Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227538 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1170 on: 26/March/2021 »
Da li je moguce da vi pricate o eksploataciji radnika uprkos tome da zivite na balkanu... Svuda je isto, ali je ovde to za mizernu platu... Pa ako.cu vec da robujem dok ne steknem uslove za nesto svoje, neka to bude u uredjenijem sistemu i  vise novca sa mogucnoscu za napredak... Ja sam imao srece da na prvom ugovoru kao bar utility odem na karibe i royal klasu, zaradio  4x vise od.ocekivanog ali bih isto tako i sada otisao za 1000$ samo da ne gledam ovo izrabljivanje za 300 400eu i puko prezivljavanje velike vecine... Iskreno ja jedva čekam da krenu brodovi opet ali isto tako od juna radim, letnju sezonu cu verovatno raditi na moru ukoliko koronica dozvoli pa jednog dana opet na okean...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1171 on: 26/March/2021 »
Da li je moguce da vi pricate o eksploataciji radnika uprkos tome da zivite na balkanu... Svuda je isto, ali je ovde to za mizernu platu... Pa ako.cu vec da robujem dok ne steknem uslove za nesto svoje, neka to bude u uredjenijem sistemu i  vise novca sa mogucnoscu za napredak... Ja sam imao srece da na prvom ugovoru kao bar utility odem na karibe i royal klasu, zaradio  4x vise od.ocekivanog ali bih isto tako i sada otisao za 1000$ samo da ne gledam ovo izrabljivanje za 300 400eu i puko prezivljavanje velike vecine... Iskreno ja jedva čekam da krenu brodovi opet ali isto tako od juna radim, letnju sezonu cu verovatno raditi na moru ukoliko koronica dozvoli pa jednog dana opet na okean...

Tacno tako.

Ja nesto kontam da ce grcka bit dosta otvorena za turizam ovo ljeto, pa bi moglo bit posla za raju u ugostiteljstvu. Ovaj Royal ceo kaze da ce njima bit to dosta bitna destinacija

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1172 on: 26/March/2021 »
treba krene Cunard na leto, Ali samoo jedan brod i to oko Engleske samo. Bar nesto...

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1173 on: 26/March/2021 »
Ja sam slao CV za Hrvatsku i Crnu Goru... Hrvati nude neke uslove ali nista konkretno (mozda cete nam trebati, plata je otprilike od toliko do toliko)... Prihvatio CG pa verovatno od maja dole, ako ne bude 16ti talas korone... Najpriblizniji sistem brodu, smestaj, service charge za konobare itd... Drugari iz Usa pricaju kako se najavljuje otvaranje svega za Dan nezavisnosti i "kraj" pandemije pa ima neke nade 😁

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1174 on: 26/March/2021 »
Da i mi smo dobili mail sinoc od Carnivala i rekli su da nece pomerati portove van USA i da se nadaju da ce kruzevi krenuti na leto iz USA portova -()-
Takodje non stop napominju da se jos ne zna da li ce vakcina biti obavezna ali da ko ima mogucnost vakcinu primi kuci -()-

Sto se tice ovoga da ce vas kontaktirati agencija to je izgleda samo za NCL.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1175 on: 26/March/2021 »
Takodje non stop napominju da se jos ne zna da li ce vakcina biti obavezna ali da ko ima mogucnost vakcinu primi kuci -()-


Ovo i Princess prica vec mesecima unazad... valjda zele da na fin nacin nam stave do znanja da moramo da se pelcujemo i da ce pelcovani imati prednost, mada pitam se kako ce imati prednost kada jedine zemlje,da ja znam, da svako moze da se pelcuje kad hoce su Srbija i Chile.

U razgovoru sam sa nekoliko kolega iz razlicitih zemalja,ovi u UK tek od leta ce moci ono masovno da se vakcinisu, Argentina isto,Peru ni ne zna sta je vakcina, Brazil da ne pricamo... Po indoneziji samo najugrozeniji i doktori dobijaju, Filipinci nesto slicno....

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1176 on: 26/March/2021 »
Oni ce te vakcinisat, eto kako

Ja sam nedavno imo smrtni slucaj u drustvu. Mlada cura 32 godine. Njena mama par dana prije nje. Ti kad kazes "prehlada", "pelcovanje" I  "krpa", zvucis ko oni americki redneksi. Ja ne znam sta to tolko citas vise.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1177 on: 26/March/2021 »
Oni ce te vakcinisat, eto kako

Ja sam nedavno imo jedan smrtni slucaj u drustvu. Mlada cura 32 godine. Njena mama par dana prije nje.

pa krpa jeste,i jeste pelcovanje :) a i jeste prehlada.... da se ne vracamo unazad ko zna koliko stranica i rasprava, svako ko hoce neka veruje u ove budalastine i zatvaranja i mere i slicno... Masku nosim kad udjem u prevoz tih 10 minuta i u prodavnici i to je to. A to sto je ona umrla sa 32 godine, jel ima dokaz i obdukcija da je umrla od korone kao i ostalih milion ljudi u svetu?

Samo da kazem,danas evo procitao da je Kesic onaj voditelj koji se javno hvalio kako je primio vakcine i kako mogu da mu se sagnu svi koji su protiv vakcina, upravo je juce oboleo od Korone  :) toliko

Ti kad kazes "prehlada", "pelcovanje" I  "krpa", zvucis ko oni americki redneksi. Ja ne znam sta to tolko citas vise.

danas odnosno u zadnjih godinu dana, svi koji su probudjeni i normalni, i koji drugacije misle u svemu (nebitno to da li je prehlada, hrana, zene, stavovi) se nazivaju antivakseri, seljaci,i***ti, neobrazovani i slicno :)

lep pozdrrav <3

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1178 on: 26/March/2021 »
Psp, ti si jedan od onih slijepih ispred ociju I sto zivi u glavi svojoj. Formiras misljenje (ustvari pokupis ga I mislis da je tvoje) I onda tvrdoglavo branis I ne prihvatas nista vise, glava celicna s vana, nesto uvjeravas ljude u nebuloze koje su u stvari smijesne da ti kazem iskreno.
Imas virus, imas testove na virus, imas sve te biologe, virusologe I epidemiologe I pi*de materine, ne znam koji vise dokaz hoces ti, a da ga mozes razumjet. Jel mislis da je moguce da su se svi urotili protiv tebe I stavljaju prehladjene ljude na respiratore masovno. Fakat ne znam vise sta da ti kazem. Pokusavam ignorisat sve to ako pogledas zadnjih X postova, ali ste bukvalno vi ti koji namecu temu nicim izazvani I zovu sve ljude ovcama koje ne misle glavama.
Imas ljudi koji su imuni na neke lijekove, isto ko sto ih ima imunih na neke bolesti, imas I alergicnih ljudi na lijekove. Zato ti se prica o postotcima efikasnosti vakcina I lijekova uopste.
Ne zovem te ja i***tom, ali ocito je da ti nas smatras i***tima. Ne znam kolko si obrazovan I ne zovem te ni tako, al je cinjenica da imas na svojoj strani uglavnom babe sa osam razreda osnovne. Antivakserom te zovem, jer si ocito protiv vakcine. Ja bi reko da si ti I neka kombinacija google doktora I youtube istrazivaca.

Necu vise pricat o ovome. Samo o brodu I ako se vakcina tice odlaska na brod

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1179 on: 26/March/2021 »


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1181 on: 26/March/2021 »
http://crew-center.com/crew-members-embark-diamond-princess-manila

  :hmm:
To je minimum manning crew koji menja ljude koji su trenutno na brodu. I nisu svi sa Princessa. Sa Diamond Princess idu u Singapur gde se ukrcavaju na nekoliko brodova iz Carnival Corporation( Costa, Carnival, Princess, P&O...)



Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1182 on: 26/March/2021 »
Aha, hvala. I kaze samo oko 100 ljudi. Mogo sam I pretpostavit

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1183 on: 26/March/2021 »
Pominjali smo poznatog satiričara Zorana Kesica koji se vakcinisao.
Na žalost, jeste bolestan, ne, nije u pitanju Covid19.
Napisao je na Facebooku da ima puno antitela, da je negativan na Covid19 i ima nekih sasvim drugih problema, da ne ulazim u detalje jer zaista nije potrebno.

Moja sestra se vakcinisala Astra Zenekom, tetka je dobila vakcinu Pfizer, tetkin prijatelj isto Pfizer, nemaju negativnih reakcija. Prema mom misljenju samo nas vakcina moze spasiti da se konacno stekne toliko često pominjani imunitet krda i da se sve ovo završi te da počnemo opet normalno da živimo.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1184 on: 26/March/2021 »
@CEO
80s je bila jos i veca zarada.

Znam price kada su starije generacije dolazile i tada su se pare dobijale u kesu. Tako je bilo do sredine 2000s na nekim brodovima. Bio problem kako uneti pare u zemlju. Drzava ko drzava htela da vas zakine za pare.

Tada nije bilo interneta. Ni kompjutera nije bilo, kakav internet. Kada isplovite, isplovili ste. Nemate kontakta sa HQ-om dok se ne vratite. Pa su se onda ovi iz HQ embarkovali u homeport-u pre svakog kruza da se razmene papiri i ispotpisuje sta treba. Nije kao sada, da banu kad se sete.
Al je za to bilo potrebno  hrabrosti, da krenete i da se sa porodicom ne cuje te i ne znate sta se desava kod kuce.