Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227802 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1560 on: 09/June/2021 »
5 dana ja njih uvjeravam da forum ne radi, a oni meni salju screenshotove i tvrde da radi.
Danas konacno priznali da imaju problema i da rade na otklanjanju. Sta ce bit, vidjecemo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1561 on: 09/June/2021 »
forum ne radi vec nekoliko dana, i to po ceo dan

Offline falentom

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1562 on: 09/June/2021 »
stigao ugovor, prvo karantena MSC Musica 15.6. Milion pravila , sve se daje na potpis.
Da li moze meni netko objasniti sto je special agreement koji dolazi zajedno s ugovorom i ITF (Independent trade union organization).
I jos pitanje, je li normalno da kompanija nudi platu u eurima, a agencija kasnije salje ugovor  u dolarima?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1563 on: 09/June/2021 »
I jos pitanje, je li normalno da kompanija nudi platu u eurima, a agencija kasnije salje ugovor  u dolarima?

Radi se o istoj cifri, prevedeno? Mislim, ista placa ali preracunato u dolare?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline falentom

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1564 on: 09/June/2021 »
ne, malo manja

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1565 on: 09/June/2021 »
Pitaj buraz u cemu je problem. To meni bas bezobrazno zvuci.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1566 on: 10/June/2021 »
Ne javlja nam se Princ vec dugo, koliko se sjecam na brodu je od decembra ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1567 on: 10/June/2021 »
Neka se niko neuvredi ,ali moje nekog vidjenje ovih sto su otisli pre par meseci ili koji idu sad uskoro ili kroz par meseci, jednostavno nece da govore nista! Na stranu sto mozda nemaju vremena,guzva, i mi smo tako isto "batalili" forum na neko vreeme kada smo na ugovoru i znam kako je ne krivim nikog. Ali ima dosta ljudi (bar ja koje znam),koji su sda na brodu i non stop su ONLINE i nece nista da kazu ,. kao da su osudjeni na smrt ako kazu neku informaciju kako je sad tamo,sta rade,kakva je klopa,sta se ocekuje da li se zna ista....  Na svako to pitanje odgovor je: NE ZNAM, ZURIM SAD CUJEMO SE!!!

Ma nemoj mi molim te,mislim se ja, to govoriti,kriju nesto ubedjen sam :D Ne kazem da Princ nesto krije i ne upirem prst u njega,ali samo kazem,neko moje vidjenje trenutne situacije! Jedini koji mi je rekao kako je trenutno stanje na jednom od brodova u Princessu je moj dobar drugar koji je vec skoro dva meseca na brodu, sam u svom departmentu gine,jer od maja 2020 nikog nije bilo na toj poziciji sve do sada (hotel store keeper iliti CAMBUSERO), pa mi je rekao u kakvom je raspadnutom stanju brod i sta se spreman...

Toliko

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1568 on: 10/June/2021 »
Evo mene. ;D
Jedan sam od retkih cruise ship crew membera u svetu koji su celu pandemiju regularno odradili, upravo drugi ugovor završavam za par nedelja.

Prošle godine sam snimio i podelio video praznog broda (https://youtu.be/BCm5O8O_WMU) koji je korišćen za repatrijaciju, a ove godine radim na novoizgrađenom brodu, ogromnoj megamodernoj grdosiji vrednoj milijardu i trista miliona dolara.

Nemam nešto specijalno da kažem, ovo toliko dugo traje da sam se navikao na prazan brod, duže spavanje, nenošenje uniforme, manjak ljudi u departmanu. Ali sve se menja, kompanija se priprema za povratak u biznis, sve više ljudi dolazi, sve više projekata se ubrzanim tempom realizuje. I meni je vreme da malo proluftiram glavu na odmoru, jer nije bilo nikakvih izlazaka sa broda svih ovih meseci.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1569 on: 10/June/2021 »
to majstore bravo!!! super! da sprema se sve krecu od jula, pocetkom jula tacnije neki. Bice super...

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1570 on: 10/June/2021 »
Neka se niko neuvredi ,ali moje nekog vidjenje ovih sto su otisli pre par meseci ili koji idu sad uskoro ili kroz par meseci, jednostavno nece da govore nista! Na stranu sto mozda nemaju vremena,guzva, i mi smo tako isto "batalili" forum na neko vreeme kada smo na ugovoru i znam kako je ne krivim nikog. Ali ima dosta ljudi (bar ja koje znam),koji su sda na brodu i non stop su ONLINE i nece nista da kazu ,. kao da su osudjeni na smrt ako kazu neku informaciju kako je sad tamo,sta rade,kakva je klopa,sta se ocekuje da li se zna ista....  Na svako to pitanje odgovor je: NE ZNAM, ZURIM SAD CUJEMO SE!!!

Ma nemoj mi molim te,mislim se ja, to govoriti,kriju nesto ubedjen sam :D Ne kazem da Princ nesto krije i ne upirem prst u njega,ali samo kazem,neko moje vidjenje trenutne situacije! Jedini koji mi je rekao kako je trenutno stanje na jednom od brodova u Princessu je moj dobar drugar koji je vec skoro dva meseca na brodu, sam u svom departmentu gine,jer od maja 2020 nikog nije bilo na toj poziciji sve do sada (hotel store keeper iliti CAMBUSERO), pa mi je rekao u kakvom je raspadnutom stanju brod i sta se spreman...

Toliko

Nznm dali nece, verujem da ima i toga, al mislim da je vise da ne smeju!
Ja sam pricao sa sefom iz HQ pre nekih nedelju dana. 99% stvari o cemu smo pricali ne smem ni da spomenem a kamoli pricam o tome. Zato sto je njegov posao na liniji ako se procuje. Verujem da je tako i po brodovima.

Ono sto znam od druga koi je na p&o, sam podelio predhodno u ovoj temi. Za sad jos nema izlaska s broda, ceka se britanija da popusti mere, sredinom ovog meseca. Al se sve zahuhtava polako posto p&o krece za 16 dana.

A sto i princ kaze, nema nista posebno da se kaze. Situacija je ko i na zemlji s distancom maskama itd. (bar kolko sam ja cuo od druga..)

Kolko sam video od par filipinaca sto su isli na QE, morali su u izolaciju u hotel na 7 dana pre nego li su ih pustili da odu na brod u izolaciju.
Dok toga za nas nebi bilo posto nismo crvena zemlja ko filipini..

Sto se tice ginjenja, da, narucito na pozicijama gde nije bilo nikoga da brine o tome. Ja strepim od toga sta ce me zateci u pozoristu kad se vratim. Al iz price, vratice nas na brod na vreme da stignemo sve spremiti i pripremiti sto je odlicno..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1571 on: 10/June/2021 »
Nema ljepseg osjecaja nego isploviti iz luke na najmodernijem i najnovijem kruzeru na prvo putovanje.
Sve neke digitalne novotarije.
Kad sam ja tako isplovio na Disney-evom drugom brodu, nisam znao ni sta je email, ali doslovno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1572 on: 10/June/2021 »
I ja sam dva puta otvorio brod. To je mac sa dvije ostrice. S jedne strane je super sto je sve novo I radi, s druge strane uvijek je neka novotarija koja I nije bas najsretnije rjesenje, bilo da krenu s novim softverom, Ili nekad je dovoljno da vendora promijenu, nekad je sistem skroz drugaciji, Ili dodaju jos neki k****, pa radis I to za iste pare... Ja sam skonto da je najbolje doc na brod u drugoj, Ili trecoj postavi. Sve radi, a ono uhodano sve... :)

Inace, nemam ni ja sta rec novo. Bio dobio Getaway, pa su me sad odgodili do ko zna kad.. nisu rekli. A ja nesto kontam mozda ubost drugu firmu, a do tad samo:

https://youtu.be/SdfrqK3l4k0

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1573 on: 10/June/2021 »
pa vidim da ce samo noviji i "moderniji" brodovi krenuti prvi. Eto Princess gura Majestic,Regal i Sky a to su noviji brodovi. NCL tkaodje,kaze mi drugar juce do 12 brodova ce NCL startovati do septembra. Bice tu dosta da se radi. Evo poznanica ide 19. Juna na Majestic u shop,kaze vec su neki shoppie na MJ poceli su da rade,a brod krece negde krajem Jula. kaze brisu prasinu,opet se broji inventory, i slicno...

Sto se tice foto departmana niko nista ne prica niti govori,samo znam da ce plate biti smanjenje za 12% (vrv samo Asst Managerima i Managerima) sve do decembra. Platinum (crno bele slike) nece biti maltene do kraja ove 2021. i smanjeni timovi. umesto 8 fotografa,recimo 4 ce biti i tako....

Ne bih voleo da budem medju prvima na restartu,bice ye**no. A i "drugari" is Head Office su trenutno na Regalu i bice tu do pocetka krstarenja,tako da ,ne bih im bio ja u kozi onima koji su sad u Foto departmentu na regalu :)

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1574 on: 10/June/2021 »
Nznm dali nece, verujem da ima i toga, al mislim da je vise da ne smeju!
Ja sam pricao sa sefom iz HQ pre nekih nedelju dana. 99% stvari o cemu smo pricali ne smem ni da spomenem a kamoli pricam o tome. Zato sto je njegov posao na liniji ako se procuje. Verujem da je tako i po brodovima.

Izvini, ako nije tajna, na kom nosacu aviona ti rade ortaci kada ne smeju da pricaju kako je?