Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 226421 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #15 on: 18/March/2020 »
Kanada je uvela restrikcije na turistička krstarenja najmanje do jula.
Iz ovog razloga Carnival Spirit šalje radnike kućama i "stavlja katanac" na neodređeno vreme.

Radnici će dobiti platu za 30 dana (ili za preostale dane ako bi im se ugovor redovno završio pre isteka tih 30 dana).

Da li je ovo samo uvod u ono što čeka većinu crew membera uskoro?
Koliko je realno da se krstarenja obnove za narednih par nedelja koliko je prvobitna najava obustave rada?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #16 on: 18/March/2020 »
Ja treba da se ukrcam početkom maja i nisam siguran koliko je to izgledno da će se desiti. Cela severna hemisfera je blokirana, pogotovo Evropa i USA.

Otkazuju se sve sportske manifestacije, avio letovi i sve drugo.

Nadam se da ovakvo stanje neće dugo da potraje.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #17 on: 18/March/2020 »
Koliko je realno da se krstarenja obnove za narednih par nedelja koliko je prvobitna najava obustave rada?

Ne bih rekao da je realno, ali se nadam da ce barem u nekoj meri poceti da plove.. inace, lose nam se pise.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline AleksandarBgg

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
  • Country: Србија
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #18 on: 18/March/2020 »
Zato je Princess pametno to uradio i stavio sve do 10og Maja na cekanje. Sto je i realno, april definitivno nije realan..Maj, eventualno pocetak Juna je mnogo realnije..nazalost

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #19 on: 19/March/2020 »
Narode, ja nam svima zelim da uspemo da prebrodimo ovo.
Nadam se da ce Vlada SAD izbaviti kompanije iz ove krize bez presedana, koja bez imalo preuvelicavanja moze potpuno zaustaviti ovu industriju.
U ovom momentu je vec sigurno da ce se plate smanjiti, meni je sada samo bitno da industrija opstane.
NCL, Royal i Carnival su ubedljivo najveci gubitasi, a kriza mozda jos nije ni pocela. NCL je do sada vec usao u pozajmicu od preko $1.5mld, niko ne zna sta ce biti a najvise ne znaju sta ce biti sa javnim mnjenjem nakon sto se sve ovo zavrsi, kako vratiti turiste u ovu industriju? Deo mene misli da ce sve biti u redu, malo krize i to je to, ali deo mene takodje smatra da smo svi u ozbiljnom problemu i ozbiljno ugrozeni. Teska vremena dolaze, ko se vratio sa ugovora nek maksimalno cuva novac.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #20 on: 19/March/2020 »
Norwegian će od 30.03. da smanji plate za 20% i prelazi na 4 Day Work week. Tako će biti do sredine juna.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #21 on: 19/March/2020 »
To zvuči kao nešto za main office. Na brodu, kao što svi znamo, radi se svakog dana.
Takođe, kod ovakvih informacija, bilo bi dobro navesti izvor, jer sam na primer baš ovu vest video u nekom click-bait članku koji nikakvu vrednost ni verodostojnost nema nego samo sadrži linkove ka drugim click-bait sajtovima.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #22 on: 19/March/2020 »
Sto se gccl kompanije tice posada ostaje na brodu do daljnjeg a novih ukrcaja takodje nema.

Virus ce defitinitvno da poremeti kruz industriju i te kako ali daleko od toga da ce da je ubije a da kompanije odu u bankrot.
Why Always Me?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #23 on: 19/March/2020 »
Sto se gccl kompanije tice posada ostaje na brodu do daljnjeg

Nemoj biti toliko siguran u to. Ako industrija ne dobije pomoc, a moguce je obzirom da ne placaju porez u US, posada leti kuci, sto se vec dogadja filipincima po rijecnim brodovima u Evropi. To sam cuo od kapetana koji radi u Njemackoj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #24 on: 19/March/2020 »
velika vecina ide kuci. naravno da mora ostat neki broj ljudi da odrzava sve ovo da ne propadne. vjerovatno vecina enginea, ja nesto kontam da mora bit i hauskipera i npr ovih karpentera i picki materni iz deka, nemam pojma.. al sigurno znam da ostaje nekih 3-5 entertainment tekova u zavisnosti od velicine dabro

ne znam kako ce ovo utjecat na industriju cijelu, nece dobro. sta mislite jel ima neke sanse da ce firme u neka doba pocet rezat plate za nas, obicne smrtnike? ja tek poceo skupljat pare :( volio bi da sam prije...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #25 on: 19/March/2020 »
Ako je pitanje šta mislimo, evo ja mislim da neće.


Za tipping pozicije ionako kompanije praktično ni ne daju platu, nego se to gostima naplaćuje.

Da li će biti gostiju, mislim da hoće. Možda samo inicijalni kruzevi budu slabije popunjeni, zavisno od toga koliko unapred putnici budu znali da se krstarenja obnavljaju i za koliko budu mogli da se izorganizuju za put i slično. Ali kapaciteti će ubrzo biti popunjeni... po mom laičkom mišljenju. S jedne strane tu su putnici koji i dalje drže svoje rezervacije i čekaju da sve ovo prođe, sa druge su tu oni kojima su kruzevi otkazani i dobili su brdo beneficija i kredita samo da se vrate.

Za non-tipping, tu je dosta technical-a, esencijalnih pozicija u ovom ili onom departmentu, sitniš je to da kompanija na tim platama štedi, a da zauzvrat dobije depresivne nemotivisane radnike koji ugrožavaju operaciju... ili daju otkaz.

Štedeće se na kapitalnim investicijama... do "malopre" su se brodovi samo štancovali, gradilo se, pravilo, trošilo se na ovo, na ono, razne velike kompanije imaju svoja ostrva ili luke, zakupljene na kojima se razvijala infrastruktura, lučki terminali su se gradili... ma svašta. Tu su velike pare odlazile, tu će se verovatno pritegnuti kaiš. Radnici su sitne stavke, ionako smo realno slabo plaćeni u odnosu na tržišta gde kompanije imaju svoja sedišta... to što se nama čini da je to neka relativno dobra plata je zato što smo jeftina radna snaga iz zaostalih delova sveta.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #26 on: 19/March/2020 »
Štedeće se na kapitalnim investicijama... do "malopre" su se brodovi samo štancovali, gradilo se, pravilo, trošilo se na ovo, na ono, razne velike kompanije imaju svoja ostrva ili luke, zakupljene na kojima se razvijala infrastruktura, lučki terminali su se gradili... ma svašta. Tu su velike pare odlazile, tu će se verovatno pritegnuti kaiš.

vjerovatno si u pravu. to ima smisla

Offline Zgsleeper

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #27 on: 19/March/2020 »
Evo sad sam gledao govor Trumpa i kaze da mu je Mickey Arison rekao kako daje sve nase brodove na raspolaganje for medical purposes, nije definirano sta bi to znacilo, drugo ma direktno pitanje novinara je odgovorio da ce Amerika pomoc avio kompanijama i Cruise industriji...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #28 on: 19/March/2020 »
Izvor: CNN

Trump says Carnival Cruise will provide ships for medical use

President Trump announced Thursday that he spoke with Carnival Cruise chairman Micky Arison, who has said he will make some ships from his fleet available to complement the work of US Navy hospital ships.

“This morning, I spoke with Micky Arison of Carnival Cruise Lines and he’s going to make ships available. So in addition to the big medical ships that you have coming, if we need ships with lots of rooms, they’ll be docked at New York and Los Angeles and San Francisco, different places,” he said.




EDIT:
Zvanična informacija distribuirana malopre unutar Carnival-a:


MIAMI, March 19, 2020 /PRNewswire/ -- Carnival Corporation & plc (NYSE/LSE: CCL; NYSE: CUK), the world's largest leisure travel company, today announced that select cruise ships from the company's global cruise line brands, including Carnival Cruise Line, Holland America Line, Princess Cruises and P&O Cruises Australia, will be made available to communities for use as temporary hospitals to help address the escalating impacts of the COVID-19 pandemic on healthcare systems around the world.

With the continued spread of COVID-19 expected to exert added pressure on land-based healthcare facilities, including a possible shortage of hospital beds, Carnival Corporation and its brands are calling on governments and health authorities to consider using cruise ships as temporary healthcare facilities to treat non-COVID-19 patients, freeing up additional space and expanding capacity in land-based hospitals to treat cases of COVID-19. As part of the offer, interested parties will be asked to cover only the essential costs of the ship's operations while in port.

If needed, cruise ships are capable of being quickly provisioned to serve as hospitals with up to 1,000 hospital rooms that can treat patients suffering from less critical, non-COVID-19 conditions. These temporary cruise ship hospital rooms can be quickly converted to install and connect remote patient monitoring devices over the ship's high-speed network – providing cardiac, respiratory, oxygen saturation and video monitoring capabilities. The rooms also have bathroom facilities, private balconies with access to sun and fresh air, as well as isolation capabilities, as needed.

Additionally, cruise ships being used as temporary hospital facilities to treat non-COVID-19 patients would have the ability to provide up to seven intensive care units (ICUs) in the ship's medical center equipped with central cardiac monitoring, ventilators and other key medical devices and capabilities. Similar to land-based health facilities, cruise ships can also house multiple medical functions in disparate locations by using different decks on the ship to separate each required medical area.

The temporary hospital cruise ships would be berthed at a pier near the community in need and operated by the ship's crew, with all maritime operations, food and beverage, and cleaning services provided by crew members on the ship. Medical services would be provided by the government entity or hospital responsible for fighting the spread of COVID-19 within that community.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #29 on: 19/March/2020 »
Rekao sam da ce igrati na tu kartu, dobice pare od Trumpa za sidrenje u lukama, znaci za nista. Trump ovo radi zbog toga da moze racunati na Carnival-ovu flotu u buducnosti, za nedaj boze. Isto vazi i za ostale kompanije. Kruzeri su fantastican strateski resurs, mogu dislocirati i zbrinuti ogroman broj ljudi, te pri tome jos i smanjiti pritisak na vlastitu infrastrukturu. FEMA bi trebala imati bar 10 kruzera, kada treba npr. skloniti ljude pred pozarom ili uraganom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)