisao na Aljasku posle broda pre nekoliko godina,odradio sezonu i oravac Washington DC... kaze krvav je to posao na Aljasci ali je kinta dobra,sad sta radi i gde je ne znam,ali znam da je i dalje legalno u Americi i da ne radi vise te crnacke poslove

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1127 on: 22/March/2021 »
jer dosta ljudi ovde ne zasluzuje da bude "obavesteno", bas zbog komentara i podrugljivog ponasanja prema ostalim clanovima foruma, dziberskim porukama i nazivanja pojedinih clanova foruma kao sto su  "teoreticari zavera, manite se broda, propadaju brodovi, ja sam se snasao a vi se j**e fazon" i tome slicno

Odlicno receno.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1128 on: 22/March/2021 »
Postoji neka agencija u Srbiji koja se zove United Work and Travel, ne znam da li oni trenutno salju na Aljasku, proveri. Pitao sam preko koje agencije idu ti ljudi koje poznajem, cekam odgovor pa cu ti javiti.
Sto se novca tice, dosta se dobro zaradi na Aljasci a valjda agencija snosi sve troskove, dakle placen smestaj, hrana, viza, avio karte.
Na Aljasci je tezak posao, ali se za 3 meseca zaradi preko 10 hiljada. Neki ostaju i po 6 meseci.

Nešto humanije rešenje bi moglo da bude odlazak u Češku i rade u call centru. Ima neka varijanta preko agencije Manpower iz Beograda. Zaradi se nešto više od 1.000 evra mesečno, ali smestaj sam moraš da pronadjes i platiš. Plata zavisi od nivoa znanja engleskog jezika, može da bude i 1.200 evra. Tamo su stanovi 300 do 400 evra. Grad Brno, ukoliko me sećanje dobro služi. Dobiješ jednokratnu novčanu pomoć da se preselis. Ne mogu da se setim koji iznos je u pitanju.
Uslov je odlično poznavanje engleskog jezika. To je rad u call centru i pružanje tehničke podrške korisnicima.

Za one koji baš ne znaju tako dobro engleski jezik, nemaju EU pasos a i ne čeka im se još puno meseci do poziva na brod, možda mogu da rade u fabrici Panasonic u Češkoj. Zaradi se oko 800 evra mesečno. Soba se plaća 80 evra mesečno.

Isto tako, za fabriku Lego se možete prijaviti preko agencije Manpower iz Hrvatske, ali ne znam da li je EU pasos uslov.

Video sam da agencija Agava ovih dana traži ljude za Nemačku.

Oni koji imaju EU pasos lako mogu da odu u Nizozemsku. Postoji više agencija iz Hrvatske koje šalju tamo. Čini mi se da imaju dosta otvorenih oglasa za posao i u najvećem broju slučajeva je u pitanju rad u nekom skladištu, sortiranje robe, skeniranje robe itd. ali nije toliko fizički zahtevan posao.

Vakcinacija ide relativno dobro u Americi, UK i Izraelu, a dosta loše u EU i ostatku sveta. Čitao sam da Merkelova kaže da će možda oni nabaviti rusku vakcinu i pre nego što bude odobrena od strane EU.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1129 on: 22/March/2021 »
Holandija je super zemlja... par puta sam bio brodom tamo i sto se tice uredjenost ulica,trgovs,ljudi milina. Ljudi su fini i prijatni,otvoreni.l sad kako je tamo i ziveti i raditi ne znam,ali znam da je 56000 puta bolje nego ovde na ovim prostorima ;) tako da ko moze  neka pici.

To pakovanje  magacini i sl, su skoro radili dvoje nasih koje znam sa  broda. Posto je recna sezona brodarenja stala prosle godine ,oni posto imaju Madzarske pasose su legalno i lako usoeli da upadnu tamo i to su radili cini mi se sve do pocetka ove godine. Sada su ovde u Srbiji,cekaju nazad za recni.

Sto se tice Ceske,pa ok je to,ali sta ti na kraju ostane?! Zaradis 800 da bi dao 300 na stan i ajde 100 na racune ostalo ode na hranu i sta vec,, al dobro he da se premosti do broda ili sta vec,a dobijes i neke radne dozvole pa vrv mozes da palis dalje nesto.

Jos jedna od opcija je da se otvori firms u Slovackoj. Za par hiljada eura dobjes onda boravisnu na dve godine i pravo rada i stanova ja u Slovackoj. Sa tom istom dozvolom mozes da radis u Eu bez problema i da se kreces,ali za posao recimo u Nemackoj sa tom dozvolom ,gazda bi mora da ti placa pare na racun firme tvoje,jer ti kao takav  nemaa bas puno pravo rada kao neko iz EU,ali sa tim placanjem na tvoj racun on tebe angazuje kao “terenski rad”, taj neki fazon. Uz to dobijate Evropsku Zdravstvenu knjizicu,mozete da vozite auto na EU table, Slovacku vozacku, naravno penziono i zdravstveno placate nesto sitno,ali ide vam staz

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1130 on: 22/March/2021 »
Jedan od mojih menadzera je dobio datum ukrcaja u obsegu od 15 ili 20 dana. Posto ce Carnival UK da radi "staycation" kruzeve oko britanije.
Takodje, kompanija se napokon oglasila i preko Email-a, i predocila plan "vracanja u sluzbu".
"We have planned for a 12 week operational readiness phase, plus a two week test period."
Takodje sam cuo da ima nekih koi imaju ukrcaj u Ponedeljak to jest danas, i da su im javili prosli Ponedeljak.

Za sve nas bi bilo najbolje J&J da nam daju, posto je to one shut i to je to. A verujem da ako dodje do toga da mogu da nabave (a verujem da mogu), bice ko Flu shot svake godine sto dobijemo.
@Alexica Bome mogu da jave i danas za prekosutra. Tako sam ja poceo jedan ugovor. Sad jeste malo teze tako sta uraditi, al opet iz pouzdanih izvora, znam da imaju plan i da su svesni da su istekli dokumenti.
Obnova c1/D vize, zadnji put se mogla obaviti putem poste. (za nas koi smo van glavnih gradova) Nevidim zasto bi se to promenilo. Sta vise, vidim to kao neki "prefer" opciju.. Ali ce vidimo kad dodje do toga da se obnavjla..

@Pspman "jer dosta ljudi ovde ne zasluzuje da bude "obavesteno", bas zbog komentara i podrugljivog ponasanja prema ostalim clanovima foruma, dziberskim porukama i nazivanja pojedinih clanova foruma kao sto su  "teoreticari zavera, manite se broda, propadaju brodovi, ja sam se snasao a vi se j**e fazon" i tome slicno"
Jbg nazalost takvih ima svuda, i totalno razumem. Al nekad ih treba i "usmeriti" i obavestiti. Jel to je mozda jedini nacin da zacute. (kad im mozes reci "I told you so!"  :tuctuc:)
A do tad, cuti, cuci i cekaj trenutak. HAHahaah

Do kraja leta, po svemu sudeci, trebalo bi da nas dosta plovi. Do kraja godine velika verovatnoca skoro svi. Oce to biti sa smanjenim kapacitetom ili full, ostaje da vidimo.
(odakle mi ovakva "luda" ideja? Jako puno kompanija je okacilo trebovanje radnika, reklame idu u UK vec naveliko, pa dobrih mesec ipo dana, Iz prica sa menadzerima sto sa broda, sto iz HQ, i kompanije su pocele da se "bude" polako al sigurno. Da se vratim samo na trebovanje, do sad je bilo samo prica o odpustanju, al u zadnjih mesec, dva, ako odete na bilo koju linkedin stranicu od kompanija videcete da trebuju ljude sto za Office, sto za brod, Da ocekuju da nerade jos godinu dana, nebi oni to radili, Posto mozda neizgleda skupo ali jeste. Plus muzicari imaju intrerview-e posto nam kompanija prelazi inhouse za to. Do sad je bila agencija..)

Neznam kako kod vas, al demografija putnika u mojoj kompaniji je uglavnom starija, a vecina UK i US je vec vakcinisana u tom delu. (prva doza, druga za mesec dva)


Jedna jako dobra vest za sve nas:
Pomorci ce moci u britaniju da udju bez karantina, i bez covid testa.
https://ukchamberofshipping.com/latest/uk-chamber-shipping-lobbying-efforts-succeed-seafarers-gain-exemption-having-quarantine/?fbclid=IwAR0O-Xxq58U9ydohciVoIldyJnyRvWaJduAjwqw9MZKfd88pOuw2Bew054A




Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1131 on: 22/March/2021 »

Sto se tice Ceske,pa ok je to,ali sta ti na kraju ostane?! Zaradis 800 da bi dao 300 na stan i ajde 100 na racune ostalo ode na hranu i sta vec,, al dobro he da se premosti do broda ili sta vec,a dobijes i neke radne dozvole pa vrv mozes da palis dalje nesto.
Ukoliko radiš u Panasonicu i zaradiš 800 placas smestaj 80.
Nije idealno, a opet nije ni toliko loše rešenje dok se čeka povratak na brod. Mislim da oni daju i jedan obrok. Onaj ko ode tamo se verovatno neće obogatiti, ali će nekako uspeti da preživi.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1132 on: 22/March/2021 »
Tacno tako... bolje ista nego ovde zatvoren i cekas kad ce ti dozvoliti da se osisas :)

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1133 on: 22/March/2021 »
Mislis ako kompanije ne budu trazile vakcine, Ili ako previde nesto na vakcinisanim brodovima? U kojem smislu? U biti, u junu I cak julu nece bit dovoljno vakcinisanih ljudi gostiju da firme krenu plovit u ful kapacitetu. Sporo ovo s**** ide. Vjerujem da ce neki pokusat plovit a da ne traze vakcinu I u tom smislu kontam sta hoces da kazes. Sta mislis Rickenbacker druze? :D

Gledam danas kako senatorka aljaske pita ribu boginju CDCa sta je sa kruzevima, moze li dat neki tajm frejm - ma ono nidje veze, cini mi se da cdc boli k**** I ne razmisljaju o tome. je*ena situacija za sve nas.

Mislio sam na najgori slučaj u kome bi se ponovila situacija sa Diamond Princessa. Ako bi se to dogodilo odgovornost se ne bi vezivala za vakcine nego za kruz kompanije (što je potpuno u redu) i sve bi propalo u roku od odmah i to na duže vreme. Zato se nadam da je ovo dobro isplanirano i da nije u pitanju još jedan od onih poteza iz prošle godine kada su prodavali kruzeve a onda sve odlagali na neodređeno vreme.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1134 on: 22/March/2021 »
Postoji neka agencija u Srbiji koja se zove United Work and Travel, ne znam da li oni trenutno salju na Aljasku, proveri. Pitao sam preko koje agencije idu ti ljudi koje poznajem, cekam odgovor pa cu ti javiti.
Sto se novca tice, dosta se dobro zaradi na Aljasci a valjda agencija snosi sve troskove, dakle placen smestaj, hrana, viza, avio karte.
Na Aljasci je tezak posao, ali se za 3 meseca zaradi preko 10 hiljada. Neki ostaju i po 6 meseci.

Nešto humanije rešenje bi moglo da bude odlazak u Češku i rade u call centru. Ima neka varijanta preko agencije Manpower iz Beograda. Zaradi se nešto više od 1.000 evra mesečno, ali smestaj sam moraš da pronadjes i platiš. Plata zavisi od nivoa znanja engleskog jezika, može da bude i 1.200 evra. Tamo su stanovi 300 do 400 evra. Grad Brno, ukoliko me sećanje dobro služi. Dobiješ jednokratnu novčanu pomoć da se preselis. Ne mogu da se setim koji iznos je u pitanju.
Uslov je odlično poznavanje engleskog jezika. To je rad u call centru i pružanje tehničke podrške korisnicima.

Za one koji baš ne znaju tako dobro engleski jezik, nemaju EU pasos a i ne čeka im se još puno meseci do poziva na brod, možda mogu da rade u fabrici Panasonic u Češkoj. Zaradi se oko 800 evra mesečno. Soba se plaća 80 evra mesečno.

Isto tako, za fabriku Lego se možete prijaviti preko agencije Manpower iz Hrvatske, ali ne znam da li je EU pasos uslov.

Video sam da agencija Agava ovih dana traži ljude za Nemačku.

Oni koji imaju EU pasos lako mogu da odu u Nizozemsku. Postoji više agencija iz Hrvatske koje šalju tamo. Čini mi se da imaju dosta otvorenih oglasa za posao i u najvećem broju slučajeva je u pitanju rad u nekom skladištu, sortiranje robe, skeniranje robe itd. ali nije toliko fizički zahtevan posao.

Vakcinacija ide relativno dobro u Americi, UK i Izraelu, a dosta loše u EU i ostatku sveta. Čitao sam da Merkelova kaže da će možda oni nabaviti rusku vakcinu i pre nego što bude odobrena od strane EU.

Svaka cast!

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1135 on: 22/March/2021 »
Carnival je danas imao online sastanak sa nekim senior pozicijama i po recima mog druga koji je bio jedan od njih ne planiraju da pomeraju home portove van USA, ne znaju kad ce krenuti u USA ali vide svetlo na kraju tunela iako ne znaju nista.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Takodje su pomenuli da ko god moze primi vakcinu kuci jer oni za sada nemaju nacina da istu nabave :pad:
S obzirom na ove vesti i na onaj video iznad gde direktorka CDC-ja kao da je pala sa Marsa i ne zna nista ne verujem da ce ista biti u skorije vreme sto se moje kompanije tice.

Ne gine mi Ceska, Slovacka ili tako nesto koliko vidim :neee:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1136 on: 22/March/2021 »
Ne bih da sirim defetizam, ali je bolje naći neki posao od kojeg možete da živite dok čekate ponovni ukrcaj na brod. Ko zna kada će opet krenuti masovno da zovu crew, možda se to neće desiti u skorijoj buducnosti.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1137 on: 22/March/2021 »
Ne bih da sirim defetizam, ali je bolje naći neki posao od kojeg možete da živite dok čekate ponovni ukrcaj na brod. Ko zna kada će opet krenuti masovno da zovu crew, možda se to neće desiti u skorijoj buducnosti.

Nije to defetizam nego odličan savet.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1138 on: 22/March/2021 »
Ma znam, ustedela sam bila dovoljno da sam mogla fino da odmorim i da cekam ali izgleda da ce morati nesto da se nadje.
Situacija nigde nije sjajna, situacija je svuda losa. Nije idealno vreme za trazenje nekog bolje placenog posla ali sta da se radi, mora se.

Onaj video sa CDC direktorkom govori sve, cruise industrija im nije ni u malom mozgu.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1139 on: 22/March/2021 »