Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227886 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1500 on: 10/May/2021 »
Carnival:

-If you are a smoker, we encourage you to quit. If you must smoke, you may do soon the cabin balcony on. Smoking on your balcony is only allowed while you are in quarantine.

Svaka cast, ostvarenje svih snova. Pusis na terasi i gledas na pucinu, san snova. Svaka cast za CCL, nadam se da ce ostali takodje primeniti ovo.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1501 on: 10/May/2021 »
Ja se nadam da ce ambasada u je****j bosni pocet vize obradjivat

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1502 on: 10/May/2021 »
Carnival:

-If you are a smoker, we encourage you to quit. If you must smoke, you may do soon the cabin balcony on. Smoking on your balcony is only allowed while you are in quarantine.

Svaka cast, ostvarenje svih snova. Pusis na terasi i gledas na pucinu, san snova. Svaka cast za CCL, nadam se da ce ostali takodje primeniti ovo.
Ha!, kad smo bili karantisani prosle godine na QV, pusenje je bilo dozvoljeno na balkonima, a ko je bio u sobi bez balkona, U WC-u. hahaha
Pusaci su bili jako jako sretni. Dok im nije ponestalo cigara. :D (al dobro i to su resili, s dostavom na sobnu adresu.)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1503 on: 10/May/2021 »
Carnival:

-If you are a smoker, we encourage you to quit. If you must smoke, you may do soon the cabin balcony on. Smoking on your balcony is only allowed while you are in quarantine.

Svaka cast, ostvarenje svih snova. Pusis na terasi i gledas na pucinu, san snova. Svaka cast za CCL, nadam se da ce ostali takodje primeniti ovo.

u karantinu na Coralu na kom sam proveo skoro mesec dana zakljucan u sobu, bilo je dozvoljeno onima koji puse da puse na balkonu. kad ponestane Cigareta mogli su da zovu Recepciju i da poruce cigarete,naravno plate preko LAMINEXa (brodski ID)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1504 on: 11/May/2021 »

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1505 on: 12/May/2021 »
U prevodu, Carnival najavljuje moguci restart za DVA mjeseca sa TRI broda, ako ne bude iznenadjenja i ako im to vlasti dozvole.
Do kraja maja se moze otkazati uz full refund, sto nista ne znaci o nicemu.
Al ajde, biljezimo ovo kao mogucu pozitivnu vijest, uz pridrzavanje prava da se poslije proglasi totalno katastrofalnom vijescu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1506 on: 12/May/2021 »
Mozda 70 : 30%. Cini mi se da oni totalno zavise od ove presude, a nekako i kontam da su u najnezavidnijoj poziciji. Najcudniji su pristup uzeli ovom cijelom restartu, ustvari mogucnosti restarta. Ko za slamcicu da se fataju. Nema kruzanja izvan us nikako, a jesu li ono najavili da nece trazit vakcine od gostiju. Ne znam jel im to diktira klijentela I sto su oni "american company", Ili oni znaju neke stvari, al najvjerovatnije je da ja nagadjam I nemam blage veze o ovom svemu :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1507 on: 12/May/2021 »
Ne znam jel im to diktira klijentela I sto su oni "american company", Ili oni znaju neke stvari, al najvjerovatnije je da ja nagadjam I nemam blage veze o ovom svemu :D

ja sam uvek stava da SVI ONI znaju UVEK nesto sto mi ne znamo, jer ipak oni vode biznis i imaju tolike novce . Sto se tice one slike koju sam postavio, i ima logike: neces sigurno krenuti sa full fleet u jednom danu! i 3 broda da krenu u julu je bolje nego nijedan! Tako da ne razumem ove neke po forumima stranim i Facebook-u gde se stvara "panika" zato sto CCL ili ko god salje 3 broda umesto 20! uglavnom 98% tih komentara nije nikada izaslo iz svoje sobe kad dodju na kruz ili nemaju pojma kako brodovi i sva logistika funkcionise....

Kao i za NCL, kazu: idemo sa Floride ako se ukaz DeSantisa bude odnosio i na brodove da ne treba vakcine! Alo druze, ako on kaze da ne treba,a ti kao kompanija trazis od svojih ne razumem u cemu je problem da taj putnik ponese dokaz o vakcini sa sobom ili posalje kompaniji prilikom bukiranja kruza, samim tim je vec u sistemu da je vakcinisan i cao zdravo! ko nece da se vakcinise ili ne sme zbog alergija i slicno,ok , neces moci na kruz ili ces moci ali moras da se testiras svaki dan ili na pocetku i kraju kruza i neces moci neke aktivnosti da radis ,potpises to i cao!

A u krajnjem slucaju, kruz kompanije su privatno vlasnistvo i same mogu da odredjuju pravila koja njima odgovaraju u svrhu biznisa (bar ja tako mislim)

Cini mi se da oni totalno zavise od ove presude, a nekako i kontam da su u najnezavidnijoj poziciji. Najcudniji su pristup uzeli ovom cijelom restartu, ustvari mogucnosti restarta. Ko za slamcicu da se fataju.

pa vrv im je Amerika glavna,jer ja nigde zaista nigde nisam video CCL brodove po Evropi ikad!

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1508 on: 12/May/2021 »
Glavna zarada je na Karibima, da, tj. na kruzevima koji kreću iz Severne Amerike, verovatno zato Carnival neće da rizikuje više od onog koliko mora. Verovatno su izračunali dobitak i gubitak i odlučili da prate ostale kompanije do neke mere (pojavljivanja u medijima, itd) ali da se ne zamlaćuju sa komplikovanijim stvarima kao što je prelazak u Evropu.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1509 on: 12/May/2021 »
Kazem vam, NCL su bukvalno najavili brodove u evropi koji su svakako I skedjulani prije dvije Ili tri godine da plove. Epic I Getaway mislim. Veliki brodovi. Isti je**** itinerary. Jade su samo "zrtvovali". Mali brod. Mislim promijenili, ne znam kolko je to zrtva... Znaju firme kolki komad kolaca mogu uzet u evropi koja je uvijek I bila costina I msceva za stoku. Ove luksuzne ne brojim. Svi oni imaju sta izgubit I zato ovako pazljivo idu. Nekako mi se rccl cini najmudatija firma u svemu ovome. Njima svima trebaju karibi, treba im Aljaska i trebaju im hom portovi u us...

To za desantisa I ncl: Problem je sto on uslovljava biznise koji operisu na floridi da ne smiju trazit potvrdu o vakcini od nikoga. Znaci, ne mozes ti trazit to iako si privatna firma...

@Psp: koji su to strani forumi? Daj link. Imam slobodnog vremena, ne radi se, ne plovi se, znas kako je :P

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1510 on: 12/May/2021 »

@Psp: koji su to strani forumi? Daj link. Imam slobodnog vremena, ne radi se, ne plovi se, znas kako je :P

CruiseCritic recimo : https://boards.cruisecritic.com/  skroluj malo dole pa imas mnogo tema
Ai ovi po YT sto prave klipove,njih 10 svi isti klip sve isti komentari

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1511 on: 12/May/2021 »
Hvala haveru

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1512 on: 12/May/2021 »
sluzimo narodu

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1513 on: 12/May/2021 »
ja sam uvek stava da SVI ONI znaju UVEK nesto sto mi ne znamo, jer ipak oni vode biznis i imaju tolike novce . Sto se tice one slike koju sam postavio, i ima logike: neces sigurno krenuti sa full fleet u jednom danu! i 3 broda da krenu u julu je bolje nego nijedan! Tako da ne razumem ove neke po forumima stranim i Facebook-u gde se stvara "panika" zato sto CCL ili ko god salje 3 broda umesto 20! uglavnom 98% tih komentara nije nikada izaslo iz svoje sobe kad dodju na kruz ili nemaju pojma kako brodovi i sva logistika funkcionise....
Znaju mnoge stvari i kriju.
Pa nije bas odjednom. To su sve oni nalozeni, koji su poverovali kada im je CCL rekao da ce do kraja godine podici celu flotu. Pa su poverovali u to.
Tako da to je to.

Tipicno za brodsku psihologiju. Vole da zive u iluzijama. Zato i jedva cekaju da se vrate na brod. I ne mogu da podnesu zivot na kopnu, jer ih podseca na to da su luzeri.
Zive tinejdzerskim stilom zivota, u zurkama, napijanju, sexu, i ne mogu nigde da se uklope, sem tamo. Dok mi malo stariji, ne trpimo to, ni stil zivota, ni nacin ponasanja.

A u krajnjem slucaju, kruz kompanije su privatno vlasnistvo i same mogu da odredjuju pravila koja njima odgovaraju u svrhu biznisa (bar ja tako mislim)
Eto ti koliko odredjuju. Sam si sebi odgovorio na pitanje.

pa vrv im je Amerika glavna,jer ja nigde zaista nigde nisam video CCL brodove po Evropi ikad!

Sem kada puste brod pa prvu sezonu odradi u Evropi. Posle je samo Amerika severna i juzna i Aus.
Ne zovu dzaba sami sebe Americkom kompanijom. Ali u istoj ne placaju porez. haha

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1514 on: 12/May/2021 »
https://www.youtube.com/watch?v=dmHM0mEWJds

Odlicne vesti,reklo bi se! sledeci korak je da se ukinu i na brodu

@Purser: pa da,upravu si ima logike