Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227400 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1155 on: 25/March/2021 »
Zasto se Arisoni, koji su vlasnici Carnival-a, ne isprse i nabave cjepivo za saw crew, pa milijarderi su a i izraelci porijeklom, tamo su se skoro svi u drzavi cjepili ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1156 on: 25/March/2021 »
Mislis da je samo to razlog zasto ne pomeraju port van USA? :hmm:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1157 on: 25/March/2021 »
Hocu da pitam, jer vam kompanije nesto pominju u vezi smanjivanja plata, duzine ugovora i izlasku u portove?

Za vas koji mislite da nece biti zaposljavanja. Ja mislim da hoce. Jer dosta evropljana nece da se vrati. A diversifikacija mora da se napravi.

Za one koji kazu da se nevracate na brod, razumem vas. I ne mislim da su mislili nista lose. Tako da ne mislim da su zasluzili komentare, ti si se snasao bas tebe briga. Samo su hteli da vam daju do znanja da potrazite druge poslove. Vise nije isplativo ici na brod.
A ako nemate skillove da radite negde drugde sem broda, onda imate veci problem nego povratak na brod.
Ovo je mesto gde se diskutuje o kruzerima, i mozete da ocekujwte dosta hype-a sto se tice toga, ali isto tako morate da pustite druge koji nisu vise u favor industrije da kazu sta misle.

________________________________________


Romantizovanje kruz industrije.


Rascistili smo sa tim da rad ne kruzeru nije pijenje koktela na plazi. Ali nisu svi prihvatili cinjenicu da je to strasno lose okruzenje sa strasno mnogo stresa, mobinga, eksplatacije i nepravde.

Krenuci od intervjua. Intervju nije isti za vas i za filipince. Zato se mnogo vas cudi kako su oni dobili posao. Imate vise nego dovoljno o tome, ako niste nasli, onda niste dovoljno listali forum ili mozda bili na brodu.
Da razjasnimo neke stvari, rad na brodu je uvek to bio. Ali pre ste na brodu mogli i da zaradite 6000 kao ass konobar, tako da ste pravili kompromis. Ziveli ste bukvalno u limenoj kutiji ili ti kabini, bili ste u potcinjenoj poziciji , bili ste eksplatisani, jeli ste odvratnu hranu. Ali ste zaradili nesto. Sumnjam da bi se starije generacije vracale na brod za novac koji kruz industrija sada nudi. a posebno ne u ovakvim uslovima.

Posebno Srbima je nezgodno, jer  ne mogu da dobiju poslove u zapadnim zamljama a da ne prolaze svu administraciju, koje kompanije uopste nece da obavljaju. Tako da Srbi rezortiraju idalje na kruzere. Jos na to na royal koji je velika kompanija ne zaposljava Srbe.

Te price da kruz industrija nema novaca. Da kruz kompanije nemaju novaca, mi ih danas ne bi smo zvali korporacijama. I oni ne bi imali vise bilionske brodove u floti. To sto je posada prihvatala da radi za manje novaca, o tome sada pricamo.

Vracati se ne brod uslovljen primanjem neispitane vakcine, pod strozijim pravilima i manjim pravima, da bi direktor ncl-a sam sebi opet napisao cek od 20 000 000 dolara ili da bi royal napravio jos jedan brod je neprihvatljivo. Ali budite sigurni da ce vam biti prodata prica da kompanija nema novaca.
Na ne pricamo o onim kompanijama koje nece ni kartu da vam plate.

Znate nemaju ni novoljno novaca da vam daju neku pristojnu hranu. Ali zato royal pravi novi HQ.

Sve ide da kruz industrija hoce da ubije dve muve jednim udarcem. Da hoce da nastave da posluju i da hoce da smanje plate, i to nazovu new normal, koji ce da ostane onog trenutka kada ga vi budete prihvatili. Vama ce naravno da prodaju pricu da gosti manje placaju ili su cene nize. Onda ce da prodje dosta vremena i to ce ostati tako. Vi ce te raditi za manje pare.

Isto tako mislim da bi nam bila potrebna tema Post pandemic, u kojoj bi smo pisali sta se u kojoj kompaniji promenilo od prodedura zaposljavanja pa do daljnjeg.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1158 on: 25/March/2021 »
Zasto se Arisoni, koji su vlasnici Carnival-a, ne isprse i nabave cjepivo za saw crew, pa milijarderi su a i izraelci porijeklom, tamo su se skoro svi u drzavi cjepili ...  +U+

Mislis da ce royal vakcinisat crew? Ja mislim da je to jedini nacin da napune brodove koje su najavili do sad. Pet komada

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1159 on: 25/March/2021 »
Pa oni su najavili da svi moraju da budu vakcinisani, morace da nabave vakcine. -()-
Uzece sav crew koji je vakcinisan verovatno prvo a ostale ce oni :???:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1160 on: 25/March/2021 »
Bilo bi super kad bi ncl uzeli biljeske od njih

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1161 on: 25/March/2021 »
Od 80-ih godina proslog stoljeca, kad su 20godisnjaci bezali iz Jugoslavije na kruzere, da bi zaradjivali $6.000 mjesecno, bez ikakvog drugog znanja osim engleskog, situcija oko ovog zivotnog stila se konstantno i nepovratno strmoglavljuje.
Industrija se do pojave korone eksponencijalno sirila. Trenutno stagnira. A kad se ponovo pocne razvijati, standard posade ce se nastaviti strmoglavljati. Jer sve je vise ljudi koji u spremni raditi za sve manje novca.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1162 on: 25/March/2021 »
Ja sam licno jedan od tih koji bi se po svaku cijenu vratili. To je zato sto se I situacija u BiH strmoglavljuje I to ocito I brzo. Ja sam u ovih skoro godinu dana radio po mjesec dana na dvije televizije lokalne ko montazer I bukvalno radio za istu platu koju sam ostavio 2015e prije nego sam otiso na brod. Zivot je skuplji nego prije pet godina... Nemam vise ni zivce za ove bezobrazne firme nase koje ti dusu piju za jadne pare I tretiraju te ko da ti milostinju daju.. plate koje kasne.
Bio sam I na nekim razgovorima za av techa u Dubaiu I austriji. To su smijesne pare I kad izracunam sve skontam da nema sanse da zaradim ko na brodu + ja obozavam svoj poso I nacin zivota na brodu, a ne mogu vise neke inate I ideale antikorporacijske I antikapitalisticke tjerat. Jest surov, ali je mila majka u odnosu na ovaj divlji bosanski.
Ne vjerujem da ce nama plate rezat, a I da smanje do neke granice, opet su to iste pare za koje bi u becu moro i stan placat

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1163 on: 25/March/2021 »
Ja sam licno jedan od tih koji bi se po svaku cijenu vratili. To je zato sto se I situacija u BiH strmoglavljuje I to ocito I brzo. Ja sam u ovih skoro godinu dana radio po mjesec dana na dvije televizije lokalne ko montazer I bukvalno radio za istu platu koju sam ostavio 2015e prije nego sam otiso na brod. Zivot je skuplji nego prije pet godina... Nemam vise ni zivce za ove bezobrazne firme nase koje ti dusu piju za jadne pare I tretiraju te ko da ti milostinju daju.. plate koje kasne.
Bio sam I na nekim razgovorima za av techa u Dubaiu I austriji. To su smijesne pare I kad izracunam sve skontam da nema sanse da zaradim ko na brodu + ja obozavam svoj poso I nacin zivota na brodu, a ne mogu vise neke inate I ideale antikorporacijske I antikapitalisticke tjerat. Jest surov, ali je mila majka u odnosu na ovaj divlji bosanski.
Ne vjerujem da ce nama plate rezat, a I da smanje do neke granice, opet su to iste pare za koje bi u becu moro i stan placat

Jbg ja mislim da je najveci problem izmedju officer / staff / crew. I vecina ljudi koja prica lose i razorarana je u kruzere je sa Crew pozicija. (naravno izuzetaka ima svuda..)
Cuo sam par njih i na Staff pozicijama da se zale, al to je skoro nista naspram crew pozicija.
Znam nasih konobara, jeste ljudi zarade preko 4k, 6k, mesecno, al rade 10 do 12 sati dnevno. Skoro ni jedan port nemogu da izadju, ebe ih Usps, ovaj/onaj, i jos im klopa u crew messu nije najboja. (mada moram da kazem da se pocela malo popravljati, bar kod nas..) A o onima koi dele sobu sa jos 5 osoba da i nepricam. I kako onda da se ne zale.
Nasuprot mojoj poziciji (kao stage crew), gde ni nesmem da kazem kolko tacno radimo, plus 98% portova nam je free do nekih sat, sat ipo pre isplovljavanja.
Plata jeste manja, zavisi od kompanije, AL je i dalje veca nego sto iko na balkanu moze da ponudi za stage crew poziciju. (zadnji put kad sam radio koncert, dnevnica je bila 25 evra po danu za 2 dana posla, i onda nista do sledeceg koncerta, koi moze da bude mozda tek za mesec dana. A o isplacivanju toga da ni nepricamo, dok na brodu radio ti pola sata ili 10 sati, Prvog te ceka plata..)

Ko i ti, ja jedva cekam da se vratim, i vracacu se sigurno sledecih 5 ako ne i 10 godina.
Radim u pozoristu, na rasveti, sto obozavam i nedodje mi kao posao.
Da mi pare netrebaju, i dalje bi to radio. (al jbg bez para se ne moze!)
Pocevsi od stage crew-a, gde sam delio kabinu sa jos jednom osobom, do sad gde sam "Officer" i nedelim vise. Mogu da kazem da razlike ima, i neko ko je doso na Officer poziciju odma iz prve, niti vidi razliku niti je shvata. Takva razlika postoji i izmedju crew i staff pozicija.


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1164 on: 26/March/2021 »
Da li je neko dobio večeras email od NCL?
Employment Power ce uskoro kontaktirati crew iz Croatia and Serbia
Tako kazu u emailu.

Postoji ogromna razlika izmedju crew i staff pozicija.
Na NCL na malim brodovima delis kabinu sa puno ljudi, nekada nema tople a nekada nema hladne vode sto je radimo slucaj na Dawn, radis jako puno. A te basnoslovne sume koje spominjes zarade mozda konobari koji su jako dugo na brodu u speciality restaurants. Postoje ljudi iz Srbije i Bosne koji su hotel utility ili restaurant steward i zarade 800 dolara mesečno.

Ja sam bio sobar i mislim da je to jedna od najtežih pozicija. Nakon broda i pozicije sobara više mi ništa teško ne pada. Ne biste verovali koliko posao sobara može da bude stresan. Inace, pre toga, sada već davne 2015. godine sam bio jednu sezonu na recnim brodovima na poziciji peraca sudova i sada ne bih da trošim vreme ovde da pišem koliko je ta pozicija teška.

Na kopnu je puno lakše i puno dosadnije. Valjda na jesen više neće biti lockdowna pa ćemo ipak lakše izabrati gde želimo da radimo.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1165 on: 26/March/2021 »
Da li je neko dobio večeras email od NCL?
Employment Power ce uskoro kontaktirati crew iz Croatia and Serbia
Tako kazu u emailu.

Jel mislis da ce EP da kontaktira ljude koji su tek prosli intervju/novi kandidati ili nesto drugo?
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1166 on: 26/March/2021 »
Jel mislis da ce EP da kontaktira ljude koji su tek prosli intervju/novi kandidati ili nesto drugo?
Kontaktirace već postojeći crew. Ja sam radio na NCL i dobio sam taj email od njih u kojem kažu da će nas agencija EP kontaktirati uskoro i pružiti pomoć oko dokumenata.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1167 on: 26/March/2021 »
Svasta  :hmm:
 Mislim to je super ali prvi put cujem za to kod nas, sa agencijom prodjes intervju i maltene to je to, ne vidis ih vise nikad.
Znam da u Indiji, Indoneziji i na Filipinima agencija to uvek radi za njih. Cudno mi je to ali super.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1168 on: 26/March/2021 »
Ja sam dobio taj email isti I mene bi kouzon trebali kontaktirat, a nisam apliciro preko agencije nikad. Ja sam poso dobio preko ncl sajta

Cek dis aut:

https://youtu.be/qI76QmqDCeY

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1169 on: 26/March/2021 »
zadnji put kad sam radio koncert, dnevnica je bila 25 evra po danu za 2 dana posla, i onda nista do sledeceg koncerta, koi moze da bude mozda tek za mesec dana.

Znam ja buraz sta je event produkcija I koja je to lomljava. Ja sam isto puno koncerata radio kad sam mladji bio. Tad sam ja to volio puno :)

a nekada nema hladne vode

  :rofl: